شنبه، 15 آذر 1399 / 2020 December 5
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده
بيانيه هجدهمين اجلاسيه مجلس خبرگان رهبرى «دوره چهارم»

    بسم الله الرحمن الرحيم
    بيانيه هجدهمين اجلاسيه مجلس خبرگان رهبرى «دوره چهارم»
 امت وفادار و بزرگوار ايران اسلامى!
 مجلس خبرگان رهبرى، ضمن تبريك دهه كرامت به ويژه ولادت با سعادت حضرت على بن موسى الرضا«عليه آلاف التحية و الثناء» و تقدير و تشكر از حضور باشكوه شما مردم مؤمن در راهپيمايى روز قدس، در پايان هجدهمين اجلاس دوره چهارم، پس از بحث و تبادل نظر پيرامون اهم مباحث داخلى و بين ‏المللى، نكات زير را مورد تأكيد قرار مى‏دهد:
 1. ولايت فقيه، محكم‏ ترين سدى است كه در عصر غيبت همواره در مقابل تهاجم استكبار ايستادگى كرده است؛ از فتواى تحريم تنباكو گرفته تا فتاواى جهاديه فقهاى عظام شيعه و نهضت مشروطيت و قيام حضرت امام خمينى «قدس سره» در برابر رژيم طاغوت پهلوى و استقرار نظام اسلامى و زعامت رهبر معظم انقلاب حضرت آية الله خامنه ‏اى «مدظله العالى» در برابر توطئه ‏ها و فتنه ‏هاى داخلى و خارجى و حفظ «اسلاميت» و «جمهوريت» نظام، مجلس خبرگان رهبرى بيعت مجدد خود با ولايت فقيه و آرمانهاى والاى بنيانگذار انقلاب اسلامى را اعلام مى‏دارد.
 2. امت فهيم ايران به حول و قوه الهى خود را براى برگزارى پنجمين دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبرى و دهمين انتخابات مجلس شوراى اسلامى در اسفندماه آماده مى‏كند تا با حضور حماسى خود برگى ديگر از دوران پرفراز و نشيب انقلاب اسلامى را ورق زند. مجلس خبرگان رهبرى از آحاد ملت انتظار دارد پرشورتر از گذشته در صحنه اين دو انتخاب مهم و سرنوشت‏ساز حضور يابند و با حفظ انسجام، هبستگى و هوشيارى و سالم نگاه‏داشتن فضاى جامعه و پرهيز از تفرقه، نمايندگانى متعهد به قانون اساسى و ارزشهاى اسلامى، ملتزم به ولايت فقيه، عالم و متخصص، با تقوا و شجاع و مدافع حقوق محرومان را انتخاب نمايند. ما ضمن تقدير از تلاشهاى همه دست‏اندركاران امر انتخابات، از شوراى محترم نگهبان مى‏خواهيم كه با اعمال نظارت استصوابى در راستاى صيانت از شرع مقدس و قانون اساسى، در بررسى صلاحيت‏ ها دقت لازم را به عمل آورند.
 3. ضمن تقدير از زحمات دولت در كاهش تورم، اجراى طرح تحول سلامت، برنامه‏ ريزى براى ادامه حركت علمى كشور، تلاش براى مديريت مصرف آب و غيره با گراميداشت ياد و خاطره دولتمردان شهيد؛ رجايى و باهنر، از رئيس جمهور محترم و مسؤولان نظام اسلامى مى‏خواهيم نسبت به حفظ، صيانت و تعميق فرهنگ اسلامى - ايرانى، تقويت هويت ملى و انقلابى، پاسدارى از فرهنگ ايثار، شهادت، حجاب و عفاف، ترويج ارزشها، اهتمام به قانون امر به معروف و نهى از منكر و بيان صريح مواضع انقلابى، تلاش كنند و با رصد توطئه‏ هاى دشمنان كه فرهنگ اسلامى را نشانه رفته‏اند، مراقب برخى حركت‏ هاى آشكار و پنهان داخلى و خارجى بوده و با سالم ‏سازى فضاى فرهنگى، مديريت عرصه فرهنگ بر مبناى اصول و شعارهاى امام و انقلاب و عرضه محتواى غنى دينى و ملى، مانع گسترش فرهنگ پليد استكبارى و استعمارى در جامعه شوند.
