شنبه، 15 آذر 1399 / 2020 December 5
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده
بیانیه ی هشتمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری «دوره ی چهارم»
بسم الله الرحمن الرحیم

 با حمد و ثنای الاهی و سپاس از حضرتش و صلوات  بی پایان به پیشگاه حضرت خاتم انبیاء (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت:، هشتمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری دوره ی چهارم در فضای معطر از معنویت ماه مبارك رمضان در روزهای سه شنبه و چهارشنبه بیست و سوم و بیست و چهارم شهریور 1389 برگزار شد. اعضای مجلس خبرگان با سلام و عرض ادب به محضر ملت شریف و بزرگوار ایران توجه آنان را به نكات زیر معطوف می‌دارد:


1
ـ این روزها جهان اسلام عزادار داغ سنگین اهانت به قرآن كریم در آمریكاست، كتابی كه تجلّی رب است «لقد تجلی الله لخلقه فی كتابه» و تنها كتاب تحریف نشده ی الاهی است. این توطئه در سلسله حلقه های زنجیره‌ای توطئه علیه اسلام قرار دارد از كتاب سلمان رشدی مرتد تا كاریكاتورهای موهن علیه پیامبر اكرم (ص) و تا ساختن فیلمهای توهین‌آمیز علیه اسلام و.... روشن است كه در عرصه ی مدیریت این جریان توطئه به وضوح دست استكبار جهانی به‌ویژه آمریكا و صهیونیستهای جنایتكار دیده میشود. این تلاشهای سخیف و ضد انسانی خود گویای گسترش بیداری اسلامی و خیزش سریع اسلام ناب محمدی(ص) در جهان است كه این چنین دشمنان را سراسیمه كرده است. نیز شاهد بزرگی بر صحت فرمایش امام راحل است كه دشمنی جهان استكبار با ایران اسلامی به خاطر اسلام است.


مطمئناً واكنش سریع، قاطعانه و هوشمندانه ی مسلمانان جهان به‌ویژه ایران اسلامی مسبّبان و مباشران این جنایت را پشیمان خواهد ساخت و درس عبرتی به آنها خواهد داد كه آنان توان خاموش كردن نور خداوند را نخواهند داشت.


«
یریدون لیطفئوا نور الله بافواهم و الله متم نوره و لو كره الكافرون» سوره ی صف آیه 8. طبیعی است جهان اسلام به خاطر احترام به ادیان و انبیاء الاهی قطعاً مقابله به مثل با كتابهای مقدس سایر ادیان را در راستای تلاش دشمنان در جهت به راه انداختن جنگ مذهبی می‌دانند و از آن پرهیز خواهند كرد.
2
ـ خبرگان ملت مثل همیشه بیعت خود را با ولی امر مسلمین تجدید كرده و اعلام می نماید ولایت فقیه ستون فقرات نظام اسلامی بوده و مقام معظم رهبری حضرت آیه‌الله العظمی خامنه‌ای «مدظله العالی» با مدیریت و تدبیر شایسته خویش بعد از ارتحال امام راحل عظیم الشأن نشان دادند كه تنها شخصیتی هستند كه لباس رهبری امت بر قامت ایشان زیبنده است صراط مستقیم سعادت، پیروی راه ولایت فقیه است از فریب خوردگان و آنان كه خود را از بركات این كشتی نجات محروم كرده‌اند می خواهند هر چه زودتر به دامان ملت بازگردند و بدانند كه مقابله با ملت بزرگ ایران اسلامى، عاقبت مطلوبی نخواهد داشت.
3
ـ حضور فراموش ناشدنی امت عزیزمان در راهپیمایی با شكوه روز جهانی قدس از جلوه های زیبای ماه مبارك رمضان بود. سلام و درود خداوند بر امت رشیدمان كه مدام افتخار آفریده و مایه ی عزت اسلام و مسلمین میگردند.


این راهپیمایی با شكوه، روحی تازه به مقاومت در برابر اشغالگران دمید و پیام نفی مذاكرات ذلت‌آمیز سازش را با خود داشت. امت بزرگ ما در این راهپیمایی به صراحت گفتند كه راه نجات فلسطین فقط مقاومت در برابر اشغالگران است نه سازش و مذاكره.


