شنبه، 15 آذر 1399 / 2020 December 5
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده
بیانیه ‏ى دهمین اجلاس رسمى مجلس خبرگان رهبرى «دوره ‏ى چهارم»

    بسم الله الرحمن الرحیم

 مجلس خبرگان رهبرى ضمن تشكر از شما كه در ماه مبارك رمضان، جلوه‏ هایى برجسته از بندگى خداوند در جاى جاى این میهن اسلامى به ویژه در اماكن متبركه، مساجد، مصلى ‏ها و حسینیه‏ها بخصوص در شب‏هاى مبارك قدر و غیره به نمایش در آوردید و با انس با قرآن و دعا، فضاى كشور را از عطر معنویت آكنده نمودید؛ به ویژه تشكر از جوانان عزیز كه با حضور ارزشمند خویش در مراسم ماه رمضان زیور خاصى به این مجالس معنوى دادند و با تقدیر از عالمان برجسته به ویژه مراجع عظام تقلید كه در عرصه‏ ى ابلاغ دین به صحنه آمدند. نیز سپاس از حضور شكوهمند شما در راهپیمایى روز قدس كه بصیرت و حماسه را تجلى دادید، بر امور زیر تأكید مى‏نماید:

 1. رهنمودهاى مقام معظم رهبرى؛ حضرت آیةالله العظمى خامنه ‏اى «مدظله ‏العالى» پیوسته چراغ فروزان راه مردم و مسئولان نظام اسلامى است. بخصوص در دیدارهایى كه اقشار مختلف مردم و مسؤولان نظام در ماه مبارك رمضان با ایشان داشتند رهنمودهایى كلیدى و سرنوشت‏ ساز بیان فرمودند كه انتظار مى ‏رود عموم امت و ملت وفادار و مسئولان محترم نظام همانند گذشته و بیش از پیش با عمل به این رهنمودها، زمینه ساز ارتقاء و عظمت ایران اسلامى گردند.

 2. «عدالت» ممیزه‏ ى بسیار مهم انقلاب اسلامى است و به فرموده‏ى مقام معظم رهبرى «مدظله‏العالى» گفتمان عدالت باید گفتمان رایج باشد. از آحاد ملت و تمامى دست اندركاران مشاغل و مسئولین محترم مى ‏خواهیم به این موضوع خطیر كه بخشى از هویت نظام اسلامى است توجه جدّى نموده و نگذارند تبعیض و بى‏ عدالتى در هیچ عرصه ‏اى وارد شود.

 3. «وحدت»، ضرورت همیشه‏ ى انقلاب اسلامى بوده و هست. از آحاد مردم به ویژه مسئولان محترم و صاحبان تریبون و رسانه انتظار پاسدارى از آن مى ‏رود؛ بخصوص در آستانه‏ ى انتخابات نهمین دوره‏ ى مجلس شوراى اسلامى انتظار مى‏ رود؛ مردم عزیز، كاندیداهاى محترم و حامیان ایشان پیوسته به اصل «وحدت» نگاه راهبردى داشته، نگذارند این عنصر عزت آفرین آسیب ببیند. نیز انتظار آن است كه مردم شریف با حضور شكوهمند در انتخابات و انتخاب اصلح به وظیفه‏ ى شرعى، قانونى و سیاسى خود عمل نمایند.

 4. دشمنان اسلام و معاندان نظام و استكبار جهانى از طریق تحریم و تهدید به شبیخون فرهنگى و اباحى ‏گرى اخلاقى و رواج خرافه‏ گرایى و شبهه ‏افكنى در مباحث دینى در برابر باورها و ارزش‏هاى اسلامى و محتواى نظام مقدس جمهورى اسلامى صف آرایى كرده‏اند، ایستادگى و مقاومت ستودنى ملت بزرگ ایران در برابر استكبار، جهاد فرهنگى مسئولان و نخبگان و فرهیختگان حوزه و دانشگاه، به خصوص توجه دستگاه فرهنگى نظیر صدا و سیما و ارشاد اسلامى در ارتقاء سطح معرفت دینى و تربیت اخلاقى و بصیرت سیاسى و انسجام داخلى و همراهى با مرجعیت و روحانیت، راه مقابله با مكر و فریب شیاطین و مستكبرین است. در این بین اهتمام به ترویج مباحث ولایت فقیه در سطوح گوناگون و معارف اصیل مهدویت حائز اهمیت ویژه‏اى است.

