شنبه، 15 آذر 1399 / 2020 December 5
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده
بيانيه ى سومين اجلاس رسمى مجلس خبرگان رهبرى دوره ى چهارم
بيانيه ى سومين اجلاس رسمى مجلس خبرگان رهبرى دوره ى چهارم

 

06 اسفند 1386

 

بسم الله الرحمن الرحيم

 

الحمدلله رب العالمين و الصلاة و السلام على خير خلقه و اشرف بريّته ابى القاسم محمّد و آله الطيبين و الطاهرين المعصومين لاسيّما بقية الله عجل الله تعالى فرجه و سهّل الله مخرجه.

مجلس خبرگان رهبرى در پايان سومين اجلاس رسمى دوره چهارم نكات زير را متذكر مى شود:

1ـ از حضور گسترده، فراگير و با نشاط تمامى اقشار مردم در راهپيمايى 22 بهمن امسال كه با گذشت 29 سال از پيروزى شكوهمند انقلاب اسلامى ايران، نشانگر حيات و پويايى انقلاب است ; تشكر مى كنيم و بر اين باوريم كه اين حمايت هاى بى دريغ، عامل مؤثرى براى يأس دشمنان و ضامن تداوم نظام اسلامى است .

2ـ امت هوشيار ايران اسلامى در آستانه انتخاباتِ هشتمين دورهء مجلس شوراى اسلامى، خود را براى حضورى پرشكوه در يكى ديگر از صحنه هاىِ حساس، آماده مى سازد تا با شركتى يكپارچه به انتخاب افرادى مؤمن، دردآشنا و كارآمد بپردازد و بار ديگر تعهد دينى و شعور سياسى خود را به نمايش بگذارد و مايهء اميد بخشى به شيفتگان انقلاب و يأس آفرينى براى دشمنان بشود. ما از تمامى كانديداها درخواست مى كنيم ضمن رعايت اخلاق انتخاباتى و احترام به ضوابط مربوطه و حقوق يكديگر، زمينه حضور پرشور مردم را در فضايى سالم و رقابتى فراهم آورند. و اميد است پايان رقابت هاى انتخاباتى، آغاز رفاقت و هميارى در عرصه خدمت و امانتدارى در مسؤوليت باشد.

مجلس خبرگان رهبرى از شوراى محترم نگهبان به خاطر مساعىِ جميله، سعه صدر و دقت هاى لازم و قانون مندى خود تقدير نموده و از تمام اقشار، گروه ها و مردم ايرانِ اسلامى براى حضور آگاهانه و پرشور در صحنه انتخابات دعوت مى كند و آن را به تعبير رهبر معظم انقلاب، مجاهدت در راه خدا و امرى پر اجر و ثواب مى داند. و از مردم مسلمان و انقلابى ايران مى خواهد كه با شناخت كانديداها به انتخاب اصلح بپردازند تا بر اقتدار، عظمت و كارآيى قوه مقننه افزوده شود.

3ـ يكى ديگر از بركات انقلاب اسلامى كه موجبات نگرانى عمدهء استكبار جهانى را فراهم كرده است نهضت نرم افزارى و توليد علم و پيشرفت هاى علمى، صنعتى، پزشكى و دست يابىِ دانشمندان ايران ِ اسلامى به فن آورى هاى هسته اى است . ما اين افتخار آفرينى ها را به دست اندركاران امر، رهبرى معظم انقلاب اسلامى و ملت ايران، تبريك مى گوئيم و توفيق بيش از پيش آنان را از خداوند بزرگ خواهانيم .