 4. از مسؤولان مى‏خواهيم با تكيه بر شعار «ما مى‏توانيم» و اتكاء به توانمنديهاى داخلى، نسبت به حمايت از بخش خصوصى، توليد كنندگان و صنعتگران داخلى، شركت هاى دانش ‏بنيان، كاهش وابستگى بودجه كشور به نفت، تلاش براى كاهش فاصله طبقاتى و جلوگيرى از ورود كالاهاى قاچاق، تشريفاتى و تجملاتى و نيز كالاهايى كه مشابه داخلى دارند اهتمام ويژه داشته باشند و با نظارت لازم براى بهبود كيفيت اقلام داخلى اقدام كنند و با توسعه نظارت و تعميق آن و برخورد سريع، قاطع و بى‏تبعيض با متخلفان اقتصادى، راه شكل‏گيرى تخلفات بعدى را ببندند. همچنين در روند حركت عمومى كشور، تداوم خصومت دشمنان، هوشيارى در مقابل رخنه و نفوذ بيگانگان، پرهيز از حاشيه ‏سازى، حفظ ارزشها و مبانى امام و انقلاب اسلامى و آمادگى و هوشيارى همه‏جانبه در مقابله با استكبار جهانى به ويژه شيطان بزرگ و رژيم غاصب اسرائيل، برنامه‏ريزى براى رشد و توسعه نهادهاى دانش ‏بنيان و حفظ و تقويت شتاب علمى و بهره‏ورى و به كارگيرى نيروها و سرمايه‏ هاى عظيم انسانى و ايجاد زمينه ‏هاى كسب و كار و اشتغال مناسب براى آنان به ويژه متخصصان و نخبگان، توجه به عدالت در مسير پيشرفت، مديريت جدى بازرگانى خارجى و تدوين برنامه‏اى منسجم و زمان ‏بندى شده براى تحقق اقتصاد مقاومتى بايد مورد توجه كامل مسؤولان قرار داشته باشند.
 5. با قدردانى از تلاشهاى تيم مذاكره كننده هسته‏ اى از شوراى عالى امنيت ملى و نمايندگان محترم مجلس شوراى اسلامى مى‏خواهيم تا با حفظ وفاق ملى و دقت نظر در مفاد »برجام«، رعايت اصول قانون اساسى و خط قرمزهاى نظام، رهنمودهاى مقام معظم رهبرى و مصالح عاليه كشور را سرلوحه كار خود قرار دهند تا علاوه بر حفظ دستآوردهاى علمى و فنآورى صلح ‏آميز هسته ‏اى، جلوى هرگونه فريبكارى، زياده ‏خواهى و سوء استفاده احتمالى از سوى آمريكا و هم‏پيمانانش گرفته شود.
 6. در سال «همدلى و همزبانى ملت و دولت» بر تقويت قواى سه‏ گانه تأكيد مى‏كنيم و تضعيف هر يك از اركان حاكميت را از سوى مسؤولان و جريانات سياسى، بر خلاف مصالح عمومى جامعه و موجب نفوذ دشمنان مى‏دانيم. مجلس، قوه قضائيه، شوراى نگهبان و ساير نهادها، خود را تابع ولى فقيه دانسته، در چارچوب سياست‏ها و رهنمودهاى مقام معظم رهبرى حركت نموده و خود را در قبال پاسخگويى به پيشگاه الهى و مطالبات مردم مسؤول مى‏دانند.
 7. با توجه به روحيه ضد استعمارى ملت بزرگ ايران در طول تاريخ و بزرگداشت روز مبارزه با استعمار، ضمن تقبيح توطئه ‏هاى شوم مستكبران و اذناب آنان جهت تجزيه كشورهاى اسلامى به ويژه جنايت دولت سعودى در حمله به مردم بى‏دفاع و مظلوم يمن و كمك به جنايتكاران تكفيرى براى كشتار مسلمانان و ايجاد ناامنى در كشورهاى فلسطين، عراق، سوريه، بحرين و يمن از حافظان امنيت جمهورى اسلامى قدردانى كرده، امنيت و آرامش كشورهاى مظلوم منطقه را از خداوند متعال مسئلت مى‏نماييم.
 8. با تأكيد بر حج ابراهيمى و عمل به رهنمودهاى امام راحل و مقام معظم رهبرى از حاجيان بيت الله الحرام مى‏خواهيم ضمن اغتنام اين فرصت عظيم، علاوه بر تلاش براى انجام صحيح مناسك و اعمال عبادى حج بر روح حقيقى و معنوى حاكم بر اين اعمال، توجه بيشترى داشته و با حفظ وحدت، برائت خود را از مشركان و مستكبران جهان اعلام دارند.
 9. در آستانه سال تحصيلى و بازگشايى مدارس، حوزه‏ها، دانشگاهها و مراكز آموزشى بر رشد و توسعه علمى و عملى و كسب فضائل اخلاقى و اسلامى دانش ‏آموزان، طلاب و دانشجويان و تقويت باورهاى دينى و انقلابى و ايجاد بسترهاى تعالى آنان از سوى مسؤولان، اساتيد و معلمان عزيز تأكيد نموده، از زحمات و تلاشهاى اين عزيزان قدردانى مى‏كنيم.
 در پايان ضمن آرزوى علو درجات براى روح ملكوتى حضرت امام خمينى »قدس سره« و شهداى والامقام انقلاب اسلامى، توفيقات روزافزون و سلامتى مقام معظم رهبرى؛ حضرت آية الله خامنه ‏اى «مدظله العالى» را از خداوند متعال مسئلت داريم.
    والسلام عليكم و رحمة الله و بركاته
 

ارسال نظر
نویسنده
متن
*