شنبه، 4 بهمن 1399 / 2021 January 23
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده
رازینی ، علی (همدان)

زندگی نامه علی رازینی بدین شرح است:رزن از ديرباز به داشتن مردماني متدين، سختكوش ولايي اشتهار داشته و بزرگمرداني چون آيت‌ا.. آخوند ملاعلي همداني از روستاي وفس، آيت‌ا... شهيد دكتر مفتح از روستاي كله‌سر، آيت‌ا... العظمي شوندي از روستاي شوند و نهايتاً آيت‌ا... علي رازيني متولد روستاي شاهنجرين (چانگرين) از شخصيت‌هاي مطرح و ممتاز ديني و از مراجع بزرگوار تقليد شيعيان برخاسته از رزن و پرورش يافته در مكتب خون قيام بوده‌اند. آيت‌ا... رازيني اگر چه زاده شاهنجرين بوده اما دوران كودكي و نوجواني‌اش را در روستاي كوچك رازين واقع در چند كيلومتري شرق قروه‌درجزين در دامان خانواده‌اي متدين، متشرع و عالم پرور سپري كرده است.
اين بزرگمرد كه چه در سال‌هاي مبارزه و خفقان قبل از انقلاب و چه در كوران انقلاب و ربع قرن گذشته يكي از نزدك‌ترين و مورد وثوق‌ترين ياران حضرت امام (ره) و رهبر فرزانه انقلاب آيت‌ا... العظمي خامنه‌اي بوده و هست، به لحاظ ويژگي هاي اخلاقي، تربيتي و مكتبي از جمله معدود شخصيت‌هايي است كه در دشوارترين شرايط، خطيرترين مناصب و مسؤوليت‌ها را پذيرفته و پيوسته با اتكال به خداوند و توكل و توسلي كه زبانزد عام و خاص است دشوارترين آزمون‌ها را با سربلندي و موفقيت كامل پشت سر نهاده است.
آيت‌ا... علي رازيني 53 ساله كه هنگام پيروزي انقلاب تنها 26 بهار را تجربه كرده بود بدون ترديد در پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي نقش بسزايي داشته و از نظر شجاعت، جسارت، بي‌باكي و شهامت به اعتراف دوست و دشمن ماندگارترين و روشن‌ترين فراز كارنامه انقلابي خود را در تاريخ معاصر ايران رقم زده است.

اين روحاني بزرگوار و ساده‌زيست كه پيوسته يكي از شخصيت‌هاي مطرح و ممتاز نظام اسلامي بوده، امروز نيز پس از ساليان سال تصدي حساس‌ترين مشاغل نظام همچون طلبه‌اي جوان و در آغاز راه با اقتدا به رهبر و مرادخويش آيت‌ا... العظمي خامنه‌اي زندگي ساده و بي‌پيرايه و ساده‌زيستي را بزرگ‌ترين افتخار زندگي خويش مي‌داند و كساني كه از نزديك با اين عارف و سالك بزرگوار آشنايي و حشر و نشر دارند گواهي مي‌دهند كه منصب و مقام هرگز نتوانسته كوچك‌ترين خدشه و خللي به آموزه‌ها و اعتقادات ديني و آييني او وارد سازد و آيت‌ا... علي زازيني امروز دقيقاً همان طلبه جواني است كه در اوج اختناق و خفقان ستم‌شاهي از اين روستاي استان به آن روستا مي‌رفته و براي جوانان و نوجوانان كتاب‌هاي مذهبي و انقلابي به ارمغان مي‌برده و در گوشه‌هاي مساجد و حسينيه‌ها زمزمه روح‌نواز آزادي، استقلال و جمهوري اسلامي را در گوش‌ها و جان‌ها زمزمه مي‌كرده است.
امروز بعد از گذشت 30 سال مردم روستاهاي قادر خلج، دمق، پاينده، قروه‌درجزين، شاهنجرين، نوار، سايان، نظام آباد و روستانشينان اسدآبادي هنوز چهره مهربان و خندان آن طلبه جوان و جسور را در آيينه خاطرات خود محفوظ داشته‌اند و بسيارند شاگردان ساعي آن روزگار كه امروز در مناصب بالاي اجرايي، تقيني و قضايي خدمتگزار مردمند و كماكان به شاگردي و طلبگي استاد جوان و بي‌باك خويش افتخار مي‌كنند.
اهم سوابق و مسؤوليت‌هاي فرهنگي آيت‌ا... رازيني
- جانباز و برادر دو شهيد
- عضو شوراي نمايندگان رهبري در دانشگاه‌هاي كشور با حكم مستقيم مقام معظم رهبري
- عضو هيأت امناي مركز علوم اسلامي خواهران (جامعه الزهرا) با حكم معظم له
- عضو هيأت موسس دانشكده معارف وابسته به جامعه‌الزهرا
- يك دوره رياست دانشكده علوم قضايي
- عضو هيأت علمي دانشگاه آزاد اسلامي تهران
- عضو هيأت مؤسس دانشگاه پيام نور رزن، همدان

اهم سوابق و مسؤوليت‌هاي اداري و اجرايي آيت‌ا... رازيني

- رياست كل ديوان عدالت اداري
- رياست دادگاه ويژه روحانيت به حكم حضرت امام (رض) و تنفيذ مقام معظم رهبري
- معاونت اجرايي ديوان عالي كشور
- رياست كل دادگستري استان تهران
- رياست سازمان قضايي نيروهاي مسلح كشور
- رياست دادگاه ويژه رسيدگي به تخلفات جنگ به حكم حضرت امام (رض)
ادامه دارد. نماینده خبرگان رهبری از استان همدان