4ـ مجلس خبرگان رهبرى از زحمات فراوان و مساعى بى دريغ رياست جمهورى، مجلس شوراى اسلامى، قوه محترم قضائيه و تمامى دست اندركارانِ شكوفايى و آبادانىِ ايرانِ اسلامى خصوصاً از آماده سازىِ بودجه كل كشور براى سال 1387تقدير نموده و ضمن اعلام حمايت خود از اين تلاش هاى گسترده، از دولت خدمتگزار مى خواهد كه ضمن توجه بيشتر به مساجد و مراكز دينى و مباحث فرهنگى و توجه بيشتر به امور مربوط به جوانان، براى رفع تورّم و ايجاد اشتغال و مبارزه با فساد در عرصه هاى مختلف برنامه ريزى و اقدام جدّى نمايند.

5ـ مجلس خبرگان رهبرى از همه قوا و نيروهاى مسلحى كه با بيدارى و هوشيارى خود، درپاسدارى و حراست از اين مرز و بوم مى كوشند تقدير و تشكر مى كند و توفيق توان مندى بيشتر و حفظ شوكت و اقتدارشان براى ارهاب دشمنان را از خداوند مسئلت دارد.

6ـ مسئله قدس شريف و ملت مظلوم فلسطين يكى از دغدغه هاى بزرگ جهان اسلام است، مجلس خبرگان ضمن حمايت از انتفاضهء شجاعانهء جوانان آن مرز و بوم، استكبار جهانى و در رأس آن آمريكا را مسؤول اصلىِ اقدامات وحشيانهء رژيم اشغالگر قدس مى داند و هرگونه تجاوز به حقوق اين مردمِ مظلوم و خصوصاً حملات ناجوانمردانه و محاصرهء مردم بى پناه در نوار غزه را محكوم مى كند.

ما هم چنين شهادت حاج عماد مغنيه فرمانده ارشد حزب الله به دست جنايتكاران صهيونيسم را تبريك و تسليت مى گوئيم و ضمن تقبيح و محكوم كردنِ تروريسم دولتى، اميدواريم خونِ پاك اين شهيد، عاملى براى آبيارىِ درخت تناور جهاد و موجب دميده شدنِ روحِ تازه اى در جوانان مبارز لبنانى و فلسطينى شود. جوانان غيور و شجاعى كه با ايمان راسخ و توكل به خدا و نهراسيدن از مرگ و ايستادگى در ميدان و اعتماد به نفس، رژيم اشغالگر صهيونيستى را ان شاءالله به زودى به شكست خواهند كشيد. ما از سازمان ملل و وجدان هاى بيدار بين المللى و دولت هاى اسلامى و جوامع مسلمان مى خواهيم با حمايت از اين مردم مظلوم و تقبيح رفتار جنايتكارانهء رژيم صهيونيستى، زمينهء توقف اين ظلم گسترده و فاجعهء انسانى را فراهم آورند و به اقدامات عملى و قاطعى در برابر اين جنايات دست بزنند. و از ملت لبنان و گروه هاى متعهد لبنانى مى خواهيم باحفظ وحدت و يكپارچگى زمينه تفاهم در راه انتخاب رياست جمهورى كشورشان را فراهم سازند.

7ـ ولايت فقيه استمرار امامت، ميراث گران بهاى بنيان گذار جمهورى اسلامى و يكى از با ارزش ترين دستاوردهاى انقلاب اسلامى است و كشور ما در سايهء اين اصلِ مترقى و با نظامى مردمى ـ اسلامى، توانسته است قريب سه دهه، كارآيى خود را در عرصه هاى گوناگون مبارزه با دشمن، سازندگى، رشد و ارتقاء علمى و فنّى و مواجهه با مسايل جهانى، نشان دهد و به خوبى از عهدهء مسايل داخلى بر آيد. دشمنان اسلام نيز با درك اين واقعيت از آغاز پيروزى انقلاب، همواره با توطئه ها و شگردهاى گوناگون به مقابله با اصول و مبانى ولايت فقيه پرداخته و در صدد تضعيف آن برآمده اند و البته يكپارچگى امت اسلامى در دفاع از اين اصل، همواره نقشه هاى آنان را بى اثر كرده است . ما خواستار حراست هميشگى و هوشيارانهء فرزندان امام و انقلاب از اين اصل مترقى و ساير اهداف بلند و انديشه هاى والاى بنيان گذار جمهورى اسلامى هستيم .

