شنبه، 15 آذر 1399 / 2020 December 5
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده
بيانيه هفدهمين اجلاس رسمى مجلس خبرگان رهبرى «دوره چهارم»

    بسم اللّه الرّحمن الرّحيم
 مجلس خبرگان رهبرى در پايان هفدهمين اجلاس رسمى خود، ضمن عرض تسليت ايام سوگوارى شهادت حضرت فاطمه زهرا «عليها سلام» به پيشگاه مقدس حضرت ولى عصر(عج)، محضر رهبر معظم انقلاب «مدظله ‏العالى» و مردم شريف ايران، ياد و خاطره مرحوم آية الله مهدوى كنى؛ رئيس فقيد اين مجلس را گرامى داشته، بر نكات زير تأكيد مى‏نمايد:
 1. ملت صبور و مقاوم ايران اسلامى، امسال نيز با حضور در راهپيمايى يوم الله 22 بهمن، پرشور تر از هميشه در صحنه حاضر شد و وحدت ملى و انسجام بين اقوام، گروهها و مذاهب را با اقتدار تمام به نمايش گذاشت و نقشه‏ ها و دروغ ‏پراكنى‏هاى معاندان عليه نظام را خنثى كرد. ما ضمن تجليل و تكريم اين حضور شكوهمند كه با گذشت 36سال از پيروزى انقلاب اسلامى ايران، نشانگر حيات و پويايى انقلاب است، بر استمرار خدمت‏ رسانى بهتر به اين مردم بصير و آگاه از سوى همه مسؤولان تأكيد مى‏كنيم.
 2. از مسؤولان فرهنگى نظام جمهورى اسلامى؛ به ويژه وزارت فرهنگ و ارشاد انتظار مى‏رود با نظارت مستمر و دقت در توليد محصولات فرهنگى و مديريت فضاى مجازى، ضمن رفع نگرانى مراجع معظم، روحانيت و متدينين، در ترويج سبك زندگى اسلامى - ايرانى بكوشند.
 3. بهبود اوضاع اقتصادى و معيشت مردم از امورى است كه همواره دغدغه دلسوزان نظام به خصوص مقام معظم رهبرى بوده و هست. مجلس خبرگان از دولت محترم مى‏خواهد تا با اجراى سياست‏هاى اقتصاد مقاومتى، بسترسازى جهت رشد و پويايى اقتصاد ملى، فعال كردن هر چه بيشتر چرخ‏هاى توليد و صنعت، تأمين نيازهاى روزمره جامعه از كالاهاى داخلى و حلّ معضل بيكارى را در رأس برنامه ‏هاى خود قرار دهند. ما ضمن قدردانى از اقدامات قوه قضاييه براى مبارزه جدى با مفاسد اقتصادى، بر تقويت هر چه بيشتر سيستم ‏هاى اجرايى و نظارتى براى پيشگيرى از اين پديده شوم، تأكيد مى‏كنيم و ضمن حمايت از اتخاذ تصميمات اقتصادى مناسب در راستاى كاهش تورم و ارتقاى سطح زندگى توده مردم؛ به ويژه اقشار آسيب‏پذير، لازم مى‏دانيم مسؤولان مربوطه در عرصه واردات و صادرات، تعادل برقرار كرده و واردات بى‏ رويه لوازم مصرفى، تشريفاتى و غير ضرورى را حذف نمايند.
 4. مسؤولان بايد هماهنگ با بصيرتى كه ملت بزرگ ايران در خنثى‏سازى فتنه 88 به كار گرفت، ضمن رعايت اصل شايسته ‏سالارى، در حفظ نيروهاى مخلص، وفادار به نظام و ولايت و خدوم بكوشند و فتنه را خط قرمز نظام اسلامى بدانند. همچنين لازم است تمهيدات لازم براى حمايت از آمران به معروف و ناهيان از منكر و ترويج اين فريضه دينى، انجام شود.