 5. در شرایط كنونى «حاشیه سازى» و طرح مسائل تنش ‏زا بر خلاف مصالح انقلاب است. به تمام جریان‏ها هشدار مى ‏دهیم «كم‏رنگ كردن شعارهاى انقلاب» و زیر سئوال بردن مقدسات دینى به ویژه در عرصه ‏ى حجاب و عفاف را به شدت محكوم مى ‏كنیم و به فتنه‏ گران قدیم و جدید نصیحت مى ‏كنیم كه اگر با سیل خروشان ملت همراه نشوند، غرق مى ‏گردند و بدانند كه با هرگونه حركت فتنه‏ انگیز و چالش‏ زا به ویژه در آستانه‏ى انتخابات مقابله خواهد شد. از نهادهاى مربوط و بخصوص صدا و سیما كه بالاترین نقش را در تغییر ذائقه‏ ى جامعه و بخصوص نسل جوان دارد، مى‏ خواهیم در پاسدارى از ارزش‏هاى نظام اسلامى و تقویت فرهنگ دینى به ویژه در سلوك و روابط اجتماعى زن و مرد، پر تلاش‏تر ظاهر شوند و از مسئولین آموزش عالى مى‏ خواهیم در مراكز آموزشى نسبت به اجرایى طرح‏هایى چون تفكیك جنسیتى كه موجب حفظ حرمت و صیانت بیشتر نسل جوان مى‏ شود اقدام نمایند.

 6. مقام معظم رهبرى «مدظله ‏العالى» سال جارى را «سال جهاد اقتصادى» نامیدند. این نامگذارى بیان یك ضرورت و نیاز قطعى كشور است. انتظار نمایندگان مجلس خبرگان رهبرى آن است كه مردم عزیز، فعالان اقتصادى و مسئولان نظام، به این مسئله در عرصه ‏ى عمل اهتمام بیشترى داشته باشند و از دولت عزیز پشتیبانى و حمایت بهتر از بخش‏هاى تولیدى، كشاورزى و صنعت و رشد و توسعه ‏ى صادرات و هدایت واردات و تخصیص بهینه‏ ى منابع مالى و تسهیلات بانكى و كنترل تورم و ایجاد اشتغال و رونق لازم اقتصادى را خواهانیم تا ان‏شاءالله در پایان سال، شاهد به بار نشستن بركات عملى این شعار باشیم.

 7. در آستانه‏ ى سال جدید تحصیلى مراكز آموزشى (حوزه‏ ها ،آموزش و پرورش، دانشگاه‏ها) قرار داریم انتظار داریم این مراكز با استفاده‏ى بیشتر از اوقات اساتید و دانشجویان و افزایش كمّى و كیفى فعالیت‏هاى علمى، نقش فعال‏ترى را در عرصه‏ ى تولید علم و پرورش نسل جوان در عرصه‏ ى اخلاق اسلامى و مبانى دینى ایفا نموده در این زمینه، شاهد درخشش بیشترى در این نهادها باشیم.

 8. از نیروهاى امنیتى و مسلح بخصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامى ایران؛ این بازوان پرتوان ملت، به خاطر شناسایى و مبارزه با عوامل بیگانه در مرزها صمیمانه سپاسگزاریم و آرزوى موفقیت و اقتدار بیشتر براى آن عزیزان در عرصه‏ ى دفاع از مرزهاى جمهورى اسلامى ایران را داریم.

