شنبه، 15 آذر 1399 / 2020 December 5
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده
بيانيه ى چهارمين اجلاس رسمى مجلس خبرگان رهبرى دوره ى چهارم
بيانيه ى چهارمين اجلاس رسمى مجلس خبرگان رهبرى دوره ى چهارم

 

06 شهریور 1387

 

بسم الله الرحمن الرحيم

 

اللهم كن لوليك الحجة بن الحسن صلواتك عليه و على آبائه فى هذه الساعة و فى كل ساعة ولياً و حافظاً و قائداً و ناصراً و دليلاً و عيناً حتى تسكنه ارضك طوعاً و تمتعه فيها طويلاً.

در آستانه ى ماه شريف رمضان المبارك، ماه قرآن، خودسازى، اخلاق و معنويت قرار داريم . ان شاءالله، همه با آمادگى كامل، به استقبال ماه خدا برويم و زمينه را براى ارتقاى هرچه بيشتر اخلاق، معنويت و اُنس با قرآن و اهل بيت و خدمت به خلق خدا فراهم آوريم .

توفيق بهره مندى همگان را از مواهب معنوى اين ماه خصوصاً ليالى پر فيض قدر خواهانيم مجلس خبرگان رهبرى در بيست و پنجمين سالگرد تأسيس اين مجلس، بر نكات زير تأكيد مى كند:

1ـ انقلاب اسلامى ايران، حاكميت نور الهى در جهان ظلمانى معاصر را نويد بخشيد. «ولايت فقيه» يكى از با ارزش ترين دستاوردهاى اين انقبال و ثمره ى خود مقدس شهدا و يكى از بنيادى ترين اصول قانون اساسى و نمادِ دين مدارى، عظمت، استقلال، وحدت و يكپارچه گى و سربلندى نظام اسلامى است . اين مجلس، در راه پاسدارى از ولايت فقيه، دِين خود را به نحو احسن ادا نموده و هم چنان آمادگى خود را براى حمايت همه جانبه از نظام اسلامى اعلام مى دارد و همگان را به حفظ و حمايت هوشمندانه از اين محور اتحاد دعوت كرده و به پيروى بيشتر از رهنمودهاى حكيمانه ى مقام معظَّم رهبرى مدظله العالى فرا مى خواند.

2ـ در شرايط كنونى كشور، لازم مى دانيم همه ى مسؤولان و گروه ها و اقشار مختلف مردم با هر نوع سليقه، نظر و عقيده، بر محور قانون اساسى و اصل مترقى ولايت فقيه گرد آيند و با سعه ى صدر و پرهيز از هر نوع تقابل و تعارض، نيروها و تلاش هاى خود را هم سو نموده و با تمام توان براى تعالى و توسعه ى همه جانبه ى كشور به كار گيرند و براى مقابله با حركت خزنده ى فرهنگى دشمن بكوشند و با وحدت و يكپارچه گى و جدّ و جهد، نقشه هاى شوم و تلاش هاى گسترده ى و جريان هاى انحرافى مبارزه كنند و با هوشيارى هر چه تمام تر در برابر حركت هاى انحرافى، ادعاهاى واهى و جريان هاى فكرى متحجر ايستادگى نموده و از آرمان هاى بزرگ امام راحل و مقام معظَّم رهبرى مدظله العالى حمايت كنند.

3ـ خبرگان رهبرى هر نوع تهاجم به دين مبين اسلام و پيامبر اكرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و تبليغ اسلام هراسى غرب را محكوم نموده و از تمامى علماء، انديشمندان و صاحب نظران جهان اسلام و هم چنين اصحاب رسانه مى خواهد با شيوه هاى حكيمانه در جهت معرفى اسلام عزيز و دفاع از كيان امت اسلامى عمل نموده و راه وحدت، تقريب و تفاهم اسلامى را هموار نمايند.