8ـ در سالى كه توسط حضرت آيت الله خامنه اى (دام ظله الوارف) با عنوان «اتحاد ملى و انسجام اسلامى» نام گذارى شده است، امت خداجوى ايران اسلامى و مسؤولين محترم نظام را به وحدت و يكپارچگى بيشتر دعوت مى كنيم . تنوع، تكثّر و تفاوت افكار و آراء در تمام جوامع، عاملى براى رشد و شكوفايى است ولى تلاش دشمن تبديل آن به تنازع، تقابل و ايجاد صف آرايى بين گروه ها و احزاب مختلف است . از تمامى مسؤولين محترم و صاحبان تشكل هاى سياسى انتظار مى رود با پرهيز از مسائل تنش زا و اجتناب از تشنج آفرينى، به همدلى و همكارى روى آورده و با اعتصام به حبل متين الهى موجبات وحدت و انسجام بيش از پيش را فراهم نمايند. و گرچه اين سال در آستانه اتمام است ولى لزوم اتحادى فراگير در داخل و انسجامى گسترده بين تمامى بلاد اسلامى و خصوصاً كشورهاى همسايه، امرى پايان ناپذير بوده و نياز به استمرار دارد.

9ـ از آن جا كه حوزهء علميه در نظام مقدس اسلامى از جايگاه ويژه اى برخوردار است، ضمن تشكر از مديريت حوزه و جامعه محترم مدرسين و شوراى عالى در ايجاد تشكيلات شوراى ارتقا و پيشبرد حوزه، از اين تشكيلات و تمام حوزويان اعم از فضلا و اساتيد مى خواهيم كه مطابق توصيه هاى رهبر معظم انقلاب، مديريت تحوّل را مدّ نظر قرار دهند و زمينهء تحقق انتظارات رهبرى و مراجع تقليد(حفظهم الله) را فراهم سازند.

10ـ خبرگان رهبرى در آستانه اربعين حسينى (صلوات الله عليه) با توجه به ضرورت تجليل از ائمه هدى (عليهم السلام) و به خصوص حضرت اباعبدالله الحسين (عليه السلام) توجه به مبانى فقهى و شرعى و عنايت به شرايط زمان، رعايت معيارهاى شرعى و مصالح امت اسلامى را در مراسم عزادارى و سوگوارى لازم مى داند و با توجه به نظرات عالمانه رهبر معظم انقلاب اسلامى (مدظله العالى) بر پرهيز از هرگونه خرافه گرايى و تحريف تأكيد مى نمايد.

11ـ مجلس خبرگان رهبرى هجمه رسانه هاى استكبار جهانى و سايت هاى دشمنان شناخته شده را به ساحت مقدس پيامبر اعظم (صلى الله عليه وآله) را شديداً محكوم نموده و به آنان هشدار مى دهد كه قلم، زبان و تبليغات مسموم خود را از اهانت به حريم انبياء الهى و مقدسات دينى بازداشته و بيش از پيش عواطف پاك مسلمانان سراسر جهان را جريحه دار نسازند.

در پايان ياد و خاطرهء آيت الله طاهرى گرگانى، آيت الله توسلى و ساير علمايى كه در ماه ها و روزهاى اخير به لقاءالله پيوسته اند را گرامى داشته و از درگاه الهى، شادى روح و علو درجات آنان به ويژه حضرت امام راحل (قدس سره) بنيان گذار جمهورى اسلامى و شهيدان راه حق و آزادى را خواهانيم و اميدواريم خداوند سايهء پربركت مقام معظم رهبرى، اين محور وحدت و اقتدار و عزت ملت را مستدام بدارد. آمين .

مجلس خبرگان رهبرى

06 اسفند 1386
ارسال نظر
نویسنده
متن
*