 5. ما از تلاشهاى تيم مذاكره كننده هسته‏اى، براى حفظ عزت و استقلال ايران اسلامى تشكر مى‏كنيم و جديت، دقت نظر، دشمن شناسى، شفافيت و رعايت تدبير بر اساس خطوط ترسيم شده از سوى رهبر معظم انقلاب را در طول مذاكرات و تا رسيدن به اهداف عاليه نظام مقدس جمهورى اسلامى خواهانيم.
 6. خبرگان رهبرى، انسجام، وحدت و بيدارى اسلامى را به عنوان يك راهبرد اساسى در مقابل هجوم بى‏رحمانه دشمن به مقدسات اسلامى و اقدامات تفرقه افكنانه مى‏داند. از علماء جهان اسلام و تمامى نخبگان و صاحبان قلم و انديشه انتظار مى‏رود ضمن پرهيز از هر گونه اقدام تفرقه انگيز، با معرفى اسلام ناب محمدى(ص) و مبانى اصيل دينى همان‏طور كه در نامه روشنگرانه رهبرى به جوانان اروپا و آمريكاى شمالى آمده است  چهره زشت استكبار و اهداف پليد او را در ايجاد چند دستگى در جهان اسلام و تجهيز داعش و گروههاى تكفيرى و كمك به كشتار بى‏رحمانه مردم و اسلام‏هراسى، برملا سازند و نقشه استعمار را در اهانت به ساحت مقدس پيامبر اعظم(ص) و توهين به ارزشهاى دينى، تبيين نمايند.
 7. آنچه در عراق، سوريه، يمن، بحرين، فلسطين، لبنان، افغانستان، پاكستان و برخى كشورهاى آفريقايى مى‏گذرد نقش دشمنان اسلام و صهيونيزم جهانى در تقابل با اسلام را بيش از پيش نشان مى‏دهد. در اين ميان، عدم اقدام لازم مجامع بين المللى مدعى حقوق بشر در مقابل جنايات جنگى، كشتار انسانهاى بى‏ پناه و خطر تجزيه كشورهاى اسلامى از يك طرف و حمايت از گروههاى تكفيرى؛ به ويژه تروريست ‏هاى جنايتكار داعش از طرف ديگر، تعجب و نگرانى هر انسان آزاده‏اى را برمى‏انگيزد. ما ضمن اعلام حمايت و همدردى با مردم مظلوم اين كشورها، اقدامات سبعُانه و غير انسانى گروههاى تكفيرى و تروريستى و حاميان آنها را به شدت محكوم مى‏كنيم.
 8. از تلاشهاى گسترده و در خور تقدير نيروهاى مسلح ارتش و سپاه و توليدات عزت‏آفرين در صنايع دفاعى و برگزارى رزمايش بزرگ رسول اعظم توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامى كه نشانه اقتدار و عزت جمهورى اسلامى ايران است تقدير و تشكر مى‏نماييم.
 9. در آستانه فرا رسيدن سال جديد از مردم با بصيرت ايران اسلامى انتظار داريم توجه به شعائر دينى و مذهبى و پاسداشت حرمت ايام شهادت حضرت زهراى صديقه «سلام الله عليها» را مد نظر داشته و با الگوگيرى از ايشان در عفاف و حمايت از ولايت، در ايام آغاز سال جديد، به يارى مستمندان بشتابند.
 در پايان با گراميداشت ياد و خاطره امام راحل «رضوان الله تعالى عليه»، شهيدان والامقام و تجليل از حماسه ‏آفرينى‏هاى جانبازان، ايثارگران و خانواده‏هاى معظم شهدا، حمايت قاطع خود را از اتخاذ مواضع داهيانه مقام معظم رهبرى «مدظله العالى» در مسائل داخلى و بين المللى اعلام داشته، طول عمر باعزت براى ايشان و توفيق، سربلندى و پيشرفت همه‏جانبه ايران اسلامى را در عرصه‏ هاى مختلف علمى، فرهنگى، اقتصادى و سياسى از خداوند قادر متعال خواستاريم.
    مجلس خبرگان رهبرى             
    1393/12/20                      

ارسال نظر
نویسنده
متن
*