4ـ در سالى كه با عنوان «نوآورى و شكوفايى» نام گذارى شده است، از دانشمندان ايران اسلامى و جوانان متخصص و پرتلاشى كه با فعاليت هاى گسترده خود به موفقيت هاى بزرگى در عرصه هاى مختلف از جمله علوم فضايى، نظامى، پزشكى، هسته اى، صنعتى و غيره دست يافته اند و شكوفايى و سربلندى و اقتدار بيش از پيش ايران اسلامى را موجب شده اند، قدردانى مى كنيم و حمايت خود را از گسترش دانش و فعاليت هاى صلح آميز هسته اى ـ كه دستاورد مهم تلاش و خودباورى اين عزيزان است ـ اعلام مى كنيم و از مسؤولين و دست اندركاران امر مى خواهيم همانند گذشته با دفاع از حق مسلّم ملت ايران و حفظ اين سرمايه ى عظيم ملى، به تبليغات سوء قدرت هاى استكبارى اعتنا نكنند و با در نظر گرفتن منافع ملّى و بى اعتنا به جنگ روانى دشمن، با تمام توان از آن دفاع كنند. و موضوع هسته اى ايران را صرفاً در چهارچوب آژانس و گفتمان و مذاكره ى منطقى و عادلانه پيش ببرند. و صراحتاً اعلام مى كنيم هرگونه مواضع تند و تحريم هاى يك جانبه و فشارهاى سياسى، اقتصادى و تبليغى عليه ملت بزرگ و خداجوى ايران، آن ها را در مبارزه با استكبار جهانى و پيگيرى اهداف متعالى خود مصمم تر خواهد نمود.

5ـ مجلس خبرگان رهبرى حمايت خود را از نيروهاى مسلح كه با بيدارى و هوشيارى هر چه تمام تر، مقتدرانه از مرزهاى كشور پاسدارى و صيانت مى كنند، اعلام داشته و به مداخله گران در حقوق مردم غيور ايران، كوبنده ترين پاسخ را در پى خواهد داشت و هزينه اى بس سنگين را بر آن ها تحميل خواهد نمود.

6ـ تحول اقتصادى از موضوعات مهم و مورد تأكيد رهبر معظَّم انقلاب بوده و لازم است دولت محترم در چهارچوب سياست ها و قوانين مصوب و با استفاده از تخصص و تجارب كارشناسان زبده و با برنامه ريزى دقيق و هوشيارى به دور از شتاب زدگى و با حزم و دورانديشى و عنايت به تذكرات خبرگان رهبرى و با بررسى همه جانبه، به گونه اى اقدام و عمل كند كه بيشترين بركات و ثمرات و كم ترين آثار و تبعات منفى را براى ملت بزرگ و اقشار كم درآمد جامعه داشته باشد و با تدبيريهاى حكيمانه، زمينه هاى لازم را براى تحقق اهداف چشم انداز بيست ساله و اصل 44 قانون اساسى را فراهم آورد. و با مبارزه با بيكارى و تورم و تبعيض، «رفاه عمومى» را در پرتو «عدالت اجتماعى» گسترش دهد.

7ـ مجلس خبرگان رهبرى از ملت مظلوم فلسطين و مقاومت قهرمانه ى جوانان مسلمان آن مرز و بوم حمايت نموده و جنايات رژيم صهيونيستى، به ويژه محاصره غزه را محكوم مى كند و از مقاومت حماس و جهاد اسلامى و نيروهاى فداكار حزب الله لبنان و رهبر هوشيار آن سيد حسن نصرالله تقدير مى نمايد و اشغال گران غاصب سرزمين قدس و فلسطين را فاقد هرگونه هويتى دانسته و به هيچ عنوان به رسميت نمى شناسد. و كسانى كه با مسلمانان در حال جنگ بوده و ميليون ها انسان را آواره نموده اند، مورد تنفر ملت ايران بوده و هستند.

8ـ ما اشغال سرزمين هاى اسلامى و تسلط بر مسلمانان و هر نوع اقدام تروريستى ـ برادر كشى و تفرقه انگيزى را ـ كه توطئه ى آمريكا، اسرائيل و هم دستان جنايت كار آن هاست، محكوم نموده و تلاش هاى آنان را در فلسطين اشغالى، عراق، افغانستان و غيره براى ايجاد تفرقه بين مسلمين و اختلاف افكنى بين شيعه و سنى و تسلط بر مسلمانان و منابع آن ها مى دانيم و از خداوند قادر، كوتاه شدن دست اجانب را از همه ى كشورهاى اسلامى و نجات ملت هاى مسلمان از توطئه هاى آمريكا، اسرائيل، مزدوران دست نشانده ى آن ها، گروه هاى تكفيرى و ساير دشمنان قسم خورده، خواهانيم .

