شنبه، 15 آذر 1399 / 2020 December 5
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده
بیانیه ی نهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری دوره ی چهارم

بسم الله الرحمن الرحیم

  أَ لَم تَرَ كَیفَ ضَرَبَ اللّهُ مَثَلاً كَلِمَةً طَیِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَیِّبَةٍ اَصلُها ثابِتٌ وَ فَرعُها فِی السَّماءِ تُوتِی اُكُلَها كُلَّ حِینٍ بِاïِذنِ رَبِّها وَ یَضرِبُ اللّهُ الاَمثالَ لِلنّاسِ لَعَلَّهُم یَتَذَكَّرُونَ

شجره ی طیبه ی انقلاب اسلامی كه به دست توانمند حضرت امام «رضوان الله علیه» در دلهای مستضعفان جهان غرس شد، هر لحظه به اذن خدا ثمر میدهد و پیوسته آثار این شجره ی طیبه و فرآورده های هدایتگرانه ی آن شكوفاتر خواهد بود، چنانچه در آغاز سی و سومین سالگرد تولد این حركت الهى، بخش وسیعی از جهان اسلام علیه ظلم و ستم به پا خاسته و ندای آزادی خواهی و اسلام طلبی را فریاد میزنند.

مجلس خبرگان رهبری ضمن تبریك ایام سالگرد پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی به همه ی آزادی خواهان و به ویژه به ملت خداجو و متدین ایران در پایان نهمین اجلاس خود در ارتباط با مسایل جاری كشور نكاتی را متذكر میشود:

.1حضور با صلابت و دشمن شكن شما مردم خداجوی و با بصیرت ایران اسلامی را در راهپیمایی 22 بهمن ارج نهاده و صمیمانه تشكر مینماییم و خداوند را شاكریم كه افتخار نمایندگی كسانی را داریم كه همواره با صبر و بصیرت فراگیر و انقلابی خود توانستهاند پشتوانه ی عظیم انقلاب اسلامی باشند و در مقابل فتنه آفرینی های مستمر منافقان داخلی و هجمه های سنگین خارجى؛ بهترین مواضع را اتخاذ نمایند. شما مردم انقلابى، با حضور میلیونی خود، در صحنه های مختلف، نشان دادید كه پیشاپیش بسیاری از نخبگان حركت میكنید.

.2 انقلاب اسلامی در عمر 32 ساله ی خویش، هیچگاه از دشمنی مستكبران و استعمارگران نیاسوده است، امّا به لطف الهی از دسیسه ها و دام های آنان با موفقیت رسته است. به یقین سبب این همه موفقیت جز لطف الهى، رهبری هوشمندانه ی نظام و بصیرت و استقامت مردم، چیز دیگری نمیتواند باشد. مجلس خبرگان رهبری با رصد كردن همیشگی وضعیت داخلی و خارجی نظام، هر روز بیشتر از پیش صلاحیت و شایستگی رهبری را در مدیریت جامعه ی اسلامی و به ویژه در خنثی سازی توطئه های دشمنان خارجی و عوامل داخلی آنان، مشاهده میكند و به پاس نعمت گرانقدر مقام معظَّم رهبرى، خاضعانه خداوند منان را شكرگزار است و پیوسته به انتخاب شایسته ی خود می بالد و ضمن بیعت مجدد با معظَّم له؛ طول عمر با عزت و موفقیت رهبری عالیقدر نظام اسلامی را از خداوند منان طلب میكند و مردم خداجوی ایران را به قدرشناسی بیشتر از این نعمت الهی توصیه مینماید و مسئولیت روحانیت و حوزه های علمیه را بعد از سفر پر خیر و بركت مقام معظم رهبری به استان قم و فرمایشات داهیانه ی ایشان، در راستای تحول، رشد و بالندگی مضاعف، یادآور میشود.

.3 در موقعیت كنونی كه انقلاب اسلامی با صلابت تمام، پنجه در پنجه ی استكبار انداخته و در بخش اسلامی عربی خاورمیانه و شمال آفریقا عوامل بیگانه را به خاك مذلت میكشاند؛ همگان را به وحدت و اخلاق سیاسی دعوت میكنیم، ایجاد هرگونه اغتشاش، بی نظمی و حرمت شكنی چه به عنوان برخورد با بی بصیرتان جامعه و چه برای همراهی با فتنه گران جز هم نوایی با دشمنان قسم خوردهی ملت ایران و جدایی از خیل عظیم مردم مؤمن و انقلابى، معنای دیگری نمیتواند داشته باشد. به خصوص حركت مذبوحانه ی عدهای عوامل بیگانه و خائن به وطن را كه در روز 25 بهمن ماه سال جاری اتفاق افتاد محكوم نموده و ضمن تشكر از تلاش نیروهای امنیتی در برقراری امنیت شهروندان، از قوه ی محترم قضائیه مصرّاً خواستاریم سران فتنه گر و عوامل اصلی اغتشاش را هر چه سریعتر محاكمه و به مجازات قانونی برسانند.