 9. ضمن تقدیر از خدمات و تلاش‏هاى قواى سه گانه كه موجب بهبود و ارتقاء وضعیت كشور در عرصه‏ هاى مختلف شده است متذكر مى ‏شویم كه «اشتغال و تأمین معاش آبرومندانه»ى مردم عزیزمان، دغدغه ‏ى همیشگى اعضاى مجلس خبرگان رهبرى است از همه‏ ى مسئولان محترم نظام بخصوص قوه ‏ى مجریه انتظار مى ‏رود كه در این عرصه با تلاش روزافزون این مهم را بر آورده كنند كه این مردم وفادار و همیشه در صحنه، شایسته‏ ى هرگونه تكریم و خدمتند.

 10. بى تردید بیدارى اسلامى بوجود آمده، جلوه‏اى از صدور پیام انقلاب اسلامى ایران است. از رهگذر این بیدارى اسلامى است كه امید مى ‏رود به یارى خداوند، اتحاد كشورهاى اسلامى در منطقه استحكام یافته و دقیقاً به عكس خواسته‏ ى استكبار جهانى، خاورمیانه ‏ى جدید با محوریت مكتب حیات بخش اسلام شكل گیرد. ویژگى مشترك این قیام‏ها، اسلامى بودن، ضد استكبار و ضد استبدادى بودن و مردمى بودن آن‏هاست و این چهار محور، شاخص قیام‏هاى مورد تأیید است. به مبارزان در صحنه مى‏ گوییم كه سست و خسته نشوید كه پیروزید «و لا تهنوا و لا تحزنوا و انتم الاعلون ان كنتم مؤمنین» مراقب باشید بیگانگان به ‏ویژه آمریكا، صهیونیسم و استكبار جهانى، انقلابتان را مصادره نكنند.

 11. مجلس خبرگان رهبرى «مقاومت»را حق مشروع فلسطینیان دانسته و با تأكید بر جعلى بودن رژیم صهیونیستى، بر آزادى همه‏ى سرزمین‏هاى اشغالى اصرار دارد كه این آرمان با اعتماد بر خداوند و وحدت همه‏ى گروه‏هاى فلسطینى به یارى حضرت حق بر آورده شدنى است ان‏شاءالله.

 12. مجلس خبرگان رهبرى، مداخله ‏ى اجانب و بیگانگان، بخصوص در  بحرین را محكوم كرده و به شهادت رساندن حق طلبانى كه در حركت مسالمت‏آمیز خود بیش از حق مسلّم خود چیزى نمى‏خواهند، زندانى كردن و شكنجه ‏ى آن‏ها را خلاف شرع و بر خلاف موازین حقوقى شناخته شده‏ى بشرى مى‏داند و از حكام بحرین مى‏خواهد دست از این جنایات بردارند وگرنه تردید نداشته باشند كه سرنوشت دیكتاتورهاى سقوط كرده در انتظار آنان است.

 13. كمك به قحطى زدگان سومالى همچنان یك ضرورت اسلامى - انسانى است با تشكر از كمك‏هاى قابل‏ تقدیرمردم عزیزمان به ‏این قحطى زدگان،انتظار تداوم این كمك‏هارا تارسیدن به وضعیت مناسب داریم.

14. در پایان با آرزوى لطف بیكران خداوند براى همه شهداى راه حق از آغاز انقلاب اسلامى تاكنون بخصوص شهیدان عزیز 8 سال دفاع مقدس و امام شهیدان و دعا براى طول عمر با عزت مقام معظم رهبرى«مدظله‏ العالى» این علمدار اسلام ناب محمدى(ص)، تعجیل در ظهور حضرت بقیةالله الاعظم ارواحنا فداه را از درگاه الهى مسئلت نموده و سربلندى و تعالى روزافزون ایران اسلامى و دیگر كشورهاى مسلمان را از حضرتش خواهانیم.

    «انه سمیع و مجیب الدعاء»

 

    مجلس خبرگان رهبرى   

    16/6/90                

 

 

ارسال نظر
نویسنده
متن
*