شنبه، 15 آذر 1399 / 2020 December 5
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده
بيانيه نوزدهمين اجلاسيه رسمی مجلس خبرگان رهبرى«دوره چهارم»

بسم الله الرحمن الرحيم
اینک که با الطاف خداوند متعال، نوزدهمین و آخرین اجلاس دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری در ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) پایان می یابد نمایندگان مجلس خبرگان، ضمن تسلیت این داغ غم بار به محضر مبارک حضرت بقیة الله الاعظم «عجل الله تعالی فرجه الشریف»، رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای «مدظله العالی» و ملت شریف ایران اسلامی، بر مطالب زیر تأکید می-نماید.
1.     ولایت فقیه ـ که بنیانگذار عظیم الشأن انقلاب اسلامی، آن را رمز آسیب ناپذیری کشور می دانست ـ محور وحدت عمومی و از مبانی ریشه دار در تفکر دینی ماست. سخن ولی امر، فصل الخطاب منازعات است. ولایت فقیه همواره در برابر تهاجم خارجی، استبداد داخلی و عوامل بیگانه، سدی خلل ناپذیر و حافظ دیانت، امنیت و حریت مردم عزیز ایران بوده است. ولایت فقیه نه تنها آموزه ای است که جمهوری اسلامی به جهان ارائه کرده، بلکه اصل پیروزی انقلاب اسلامی و احیای اسلام ناب محمدی و استقرار نظام دینی از ثمرات این باور عمیق است. از این رو، مردم آگاه و دیندار ما قدر این نعمت بزرگ را می دانند و با تمام توان از آن دفاع کرده و می کنند. خبرگان رهبری نیز با اذعان به جایگاه خطیر و رفیع ولایت فقیه، بر حفظ و پاسداری از این جایگاه تأکید نموده و از مسئولان و خدمتگزاران کشور به ویژه شخصیت های تأثیرگذار به طور جدّی می خواهد در موضع گیری های گفتاری و عملی خود، دستور العمل ها و هشدارهای رهبری را مورد توجه قرار دهند و خطوط قرمزی را که در رویدادهایی نظیر فتنه 88 ترسیم کرده اند و هم چنین خطر نفوذ را همواره مدّنظر داشته باشند.
2.     نظام اسلامی ما با دو ویژگی اساسی «خاستگاه مردمی» و «تعهد اسلامی» تعریف می شود و در استمرار و استحکام خویش، بدان وابسته است. تضعیف یا کمرنگ شدن هر یک از پشتوانه های جمهوریت و اسلامیت نظام، زمینه آسیب پذیری آن را فراهم می سازد. از این رو، دشمنان کینه توز همواره تمام تلاش خود را برای القاء یأس و ناامیدی در بین مردم و جداکردن آنان از نظام اسلامی به کار گرفته اند، اما حضور با صلابت و دشمن شكن شما مردم آگاه و با بصیرت در راهپیمایی 22 بهمن و نیز شرکت گسترده و پرشور در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، این بار نیز نقشه شوم مستکبران جهان را نقش بر آب کرد. مجلس خبرگان، ضمن محکوم نمودن اقدامات مداخله جویانه دشمنان قسم خورده نظام، حضور یکپارچه و باشکوه ایرانیان سرافراز در خلق حماسه ای دیگر و دفاع از آرمانها و رهنمودهای امام امت و مقام معظم رهبری را ارج می نهد و خدای متعال را بر این نعمت بزرگ، سپاس می گوید.
3.     مجلس خبرگان رهبری، ضمن قدردانی ویژه از شورای محترم نگهبان، وزارت کشور، رسانه ملی، نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و تمامی مجریان و ناظران دست اندرکار برگزاری این دوره از انتخابات تأکید می کند اینک که انتخابات دو مجلس خبرگان و شورای اسلامی در سال «همدلی و همزبانی دولت و ملت» با شور و حرارتی وصف ناپذیر، برگزار و بار دیگر وجود مردمسالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی به نمایش گذاشته شد؛ حال نوبت منتخبان مردم است که به فرموده رهبر معظم انقلاب، سپاسگزاری شایسته را در خدمت صادقانه به مردم و کشور و نظام اسلامی محقق سازند؛ ساده‌زیستی، پاکدستی، حضور پیوسته در جایگاه مسؤولیت، ترجیح منافع ملی بر خواسته‌های شخصی و جناحی، ایستادگی شجاعانه در برابر مداخلات بیگانه، واکنش انقلابی به نقشه‌های بدخواهان و خائنان، منش جهادی در اندیشه و عمل و در یک جمله، کار برای خدا و در راه خدمت به خلق خدا را برنامه دائمی خویش در دوران این مسؤولیت بدانند و به هیچ قیمت از آن تخطی نکنند.
