شنبه، 15 آذر 1399 / 2020 December 5
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده
بيانيه پانزدهمين اجلاس رسمى مجلس خبرگان رهبرى «دوره چهارم»

  بسم اللّه الرّحمن الرّحيم
 (وَعَدَ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا مِنْكُمْ وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ لَيَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِي الْأَرْضِ)
 مجلس خبرگان رهبرى با توجه به جايگاه رفيع شرعى و قانونى خود و به عنوان امين و چشم تيزبين نظام اسلامى و مردم، بعد از بحث و بررسى مسايل مهم كشور، در پايان پانزدهمين اجلاسيه‏ى رسمى خود، لازم مى‏داند نكاتى را به استحضار ملت شريف و مسئولان محترم برساند:
 1 - حضور پر شكوه و با صلابت مردم فداكار ايران اسلامى در راهپيمايى 22 بهمن در جشن آغاز سى و ششمين سال حيات طيبه‏ ى نظام مقدس جمهورى اسلامى، نشانه‏ ى عظمت، هوشيارى و آگاهى اين ملت بزرگ است. ضمن تشكر و تقدير صميمانه؛ مى‏دانيم كه شكر اين نعمت بزرگ جز با خدمتگزارى مدبّرانه و صادقانه و احترام به حقوق اساسى و حركت در صراط مستقيم و پرهيز از اختلاف، التهاب، تشنج و تأكيد بر شعارهاى اسلام ناب محمدى(ص) امكان‏پذير نمى‏باشد. صداى پر طنين ملت در لبيك به نداى رهبر معظم انقلاب در دعوت از مردم، جهت حضور در راهپيمايى 22 بهمن، بيعتى دوباره با نظام اسلامى و آرمان‏هان امام1 و شهداى والامقام ميهن عزيزمان بود.
 2 - پاى‏بندى به احكام نورانى اسلام در همه‏ى ابعاد، اعم از  احكام عبادى، حكومتى و قضايى، يكى از اركان موفقيت در عرصه‏ هاى گوناگون بوده، هست و خواهد بود و بر همه ‏ى خدمتگزاران نظام اسلامى در همه‏ ى سطوح، فرض است كه با پاسدارى از فرهنگ اصيل اسلامى، بستر خدمتگزارى صادقانه را بيش از پيش، مهيا نموده و تلاش‏هاى گسترده‏ى رسانه‏اى و خبرى استكبار جهانى كه به دنبال ايجاد ترديد در باورهاى دينى و ملى مردم ايران مى‏باشد را خنثى نمايند.
 از تمام رسانه ‏ها و دستگاه‏هاى فرهنگى؛ به ويژه وزارت ارشاد و رسانه‏ى ملى مى‏خواهيم تا با هوشيارى و وفادارى نسبت به اصول انقلاب، با تهاجم فرهنگى دشمن، مقابله كرده و با تكيه بر هنر فاخر اسلامى و ملى، فرهنگ غنى اسلام و تربيت دينى و تمدن اسلامى را تجلى بخشند.
 3 - فشارهاى اقتصادى، سياسى و فرهنگى از سوى نظام سلطه بر ملت صبور ايران اسلامى، به فضل الهى تاكنون حاصلى جز تقويت اراده‏ى ملت شريف نداشته است و مردم عزيز همواره و تحت هر شرايطى پشتيبان نظام اسلامى خواهند ماند.
 4 - ولايت فقيه، ستون خيمه‏ ى انقلاب و نظام و محور وحدت امنيت و اقتدار ملّى ماست و صيانت و پاسدارى از حريم آن، وظيفه‏ اى اسلامى و ملّى است.
 نظام جمهورى اسلامى با مديريت مدبّرانه و زعامت حكيمانه‏ى حضرت آية الله خامنه‏ اى (مدظله ‏العالى) توانسته است معادلات قدرت‏هاى سلطه‏ گر را بر هم زده و الهام ‏بخش حركت عظيم بيدارى اسلامى در كشورهاى اسلامى و نهضت عدالت‏ خواهانه در سرتاسر جهان گردد. مجلس خبرگان رهبرى، ضمن فصل الخطاب قرار دادن رهنمودهاى معظم‏له، پيروى از ولايت مطلقه‏ ى فقيه را رمز  وحدت و استحكام پيوند امام و امت مى‏داند.
 5 - مجلس خبرگان رهبرى، تلاش كارآمد و خستگى‏ناپذير فرهيختگان، دانشمندان، نخبگان جوان و متخصصين مختلف در راستاى پيشرفت و تعالى كشور در عرصه‏هاى مختلف را ارج نهاده و لزوم حمايت هر چه بيشتر از اين سرمايه‏هاى اصلى ميهن اسلامى براى رسيدن به خودكفايى و خوداتكايى كشور را مورد تأكيد قرار داده و بار ديگر توجه همه‏ ى مسئولان را به ضرورت وحدت و همبستگى و انسجام ملى، معطوف مى‏دارد و از همگان مى‏خواهد تا نقش خود را در حفظ فضاى آكنده از اميد و نشاط و همدلى با عمل به قانون، رعايت اخلاق و مصالح كشور و انقلاب و اصول و آرمان‏هاى امام(ره) به خوبى ايفا نمايند.
