شنبه، 15 آذر 1399 / 2020 December 5
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده
بيانيه چهاردهمين اجلاس رسمى مجلس خبرگان رهبرى «دوره چهارم»

        بسم الله الرحمن الرحيم
   مجلس خبرگان رهبرى در پايان چهاردهمين اجلاس رسمى خود، ضمن تسليت ايام شهادت جانسوز امام صادق(ع)؛ رئيس و پيشواى بزرگ مذهب جعفرى، لازم مى‏داند نكاتى را به استحضار مردم شريف و مسؤولان محترم برساند:
 1. حضور پرشكوه مردم در يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهورى و چهارمين دوره شوراهاى اسلامى شهر و روستا، حماسه بزرگ سياسى را رقم زد. ملّت فهيم و صبور ايران، بار ديگر عظمت، هوشيارى، نجابت و متانت خود را در گذر از دوران ويژه گذشته به نمايش گذاشت كه شكر اين نعمت، جز با رعايت مطالبات دينى و حقوق اساسى مردم، حفظ وحدت، خدمت‏گزارى مدبّرانه و صادقانه از طرف مسؤولان محترم، امكان‏پذير نمى‏باشد.
 2. از همه مراجع معظم تقليد و نخبگان حوزوى، دانشگاهى، سياسى و فرهنگى و همه مسؤولان مختلف نظام؛ به ويژه وزارت كشور، شوراى محترم نگهبان، صدا و سيما، قوه قضائيه، نيروهاى نظامى و انتظامى و همه كسانى كه در تشويق، هدايت و برنامه‏ريزى و برگزارى انتخابات و صيانت از آراء مردم نقش داشتند، تشكر و قدردانى مى‏كنيم.
 3. مديريت بى‏نظير و بيانات و توصيه‏هاى گهربار مقام معظم رهبرى«دام ‏ظله ‏العالى»، اين بار نيز كارگشا بود و بستر وحدت و همدلى را ايجاد و كشور را در مسير عزت و سربلندى قرار داد. شكر اين نعمت بزرگ با پيمودن راه اصيل امام امت و شهيدان والامقام و تلاش بى‏وقفه مسؤولان؛ به خصوص رئيس جمهور محترم و اعضاى دولت؛ به ويژه در عمل به فرامين و توصيه‏هاى رهبرى در جلسه تنفيذ و هفته دولت، ميسور خواهد بود.
 4. از رياست محترم جمهور كه با اتخاذ مواضع اصولى و معرّفى وزيران در اولين فرصت ممكن، آهنگ خدمت را با سرعت، همراه نمودند، تشكر نموده و از ايشان، وزراى محترم و شوراهاى منتخب مى‏خواهيم كه به فرهنگ اسلامى و ترويج باورها و ارزشهاى دينى، اهتمام بيشترى داشته باشند و در منطبق نمودن سبك زندگى مردم با موازين دينى بكوشند و با رعايت منشور اخلاقى خود، نظام و مردم را در پيمودن راه ناهموار آينده، كمك نمايند و با رفع مشكلات اقتصادى و خلق حماسه اقتصادى، كام مردم را از شهد خدمت، شيرين كنند و بدانند كه رسيدن به تمدن بزرگ اسلامى و مقابله با تهاجم فرهنگى‏دشمن در سايه تحقق خواست و مطالبات رهبرى، مراجع عظام و علماى اعلام، محقق خواهد شد.
 5. در سال تحصيلى جديد از دانش ‏آموزان، دانشجويان و طلاب علوم دينى و همچنين از آموزگاران، مدرّسان، اساتيد و مسؤولان مربوطه مى‏خواهيم تا براى پيشرفت در عرصه‏ هاى آموزش، پژوهش، پرورش و اخلاق و معنويت، لحظه‏اى درنگ به خود راه ندهند. از دانشمندان ايران اسلامى و دستگاههاى مسؤول نيز مى‏خواهيم تا شتاب پيشرفت همه‏ جانبه علمى و عملى را تندتر نموده و زمينه پيشرفت كشور را بيش از پيش فراهم سازند.