اميدواريم اداره ى امور اين كشورها و خصوصاً عراق اسلامى، به دست مردم خودشان سپرده شود. و هم چنين تحميل توافق نامه ى امنيتى به هر شكل بر ملت بزرگ، مسلمان و آزادى خواهد عراق را محكوم مى كنيم و يادآور مى شويم كه هيچ توافق نامه اى بر خلاف معيارهاى اسلامى و خواست ملت مسلمان عراق و مراجع عالى قدر آن سرزمين و دولت و رجال و احزاب سياسى آن كشور، اعتبار نخواهد داشت و ملت عراق و علماى اين كشور هرگز اين گونه ذلت ها را نخواهند پذيرفت .

9ـ ياد و خاطره ى شهيدان رجايى و باهنر و هفته ى دولت را گرامى مى داريم و ضمن تقدير از خدمات ارزشمند تمام دولت هاى خدمت گزار گذشته، بر مواضع اخير رهبر معظَّم انقلاب در عيد ميلاد حضرت بقيةالله (عج)، در ديدار با هيأت محترم دولت تأكيد نموده و از تلاش هاى مسؤولان نظام و دولت محترم و پركار نهم و به ويژه رئيس محترم جمهورى، تشكر مى كنيم . هم چنين مساعى و خدمات رئيس محترم مجلس شوراى اسلامى، رئيس محترم قوه ى قضائيه، نيروهاى نظامى و انتظامى و همه ى كسانى كه به نحوى در آبادنى و عزت ميهن اسلامى و تعالى دينى و آرامش و آسايش امت خداجوى ايران، تلاش مى كنند، را ارج مى نهيم و از تلاش هاى انجام شده براى ارتقاء امنيت اجتماعى و مبارزه با فساد و مواد مخدر تشكر مى كنيم و از دستگاه هاى فرهنگى و رسانه ى ملى و ساير نهادها و ارگان هاى كشور مى خواهيم كه با برنامه ريزى و تلاش مضاعف، زمينه ى رشد بيشتر معنوى، فرهنگى و اخلاقى جامعه را فراهم آورند.

10ـ در آستانه ى سال تحصيلى جديد، ضمن تقدير از تلاش هاى مسؤولين علمى و فرهنگى كشور، نظر آنان را به امر مهم پرورش و توجّه به دين و اخلاق نسل جوان، در كنار اهتمام به آموزش علمى اين عزيزان، جلب مى كنيم .

در سال نوآورى و شكوفايى از همه ى مراكز علمى، تحقيقاتى و آموزشى، اعم از حوزوى و دانشگاهى مى خواهيم در جهت رشد و توسعه ى علمى و فن آورى و تحقق اهداف چشم انداز بيست ساله با تلاش مضاعف راه را براى وصول به قله هاى معرفت و توليد علم و دانش و توسعه ى دانايى محور، هموار نمايند.

11ـ در پايان، ضمن بزرگداشت ياد امام راحل (ره)  و شهداى سرافراز و گران قدر ميهن اسلامى خصوصاً شهداى هشتم و هفدهم شهريور، خاطره ى اعضاى مرحوم خبرگان به ويژه آيةالله سيد محمد حسن مرعشى شوشترى(ره)  را گرامى مى داريم .

از درگاه ايزد منان عزت بيشتر و طول عمر مقام معظَّم رهبرى مدظله العالى و شوكت و سربلندى روزافزون مسلمانان جهان و خصوصاً ملّت مسلمان ايران را در ظل توجهات خاصه ى ولى الله الاعظم عجل الله تعالى فرجه الشريف مسئلت مى كنيم .

والسلام عليكم و رحمةالله و بركاته.

مجلس خبرگان رهبرى

06 شهریور 1387

نسخه PDF

حجم: 315 KB
ارسال نظر
نویسنده
متن
*