4.     مجلس خبرگان رهبری اذعان دارد که در شرايط كنونى كشور، در صورتى مى توان از آينده اى روشن سخن گفت و دلها را با اميد و نشاط، گرم داشت كه شعارهاى انقلاب را از انحصار گروه ها، خارج كرده و بر محور قانون اساسى و ولايت فقيه، همه امّت را براى ساختن كشورى سرافراز، آباد و مستقل، بسيج نموده و ضمن توجه به این اصل که تقویت جریان فتنه و اصحاب آن، خط قرمز انقلاب است؛ با سعه صدر و گشاده رويى و وحدت و همدلی از آن چه به تقابل و تعارض نيروهاى فداكار و انقلابى مى انجامد و در نهايت، جبهه انقلاب را در برابر ضد انقلاب، تضعيف مى كند، بپرهيزيم.
5.     جهان اسلام، هم چنان با مسائلى روبروست كه هيچ مسلمان متعهدى نمى تواند نسبت به آن ها بى-تفاوت باشد. جنايات رژيم صهيونيستى و حامیان غربی ـ عربی آن در حمایت از تروریسم و برافروختن شعله هاى فتنه در كشورهای اسلامی عراق، سوریه، یمن، بحرین، لبنان، فلسطین، شهادت عالم مجاهد شیخ محمدباقر نمر النمر، یورش به منزل علّامه شیخ ابراهیم زکزاکی و کشتار شیعیان مظلوم نیجریه، ایجاد و پشتیبانی از تفکر تکفیری ـ داعشی که دامن خودشان را نیز گرفته و قرار دادن مجاهدان اصیل حزب الله لبنان در لیست گروههای تروریستی، نمونه اى از سياست هاى خصمانه و دخالت هاى سلطه طلبانه دولت آمريكا و رژیم نامشروع صهیونیستی است؛ گرچه خوشبختانه مقاومت دلاورانه ارتش و نیروهای مردمی در این کشورها؛ به ویژه در عراق که با وحدت و انسجام خود تحت زعامت مرجعيت دينى، اين سياست هاى دشمن را با دشوارى جدّى مواجه ساخته است. مجلس خبرگان، حمايت از ملت های مظلوم و دفاع از حقوق انسانى آنان را وظيفه ی خويش دانسته و بر استقلال و رهایى کشورهای مسلمان از تحت سلطه ی نيروهاى متجاوز و تفکرات افراطی وهابی و سلفی تأكيد مى کند و انسجام، وحدت و بيدارى اسلامى را، به عنوان يك راهبرد اساسى در مقابل هجوم بی رحمانه ی دشمن به مقدسات اسلامى و اقدامات تفرقه افكنانه مى‏داند.
6.     برخود لازم می دانیم از اقدامات ارزشمند سربازان گمنام امام زمان(عج)، نیروهای مسلح زمینی، هوایی و دریایی ارتش، سپاه و نیروهای بسیج، در راستای ایجاد امنیت و اقتدار ملی تشکر  کنیم به ویژه برای برگزاری رزمایش «ولایت 94» دلاورمردان نیروی دریایی ارتش و رزمایش «اقتدار ولایت» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که به خوبی نشان دهنده ی قدرت بازدارندگی و آمادگی ایران اسلامی برای مقابله با هر گونه تهدید علیه انقلاب، نظام اسلامی و تمامیت ارضی کشور است.
7.     صيانت، تعميق و گسترش فرهنگ اسلامى و مبارزه با ابتذال فرهنگى، عامل بقاء و تداوم حيات سياسى ـ اجتماعى و هويت ملى و انقلابى ما خواهد بود. لذا بر همگان؛ به ویژه بر دولت و دستگاههای مسؤول لازم است که در كليه عرصه ها به پاسدارى و دفاع از فرهنگ غنى اسلامى و مبارزه با نابساماني ها و توطئه هاى فرهنگى و حرکات ساختارشکنانه در شکل های مختلف که هدف آن کم رنگ کردن ارزش های انقلاب است، تلاش كنند و بخصوص نسبت به نهادینه سازی سبک زنگی اسلامی و حمایت از کانون خانواده و سیاست ازدیاد نسل اهتمام ورزیده و اجازه ندهند تا بیگانگان و فریب خوردگان و مزدوران اجانب، خواسته های خود را بر ملت ما تحمیل نمایند.
