شنبه، 15 آذر 1399 / 2020 December 5
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده
بيانيه ى نخستين اجلاس چهارمين دوره مجلس خبرگان رهبرى
بيانيه ى نخستين اجلاس چهارمين دوره مجلس خبرگان رهبرى


2 اسفند 1385


بسم الله الرحمن الرحيم

 

الحمد لله رب العالمين و الصلاة و السلام على خير خلقه و اشرف بريته، محمد و آله اجمعين، ثم الصلاة و السلام على سيدنا و مولانا صاحب العصر، عجل الله تعالى فرجه الشريف .

سال پيامبر اعظم (صلی الله علیه و آله و سلم)  و ايام الله دهه مبارك فجر و ولادت با سعادت امام باقر(علیه السلام)  را گرامى مى داريم، و به روح ملكوتى بنيانگذار جمهورى اسلامى ايران امام امت خمينى كبير قدس سره الشريف و شهداى اسلام و انقلاب اسلامى درود مى فرستيم . و از ملت قدرشناس ايران كه با حضور در راهپيمايى سراسرى 22بهمن به دفاع از استقلال و عزت و شرف خود پرداختند سپاسگزارى نموده و براى مراجع عاليقدر تقليد، علماء اعلام، حوزه هاى علميه، تمامى نهادها و ارگانها و كسانى كه مردم را براى حضور در صحنه هاى غرورآفرين انقلاب و اسلام دعوت كرده و در اين راه تلاش نموده و مى نمايند آرزوى توفيق و سربلندى داريم . از خداوند متعال براى مقام معظم رهبرى مدظله العالى (كه با درايت كم نظير خود سكان انقلاب را به دست گرفته و با اقتدار و تدبير، امت اسلامى را به سوى قله هاى رفيع استقلال سياسى، اقتدار دفاعى و اعتلاء علمى رهنمون شده اند) طول عمر، سلامتى و عزت روزافزون مسئلت مى نماييم .

تشكيل نخستين اجلاسيه چهارمين دوره مجلس خبرگان رهبرى، ثمره حضور پرشكوه ملت هوشيار و انقلابى و مسلمان ايران در انتخابات بيست و چهارم آذر 85 است ; مردم ما با حضور بيش از 28ميليونى خود در اين انتخابات از آرمانهاى امام و انقلاب و شهداى گرانقدر و مجاهدات شبانه روزى رهبرى معظم انقلاب اسلامى قدردانى كردند و اهميت مجلس خبرگان را كه پشتوانه رهبرى انقلاب و نظام اسلامى است مورد تأكيد قرار دادند و درك اسلامى و انقلابى خود را از شرائط حساس بين المللى به ثبوت رساندند. شكر الله مساعيهم الجميلة.

خبرگان منتخب مردم در نخستين اجلاسيه خود، ضمن تشكر و قدردانى از حضور حماسى ملت رشيد ايران در صحنه هاى مختلف سياسى كشور، نظر خود را در زمينه مسائل داخلى و خارجى به شرح ذيل اعلام مى دارند.

اعضاء مجلس خبرگان بر اهميت منحصر به فرد جايگاه رفيع امامت و رهبرى كه منشأ مشروعيت نظام اسلامى بوده و مردم سالارى دينى را به ارمغان آورده است و امروز در ولايت فقيه تجلّى يافته، تأكيد مى كنند، و از سياستهاى رهبرى معظم انقلاب مخصوصاً در حق استفاده ملت ايران و نظام جمهورى اسلامى ايران از انرژى صلح آميز هسته اى، اجراى سياستهاى اصل 44قانون اساسى، سند چشم انداز 2ساله كشور، لزوم همكارى و هماهنگى قواى سه گانه، تلاش براى توليد ثروت و توليد علم و دانش و فن آورى و رشد اخلاقى و معنوى جامعه، اعتلاى قدرت دفاعى نيروهاى مسلح، حفظ وحدت داخلى و انسجام ملى، اجتناب از بحث و جدلهاى تفرقه انگيز و بالاخره حمايت از قواى سه گانه اتفاق نظر دارند.

مجلس خبرگان رهبرى در زمينه سياست خارجى، بر حفظ وحدت امت اسلامى تأكيد نموده، كليه فرق اسلامى را از اختلافات و كشمكشهاى فرقه اى برحذر مى دارند و تحكيم برادرى همه مسلمين بخصوص شيعه و سنى را آرزو مى نمايند و با هتك اعراض و سفك دماء مسلمين در فلسطين، لبنان، عراق، و ديگر كشورهاى اسلامى به هر شكلى و صورتى مخالف بوده و آن را محكوم مى نمايند. و اقدامات تروريستى و برادركشى را ناشى از توطئه آمريكا و مزدوران و دست نشاندگان اجانب و گروه هاى تكفيرى مى شمارند و دامان سنى و شيعه را از اين اقدامات تروريستى منزه مى داند.

مجلس خبرگان رهبرى دفاع از ملت مظلوم فلسطين و حرم شريف مسجد الاقصى و اماكن مقدّسه اسلامى را در صدر وظائف مهم امت اسلامى دانسته، و از مقاومت جانانه حزب الله لبنان در برابر اسرائيل غاصب و نيز مقاومت مردم مظلوم عراق در برابر اشغالگران حمايت مى كنند و براى همه پاسداران اسلامى و مجاهدان راه حق كه در برابر تعدى و تجاوز دنياى كفر قد بر افراشته و از اسلام عزيز و قرآن مجيد دفاع مى كنند آرزوى پيروزى و موفقيت دارند و يكبار ديگر سلام و درود خداوند را به روح پرفتوح شهداء اسلام بويژه امام شهيدان «خمينى كبير» نثار مى كنند.

در خاتمه اعضاء مجلس خبرگان رهبرى بر خود لازم مى دانند از كليه مسئولين قواى سه گانه بويژه دولت محترم بخواهند كه در رفع نيازمنديهاى محرومين و مستمندان، رسيدگى به روستاها و مناطق محروم كشور، عمران و آبادى آنها، و مبارزه با فقر و بيكارى و فساد و تبعيض و تورم و گرانى و نيز مبارزه با ابعاد تهاجم فرهنگى و بالاخره حفظ عزت و اقتدار ايران اسلامى از هيچ كوششى دريغ نورزند.

از خداوند متعال طول عمر با عزت براى رهبر بزرگوار انقلاب اسلامى و مجد و عظمت ايران اسلامى و تمامى ملل اسلامى را مسئلت مى نمائيم .

والسلام على عبادالله الصالحين

مجلس خبرگان رهبرى

2 اسفند 1385

نسخه PDF

حجم: 283 KB
ارسال نظر
نویسنده
متن
*