.4 ضمن تقدیر از خدمات سه قوه و به خصوص دولت محترم در اجرای موفق برنامه ی خطیر هدفمند كردن یارانه ها، دقت و احتیاط در نحوه ی اجرای طرح را خواهانیم و از حسن همكاری مردم صمیمانه تشكر مینماییم و موفقیت بیشتر دولت و مردم را در همه ی زمینه ها از درگاه خداوند مسألت مینماییم و به مردم شریف ایران اطمینان میدهیم كه هدفمند كردن یارانه ها گامی اساسی در بهروزی زندگی هموطنان خواهد بود. انشاءالله.

.5 همت بلند دانشمندان و نخبگان توانمند ایرانی را در فتح قله های رفیع علم و دانش ارج مینهیم و این موفقیتها را به آنان تبریك میگوییم و ترور ناجوانمردانه ی برخی از دانشمندان این عرصه را به دست عوامل مزدور موساد و سیا محكوم نموده و ضمن تبریك و تسلیت شهادت این عزیزان؛ به سران استكبار یادآور میشویم كه با ارتكاب چنین اعمال زشتی نه تنها قادر نخواهند بود ملت فهیم ایران را از راه خود باز دارند؛ بلكه به شهادت رساندن هر یك از آنان رویشی عظیم را در علم و تقوی به دنبال خواهد داشت كه جز شرمندگی دشمنان دستاورد دیگری نخواهد داشت.


.6
پیوستن موج عظیم ملتهای مسلمان را به جنبش بیدارگرایی اسلامى، تبریك گفته و آنان را به كسب بصیرت بیشتر و صبر و استقامت در برابر دشمنان، دعوت نموده و به آنان توصیه مینماییم كه: «وَ لاتَهِنُوا وَ لا تَحزَنُوا وَ اîَنتُمُ الأعلَونَ اِن كُنتُم مُومِنِینَ» و آنان را مژده میدهیم كه: «ألا انَّ نَصرَ اللهِ قَریب» و از استكبار جهانی اكیداً میخواهیم از مداخله در امور كشورهای به پاخاسته ی اسلامی پرهیز كند.

.7 به اندیشمندان جهان اسلام یادآور میشویم كه موقع امتحان است و آبرو و حیاتتان در گرو سربلندی در این امتحان، این شمایید كه میتوانید در كنار اسلام و مردم باشید و یا خدای ناكرده جانب حكومتگران ظالم و از خدا بیخبر را بگیرید. شرایط كنونی بهترین وقت است كه اتهام شعار «نحن مع من غلب» را از دامن خود پاك كنید و در صف مردم قرار گیرید و خلاء رهبری را در بین آنان پر كنید و با جمع كردن آنان زیر پرچم توحید، اجازه ندهید عوامل استكبار میوه ی این حركتهای مبارك را بچینند و یا آنان را به سمت و سوی دیگری جهت دهند.

.8ضمن تقدیر و تشكر از خدمات آیت الله هاشمی رفسنجانی طی سالها مسئولیت در مجلس خبرگان و اخلاق كریمانه و سعه ی صدرشان در رابطه با آیه الله مهدوی كنى، برای ایشان كه دارای سوابق درخشانی در عرصه ی علم و عمل میباشند؛ در سنگر ریاست خبرگان آرزوی توفیق داریم.

در پایان، یاد و خاطرهی امام بزرگوار، یادگاران امام و مرحوم دكتر بروجردی داماد ایشان و شهدای انقلاب اسلامی و همه ی شهیدان جنبش بیدارگرایی اسلامی را گرامی داشته و مسلمانان منطقه را به پاسداری از این خونهای گرانبها توصیه مینماییم.

و آخر دعوانا ان الحمد لله رب العالمین و نسأله أن یعجل فی فرج مولانا صاحب الزمان(عج)


مجلس خبرگان رهبری

18/12/89

 

ارسال نظر
نویسنده
متن
*