در طول بیش از 60 سال اشغال فلسطین مذاكرات سازش پیوسته بستری برای ادامه ی اشغالگری بوده است اعضاء مجلس خبرگان، رهبران و مجاهدان فلسطینی را به اتكال به خداوند و ادامهی مقاومت در برابر اشغالگران دعوت میكند كه «ولا تهنوا و لا تحزنوا و انتم الاعلون ان كنتم مؤمنین» سوره ی آل عمران آیه .129
4
ـ مجلس خبرگان رهبری همگان را به وحدت حول محور ولایت بر پایه ی اصول و ارزشهای انقلاب اسلامی دعوت مینماید، از مسئولان محترم نظام انتظار می‌رود با ولایت مداری و رفتار قانون مدارانه، برای مردم عزیزمان الگوی وحدت باشند در این عرصه مسئولیت نخبگان و فرهیختگان جامعه كه از تأثیرگذاری بیشتری بر خوردارند از دیگران بیشتر است. امروز «وحدت» عنصر ضروری برای تداوم انقلاب و دفع توطئه های گسترده ی دشمنان است.


5
ـ حادثه ی دردناك سیل پاكستان كام امت اسلامی را به شدت تلخ كرده است، كمك به این مسلمانان حادثه دیده از فوری ترین مسائل جهان اسلام است. اعضای مجلس خبرگان رهبری از مجامع بین المللی و سازمان كنفرانس اسلامی و از مسلمانان جهان به ویژه امت اسلامی كشورمان می خواهند با كمك رسانی شایسته به این مردم مصیبت دیده، اخوت اسلامی خود را به نمایش گذارده و اثبات كنند كه امت اسلامی یك پیكرند كه چو عضوی بدرد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار.


6
ـ در آغاز سال تحصیلی حوزه ها، دانشگاه ها، مدارس و سایر مراكز آموزشی قرار داریم. این نهادها اركان اصلی ارتقاء دین و دانش در كشور بوده سرمایه ی عظیمی به حساب می‌آیند. از تمامی دست اندركاران این مراكز انتظار می‌رود تمام تلاش خود را جهت رشد و ارتقای علمی و معنوی آنها به كار برند و مطالبات به حق مقام معظم رهبری در این حوزه ها را كه مطالباتی ارزشمند، كاربردى، و سازنده است تحقق بخشند.
7
ـ تساهل و تسامح فرهنگى، دمیدن در جریان ملی گرایى، عدم توجه شایسته به مسئله ی عفاف و حجاب از دغدغه ها و نگرانی های اعضاء مجلس خبرگان رهبری است. ما به همه نهادهای فرهنگی كشور هشدار می‌دهیم مراقب این دام باشند كه این آسیبی جدی برای نظام و انقلاب اسلامی است و از دولت محترم میخواهیم كه با عملكرد مدبرانه، غیرت مدارانه و شایسته با این خطر جدی مقابله نماید و از مسئولین محترم می خواهیم به منظور جلوگیری از لجاج و دهن كجی در موضوع حجاب، ضمن انجام كار فرهنگی گسترده طرحی شایسته برای آن تهیه و اجرا نمایند.


8
ـ در آستانه ی اجرای طرح هدفمند كردن یارانه ها، ضمن تأكید بر مفید بودن اصل این طرح، از دولت محترم می خواهیم تدبیری اتخاذ گردد كه با اجرای این طرح، فشاری مضاعف بر قشر آسیب پذیر جامعه وارد نشود و از مردم عزیزمان می خواهیم با همكاری با دولت محترم، كمك به اجرای این طرح سازنده نمایند.
9
ـ موفقیت های چشمگیر ایران اسلامی در عرصه های مختلف علمى، پزشكى، هسته‌اى، فن‌آوری هوا، فضا و غیره ... به شدت دشمنان ملت را به خشم آورده و در صددند به هر قیمتی كه شده سد راه این توفیقات بزرگ گردند، فشارهای اخیر دنیای استكبار علیه ایران اسلامی در این راستاست ولی دشمنان باید بدانند كه این ملت رشید فاتح قله های پیروزی است به یاری خداوند و عنایات حضرت ولی عصر ارواحنا فداه و وحدت كلمه ی مردم عزیز، ایران اسلامی از مشكلات عبور خواهد كرد و به فضل خداوند تجلی بخش امت نمونه ی جهان اسلام خواهد شد.


در پایان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات امت خداجویمان در ماه مبارك رمضان و توفیق تداوم نورانیت و معنویت تحصیل شده از بركات شهر الله الاكبر، توفیق روز افزون امت اسلام را در جهت مقابله با توطئه های دشمنان، و نیز توفیق امت سربلند و سرفراز ایران اسلامی در جهت نیل به قله های موفقیت و مقابله با مشكلات از خداوند خواستار بوده، درود و سلام خویش را نثار شهیدان والا مقام به ویژه شهدای عزیز دفاع مقدس كه در سالگرد این حماسه ی افتخار آفرین هستیم و امام شهیدان می نماییم و از خداوند متعال برای آنان علو درجات مسئلت می كنیم.


    
مجلس خبرگان رهبرى


           
شوال 1431  

    24/ 6/ 89             

 

ارسال نظر
نویسنده
متن
*