شنبه، 15 آذر 1399 / 2020 December 5
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده
بیانیه‏ ى سیزدهمین اجلاس رسمى مجلس خبرگان رهبرى «دوره‏ ى چهارم»

 بسم الله الرحمن الرحیم و بعد حمده و الصلوة على نبیه و آله مجلس خبرگان رهبرى در پایان سیزدهمین اجلاس رسمى خود، لازم مى‏داند نكاتى را به استحضار مردم شریف و مسئولین محترم نظام برساند:

1. حضور پرشكوه مردم در راهپیمایى 22 بهمن با وجود مشكلات مختلف، نشانه ‏ى عظمت، هوشیارى و صبورى این ملت بزرگ است كه شكر این نعمت، وظیفه‏ى بزرگى را بر عهده‏ى مسئولین مى‏گذارد كه عبارت است از رعایت حقوق اساسى مردم، خدمتگزارى مدبّرانه و صادقانه، رعایت تعادل، تعامل و تعقل،حفظ وحدت، حركت در صراط مستقیم، كنترل گرانى، تورم و آرام نگاه داشتن فضاى عمومى كشور.

2. مقام معظَّم رهبرى، ضامن یكپارچگى كشور، محور وحدت، داراى جایگاهى رفیع بوده و توجه به نظرات حكیمانه و داهیانه‏ ى ایشان كه همواره فصل‏الخطاب مى‏باشد؛ بر همگان از جمله مسئولین لازم است تا پایبندى خود را عملاً اثبات نمایند.

3. تلاش محققانه و خستگى ناپذیر فرهیختگان و دانشمندان در راستاى پیشرفت كشور در انرژى هسته ‏اى، علوم و فنون مختلف و علوم انسانى را ارج نهاده و لزوم حمایت از این سرمایه‏ هاى اصلى براى رسیدن به خودكفایى و خود اتكایى كشور را مورد تأكید قرار مى‏دهیم.

4. امیدواریم با فراهم شدن بستر حضور حداكثرى مردم در پاى صندوق‏هاى رأى، انتخاب رئیس جمهور توسط مردم كه نماد جمهوریت نظام مى‏باشد در فضایى آكنده از امید، نشاط و آگاهى سیاسى، رقابتى سالم و پر شور را رقم زند. انتظار از مردم، مسئولین مربوطه و كاندیداهاى محترم ریاست جمهورى، عمل به قانون، رعایت اخلاق و مصالح كشور و انقلاب مى‏باشد. بدیهى است طبق نظر مقام معظم رهبرى: «هرگونه اختلاف‏ افكنى و التهاب آفرینى، خلاف قانون و شرع است.»

5. آرزو مى‏كنیم تا نهضت بیدارى اسلامى در كشورهاى منطقه و جهان در سایه‏ ى تمسك به ارزش‏هاى والاى انسانى و اسلامى و مقابله با نقشه‏ هاى دشمنان و پرهیز از هرگونه تفرقه، به ثمر رسیده و از همه‏ى دولت‏ها و سازمان‏هاى مرتبط جهانى درخواست مى‏شود تا به حقوق اساسى مردم، اهمیت داده و به آن احترام بگذارند.

6. امروز شاهد توطئه ‏هاى دشمنان اسلام در كشورهاى اسلامى و منطقه هستیم متأسفانه بعضى از كشورهاى عربى و منطقه نیز خود را با اهداف دشمنان و نظام سلطه همراه كرده و موجب بروز جنایت در سوریه شده‏اند. در بحرین حقوق مسلّم مردم نادیده گرفته شده و در عراق، میانمار و پاكستان، شیعیان مظلوم به دست عده‏اى از خدا بى خبر و مزدوران تكفیرى به قتل مى‏رسند. ما ضمن محكوم كردن و مخالفت با هرگونه جنایت و كشتار انسانى؛ تأكید مى‏كنیم كه بحران كشور سوریه، تنها با راه حل سورى ـ سورى، حل خواهد شد و در این كشور و هم‏چنین كشور بحرین؛ بهترین علاج مشكل، پذیرش نظر و اراده‏ى مردم مسلمان است.

7. امپراطورى رسانه‏اى و خبرى دشمن به دنبال ایجاد تردید در باورهاى دینى و ملى مردم مسلمان و به ویژه جوانان عزیز مى‏باشد. لازم است كلیه‏ى رسانه‏ها و دستگاه‏هاى فرهنگى و الگوساز به ویژه رسانه‏ى ملّى با هوشیارى خود، تهاجم فرهنگى دشمن را نقش برآب نماید و با تكیه بر هنر اسلامى و ملّى، فرهنگ غنى اسلامى و تربیت دینى را تجلّى ببخشد.

8. یكى از مهمترین راه‏هاى برون رفت از توطئه ‏ى تحریم ‏هاى دشمنان اسلام و قرآن و استكبار جهانى؛ پایدارى همه جانبه‏ى ملت بزرگ و مقاوم ایران و تأكید بر اقتصاد مقاومتى و تلاش در راه تولید ملى و استفاده از كالاهاى داخلى است. از مسئولان انتظار مى‏رود جهت حمایت از سرمایه‏ ى ملى و كار و تولید و اشتغال و ترویج سبك زندگى ایرانى ـ اسلامى اقدام نمایند و با نظارت بر قیمت‏ها و تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب، كاهش مشكلات معیشتى مردم را مسئله ‏ى اصلى خود بدانند.

9. در آستانه‏ ى فرا رسیدن سال نو انتظار مى‏رود همگان شادى خود را با نیازمندان تقسیم و در حمایت از اقشار آسیب‏پذیر، مشاركت فعال داشته و با احترام به قانون، بستر نشاط و آرامش و معناى حقیقى زندگى را در كشور فراهم آوریم و با توجه به تقارن ایام فاطمیه علیه االسلام با عید نوروز، اطمینان داریم ملت مسلمان ایران سال خود را با عشق به اهلبیت علیهم ‏السلام و توسل به حضرت زهرا علیه االسلام شروع كرده و تمام مساعى خویش را در حفظ حرمت‏ها و رعایت شعائر دینى به كار خواهند بست.

در پایان یاد امام راحل قدس سره و شهداى گرانسنگ انقلاب و جهان اسلام را گرامى مى‏داریم و از خداوند متعال طول عمر با بركت مقام معظم رهبرى مدظله العالى را در سایه ى عنایات حضرت بقیة الله الاعظم و پیروزى اسلام و مسلمانان را مسئلت مى‏نماییم.

والسلام علیكم و رحمة الله

مجلس خبرگان رهبرى

ارسال نظر
نویسنده
متن
*