شنبه، 15 آذر 1399 / 2020 December 5
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده
بيانيه ی دومين اجلاس رسمى مجلس خبرگان رهبرى
بيانيه ی دومين اجلاس رسمى مجلس خبرگان رهبرى

 

14 شهریور 1386

 

بسم الله الرحمن الرحيم

 

شعبان المعظم ماه رسول الله صلى الله عليه و آله در حال سپرى شدن و ماه سراسر بركت و خير رمضان در راه است .

مجلس خبرگان رهبرى با تجليل از بزرگانى كه در ماه ها و روزهاى اخير به لقاء الله پيوستند همانند مرحوم آيةالله العظمى فاضل لنكرانى، آيةالله بنى فضل و بويژه مرحوم آيةالله مشكينى اين اسوه اخلاق، و عالم عامل كه در بيست و پنج سال گذشته در جايگاه رياست خبرگان زينت اين نهاد مهم بود بر نكات ذيل تأكيد مى كند:

1ـ «ولايت مطلقه فقيه» عامل حدوث و تداوم انقلاب و نظام اسلامى بوده و امام راحل عظيم الشأن و مقام معظم رهبرى مدظله با مديريت و هدايتهاى شايسته خود، مترقى و سعادت آفرين بودن اين اصل را به اثبات رساندند. اين تدابير شايسته بود كه اين واقعيت قرانى را روشن ساخت كه اسلام دين زندگى است و مى تواند سربلندى و سعادت دنيا و آخرت جوامع بشرى را تأمين كند.

2ـ پيروزى و تداوم انقلاب شكوهمند اسلامى در سايه اسلام، رهبرى ولى فقيه و وحدت و همدلى آحاد ملت و قواى سه گانه و ساير نهادهاى لشگرى و كشورى بوده و همين رمز غلبه بر توطئه هاى داخلى و خارجى خواهد بود. خبرگان ملت بر اين اصل حياتى تأكيد كرده و در سال اتحاد ملى و انسجام اسلامى همگان را به پاسدارى از اين اصل سرنوشت ساز دعوت مى نمايد.

3ـ روح انقلاب اسلامى حاكميت ارزشهاى اخلاقى و دينى است و رشد و سربلندى كشور در تمام زمينه هاى علمى، سياسى، اقتصادى و... از اين رهگذر تحقق مى پذيرد. از تمامى نهادهاى نظام بويژه رسانه هاى جمعى و بالاخص صدا و سيما انتظار مى رود در راستاى تحكيم اين ارزشها تلاش كنند. در همين راستا خبرگان ملت ضمن تقدير و تشكر از نيروى انتظامى، قوه قضائيه در اجراى طرح ارتقاء امنيت اجتماعى در جهت مقابله با هنجارشكنان و اخلال گران امنيت، و خواستار تداوم قاطع اين طرح همراه با رعايت بيشتر موازين شرعى بوده از مردم عزيز مى خواهيم همچنان به همكارى هاى خود در اين حركت مقدس ادامه دهند.

4ـ رشد فزاينده و سريع ملت مسلمان ايران در عرصه هاى گوناگون علمى و پيشرفت اعجاب انگيز مجامع علمى و دانشگاهى و نخبه گان متعهد سبب شادى دوستان نظام اسلامى و خشم دشمنان شده است ولى به يارى خداوند دولت و ملت سرفراز ايران مصمم اند تا فتح كامل قله هاى پيشرفت و ترقى به ويژه در عرصه انرژى هسته اى به راه خود ادامه دهند و هيچ قدرتى نخواهد توانست سد اين راه مقدس گردد.