8.     ضمن تقدیر وتشکر از خدمات سه قوه؛ از دولت محترم می خواهیم با دقت و احتیاط در نحوه اجرای برجام و توافقات صورت گرفته در راستای رفع تحریم ها اقدام نماید و ضمن اجتناب از توسعه-ی بازار مصرف برای بیگانگان و توجه به اولویت ها و نیازهای اصیل، بداند که راه نجات کشور از مشکلات، اتکال به لطف لایزال الهی، اجرای صحیح سیاست های اقتصاد مقاومتی و تکیه بر دانش بومی و توانمندی داخلی است و باید به نحوی عمل کرد که جامعه از روحیه ی مصرف گرایی، اشرافی-گری و آن چه که موجب اشتهای کاذب است؛ دور بماند. مجلس خبرگان رهبری، موفقیت بیشتر دولت، دستگاه های مختلف و همه ی مسؤولان خدمتگزار را از درگاه خداوند مسألت می نماید و امیدوار است كه مسؤولان نظام مقدس جمهوری اسلامی پیوسته در راستای تحقق شعارهای انقلاب اسلامی، آرمانهای حضرت امام«قدس سره الشریف» و رهنمودهای مقام معظم رهبری در عرصه های گوناگون اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی بیش از پیش تلاش  کنند و بخصوص در ایجاد اشتغال برای جوانان و تسهیل شرایط ازدواج و گشایش در معیشت مردم همت گمارند.
9.     فجایع مصیبت بار حج امسال بخصوص حادثه منی و جان باختن جمع کثیری از ضیوف الرّحمان و مؤمنانِ مهاجر الی‌الله از کشورهای گوناگون که موجب جریحه دار شدن قلوب همه مسلمانان، آزادگان جهان و خانواده های داغدار این عزیزان شد نشان داد رژیم بی کفایت سعودی که ادعای خدمت به حرمین شریفین را دارد، نه تنها نمی تواند از عهده ی برگزاری مراسم حج برآید، بلکه با بهانه های واهی ماههاست که زنان، کودکان و مردم مظلوم یمن را به خاک و خون می کشد. مجلس خبرگان رهبری، ضمن محکوم نمودن آل سعود به خاطر عدم توانایی در اداره ی مراسم حج ابراهیمی و پاسخگو نبودن در برابر این جنایتِ غیر قابل گذشت؛ اقدام این کشور در حمله ددمنشانه به ملت بی دفاع یمن را نیز محکوم نموده و از سازمان های بین المللی و مجامع مدعی حقوق بشر می خواهد که با تعیین کمیته های حقیقت یاب، ابعاد جنایات این رژیم را پی گیری و بررسی نمایند.
10.     در آستانه ی‏ فرا رسیدن سال نو انتظار مى‏رود همگان شادى خود را با نیازمندان تقسیم و در حمایت از اقشار آسیب‏پذیر، مشاركت فعال داشته باشند و با احترام به قانون، بستر نشاط و آرامش و معناى حقیقى زندگى را در كشور فراهم آورده و ان شاءالله سالی توأم با معنویت و بهروزی را شروع نماییم.
در پایان آخرین اجلاسیه ی دوره ی چهارم مجلس خبرگان، ضمن بیعت مجدد با رهبری و تجدید پیمان با آرمان های حضرت امام خمینی(قدس سره الشریف) بنیانگذار انقلاب اسلامی، یاد و خاطره ی آن امام بزرگوار، شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، رؤسای فقید خبرگان رهبری حضرات آیات مشکینی و مهدوی کنی(رحمة الله علیهما) و تمامی نمایندگان فقید این مجلس به ویژه مرحوم آیت الله خزعلی و مرحوم آیت الله واعظ طبسی  ـ که از خدمتگزاران صدیق انقلاب و مطیع امام و رهبری بوده و در زمان تولیت آستان قدس رضوی خدمات شایانی نمودند ـ را گرامی می داریم و از خداوند متعال برای آنان، علوّ درجات و برای مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران اسلامی، سلامتی و توفیق روزافزون مسئلت داریم.

 

والسلام علیکم و رحمة الله برکاته
مجلس خبرگان رهبری

 

ارسال نظر
نویسنده
متن
*