 6 - از رئيس جمهور و دولت محترم مى‏خواهيم كه با تدبير و پشتيبانى مردم شريف و صبور ايران، حراست و صيانت از دستاوردهاى انقلاب را در اولويت كار خود قرار داده و در رفع گرانى و ساير مشكلات مردم، نهايت كوشش را مبذول دارند.
 7 - مجلس خبرگان رهبرى، ضمن تشكر از تلاش‏هاى دلسوزانه‏ ى تيم مذاكره كننده‏ى هسته‏اى كه باعث اعتمادافزايى جمهورى اسلامى درباره‏ى صلح‏آميز بودن برنامه ‏ى هسته ‏اى خود شده است؛ از مسئولان ديپلماسى كشور مى‏خواهد به اظهارات نابخردانه و تهديدآميز برخى مقامات آمريكايى پاسخ درخور دهند.
 8 - حماسه‏ ى اقتصادى، با اتخاذ رويكرد اقتصاد مقاومتى بايد به راهبرد جهادى در عرصه‏ى توليد ملى، تبديل گشته و در عمل تجلّى يابد و فرهنگ قناعت و پرهيز از اسراف در جامعه نيز بايد نهادينه شود. از قواى سه گانه؛ به ويژه رئيس جمهور مى‏خواهيم تا با اجراى برنامه‏ ى اقتصاد مقاومتى مردم را به آينده‏ى كشور و انقلاب، اميدوار و دشمنان را نا اميد كنند. هم‏چنين از قوه‏ ى قضاييه مى‏خواهيم تا مسير رسيدن به عدالت اجتماعى و خشكاندن ريشه‏ هاى فساد و تبعيض را هموار سازند.
 9 - از همه‏ ى كشورهاى منطقه مى‏خواهيم تا نسبت به تفرقه‏ انگيزى قدرت‏هاى استكبارى كه با هدف بر هم زدن امنيت خاورميانه انجام مى‏شود هوشيار باشند و در مقابله با فتنه‏ى تروريسم تكفيرى و سلفى و مبارزه با نسل كشى مسلمانان در ميانمار و آفريقاى مركزى كه توسط صهيونيسم بين الملل و با حمايت آمريكا براى تفرقه افكنى در كشورهاى اسلامى؛ به ويژه سوريه، لبنان، مصر، بحرين، افغانستان، پاكستان و عراق طراحى شده است، مقابله كرده و با حمايت و پشتيبانى از عنصر مقاومت در جهت محو غدّه‏ى سرطانى رژيم صهيونيستى و آزادى قدس شريف، گام بردارند.
 10 - اقتدار ملى در بسترى از وحدت و هم‏افزايى ميان اقوام، طوايف و مذاهب به ويژه شيعه و سنى در جغرافياى ايران اسلامى شكل مى‏گيرد. ضمن احترام به همه‏ى اقليت‏ ها و تشكر از اقدامات انجام گرفته، لازم است تلاش مجدّانه‏اى به عمل آيد تا انسجام ملّى بامحوريت ولايت فقيه، بيش از پيش تقويت شود.
 11 - با توجه به توطئه ‏هاى نظام سلطه و استكبار جهانى كه تهاجم شديد فرهنگى و جنگ نرم عليه كشور را رقم زده است، از مسئولان فرهنگى كشور مى‏خواهيم تا بيش از پيش به دغدغه ‏هاى فرهنگى توده‏ى مردم مسلمان كشور و نگرانى مقام معظم رهبرى؛ توجه نموده و باحمايت از خانواده و سياست ازدياد نسل؛ نهادينه‏سازى سبك زندگى اسلامى - ايرانى را به جدّ در دستور كار خود قرار دهند.
 12 - در آستانه ‏ى فرا رسيدن سال جديد، از مردم شريف ايران اسلامى انتظار داريم ضمن توجه به آداب و سنن دينى عيد نوروز؛ يار زيردستان، محرومان و مسكينان بوده و شادى خود را با آنان تقسيم نموده و رضاى خدا را در دنيا و آخرت بدست آورند و با رعايت حرمت ايام عزادارى حضرت زهراى اطهر(س) سنّت‏ هاى حسنه‏ ى دينى را احياء و سالى پر از خير و بركت را به هموطنان، دوستان، اقوام و خانواده‏ ى خود هديه كنند.
 در پايان، ياد و خاطره‏ى امام راحل؛ بنيانگذار جمهورى اسلامى(ره) و شهداى گرانقدر نهضت و جنگ تحميلى و همه گذشتگان از علماء و فرهيختگان و خادمان ملت را گرامى داشته و ضمن احترام به پيشگاه خانواده‏هاى شهداء و ايثارگران و آزادگان، توفيق و طول عمر با عزت را براى حضرت آية الله خامنه ‏اى (مدظله ‏العالى)؛ رهبر فرزانه‏ى انقلاب اسلامى و تمامى خدمتگزاران نظام اسلامى، مسألت داريم. اميد است در سايه‏ى عنايات حضرت بقية الله الاعظم، حجة بن الحسن المهدى(عج) شاهد تحقق آرمان‏هاى بلند نظام اسلامى و ملت شريفمان در راه پياده شدن احكام نورانى اسلام و زمينه ‏سازى براى حكومت عدل جهانى باشيم.
    مجلس خبرگان رهبرى           
    1392/12/14                  
 

ارسال نظر
نویسنده
متن
*