 6. از آزادى‏خواهان و مدافعان حقوق بشر و از كشورهاى اسلامى و منطقه مى‏خواهيم تا اوضاع جهانى و منطقه‏ اى را رصد كرده و دست استكبار را در توطئه ‏هاى مختلف ببندند. از علماى جهان اسلام، مراكز علمى و دانشگاهى و نخبگان مى‏خواهيم نسبت به جريان سلفى تكفيرى كه بدعت در دين بوده و سنخيتى با قرآن و اسلام ندارد با حساسيت برخورد كرده و اين جريان و هر نوع برادركشى را محكوم نمايند.
 اسلام‏ ستيزى، ايران‏ستيزى، شيعه‏ ستيزى و مصادره بيدارى اسلامى از يك طرف و قتل و غارت و ناامنى و جنايت‏هاى وحشتناك تروريستى و كشتار بى ‏رحمانه مردم از سوى ديگر، دو روى يك سكه ‏اند كه همگى در جهت ايجاد درگيرى داخلى و تفرقه و در نهايت به استكبار، استعمار و استبداد مى‏انجامد. مسأله سوريه كه بيش از سى‏ماه در آتش جنگ تروريست‏هايى كه از طريق استكبار جهانى، صهيونيزم و عمّال دست‏ نشانده آنان مى‏سوزد، قلب هر انسان آزاده‏اى را به درد مى‏آورد. هر نوع دخالت بيگانگان در اين كشور اسلامى، خلاف مقررات بين ‏المللى و به شدت، محكوم است. همچنين آنچه امروز در فلسطين، مصر، لبنان، عراق، پاكستان، افغانستان، بحرين و ساير كشورهاى اسلامى مى‏گذرد و به ضرر مردم و ارزشهاى والاى انسانى و اسلامى است را با تمام وجود، محكوم مى‏كنيم و همگان را بار ديگر به رصد توطئه دشمنان انسانيت، رهنمون مى‏شويم و تأكيد مى‏كنيم كه جمهورى اسلامى ايران، هيچ تمايلى به دخالت در امور داخلى كشورهاى ديگر نداشته و ندارد.
 7. حق تعيين سرنوشت مردم هر كشور، از حقوق مسلّم آنان است و سلب اين حق، از جرايم نابخشودنى نظام سلطه است كه يكى از بارزترين مصاديق آن در كشور اسلامى بحرين، اتفاق افتاده است. اگر چه مى‏توان ردپايى از اين روش استكبارى را در ديگر كشورهايى كه به بركت بيدارى اسلامى بپا خاسته‏اند، مشاهده نمود؛ امّا اطمينان داريم آثار بيدارى اسلامى در ميان ملت‏ها، چراغى خاموش ‏ناشدنى است و آينده منطقه را در سايه حاكميت اراده ملت‏هاى مسلمان رقم زده و كوتاه‏ شدن دست سلطه‏ گران و وابستگان به آنان از اين كشورها را در پى خواهد داشت.
 8. فلسطين و قدس شريف، مسأله اوّل جهان اسلام است. با تأكيد بر خط مقاومت نجات‏ بخش، هرگونه سازش در رابطه با حقوق ملت فلسطين و سرزمين‏هاى اسلامى را محكوم مى‏كنيم.
 9. به آمريكا، اسرائيل و برخى دول اروپايى هشدار مى‏دهيم تا آغازگر فاجعه ‏اى جديد در خاورميانه نباشند و بيش از پيش، دست خود را به خون مردم بى‏ گناه آلوده نكنند و اگر مدعى آزادى و دموكراسى هستند اجازه بدهند مردم كشورها درباره سرنوشت خود آزادانه تصميم بگيرند.
 در پايان، ياد و خاطره شهيدان رجايى، باهنر و شهداى هفدهم شهريور و همه شهداى راه اسلام و انقلاب و حضرت امام؛ بنيانگذار جمهورى اسلامى ايران را گرامى داشته، براى آنان علوّ درجات را مسئلت داريم.
    والسلام عليكم و رحمة الله    
    مجلس خبرگان رهبرى       
    1392/6/13               
          

ارسال نظر
نویسنده
متن
*