5ـ بيدارى فراگير اسلامى دشمنان اسلام را سراسيمه و نگران كرده است و سلاح عمده آنان كه براى مقابله با اين حركت مقدس سلاح تفرقه در جهان اسلام است . اين كار در قالب جنگ شيعه و سنى، شيعه با شيعه، سنى با سنى و ديگر قالبها در حال انجام است و راه مقابله با اين توطئه، انسجام اسلامى است كه آيات و روايات بر آن تأكيد داشته و سيره معصومين عليهم السلام بر آن بوده است و عالمان راستين مانند آيةالله العظمى بروجردى و بنيان گذار جمهورى اسلامى حضرت امام راحل، قدس سره، و در اين عصر مقام معظم رهبرى مدظله تأكيد مجدد بر آن داشتند. پيشنهاد مى كنيم علماء جهان اسلام چه شيعه و چه سنى با تهيه ميثاق و منشور وحدت و همكارى و تلاش صادقانه گامى بلند به سوى انسجام اسلامى بردارند. مجلس خبرگان رهبرى جهت اين منظور اعلام آمادگى مى كنند.

6ـ مجلس خبرگان رهبرى ضمن تجليل و تكريم از قواى سه گانه كشور كه خدمتگزار صديق ملت اند از تلاشهاى شبانه روزى دولت خدمتگزار و مجلس محترم و قوه قضائيه ارجمند در جهت رشد و اعتلاى ايران اسلامى و خدمت به مردم تشكر نموده از دولتمردان مى خواهد به بخش فرهنگ و گسترش فرهنگ اسلامى عنايتى ويژه داشته تلاش بيشترى نمايند.

7ـ پيشاپيش هفته دفاع مقدس را گرامى داشته ياد و خاطره شهيدان عزيز بويژه شهداى هشت سال دفاع مقدس را گرامى داشته از افتخار آفرينان قواى مسلح نظام مقدس جمهورى اسلامى ايران تجليل نموده توفيق روزافزون آنان را از خداوند متعال خواستاريم از سپاه پاسداران انقلاب اسلامى اين نهاد افتخارآفرين مولود انقلاب كه خدمات خالصانه آن ها در عرصه هاى مختلف چه در دفاع مقدس و چه بعد از آن، دشمنان اسلام را به خشم آورده حمايت نموده و اعلام مى كنيم هرگونه برخورد نابخردانه اجانب با اين نهاد خدمتگزار، مقابله با همه ملت ايران است .

8ـ در آستانه آغاز سال تحصيلى ضمن تقدير و تشكر از تلاش مسئولان فرهنگى در جهت استحكام مبانى فرهنگى و اعتقادى در مراكز آموزشى، نظر همه دست اندركاران فرهنگى را به مسئله مهم پرورش اخلاق و معنويت در نسل جوان و نيز رشد علمى در جهت توليد علم و نهضت نرم افزارى جلب كرده انتظار تربيت نسلى مؤمن، با نشاط، بالنده، پويا در همه عرصه هاى مورد نياز كشور داريم .

9ـ از مسائل مهم پيش رو انتخابات هشتمين دوره مجلس شوراى اسلامى است . بديهى است كه ملت بزرگ ايران همچون گذشته با حضور با شكوه در انتخابات و با رأى به اصلح، اين امانت را به افرادى شايسته مى سپارند. مطمئناً مجريان و ناظران انتخابات نيز با اجراى دقيق قانون زمينه حضور با نشاط ملت در انتخابات را فراهم خواهند كرد. انتظار داريم كه انتخابات اين بهار نشاط سياسى با بداخلاقى ها، تخريب ها، هتك حرمتها به خزان مبدل نگرديده و اين جشن بزرگ سياسى در فضائى اخلاقى صورت پذيرد.

10ـ فتنه انگيزى استكبار و ارتجاع و اخلال گران در عراق و لبنان و فلسطين و افغانستان را محكوم مى كنيم و از خداوند متعال نجات اين ملت هاى مظلوم را از شر اين شرارتگران درخواست داريم .

در پايان با گرامى داشت ياد شهيدان سرفراز انقلاب اسلامى به ويژه شهداى گرانقدر يوم الله هفده شهريور پيروزى و سرفرازى ملت رشيد ايران را در ظل توجهات حضرت ولى عصر عجل الله تعالى فرجه الشريف از خداوند سبحان خواستاريم و همگان را به استفاده از فيوضات معنوى ماه مبارك رمضان و ليالى قدر فرا مى خوانيم .

مجلس خبرگان رهبرى

14 شهریور 1386

نسخه PDF

حجم: 269 KB
ارسال نظر
نویسنده
متن
*