سه شنبه، 14 مرداد 1399 / 2020 August 4
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده
عباسی فرد، محمدرضا(خوزستان)

حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد رضا عباسی فرد متولد ۱۳۲۸ در کوهدشت لرستان، نماینده دوره های اول ودوم مجلس شورای اسلامی، معاون اجرایی اسبق قوه قضائیه و عضو حقوقدانان شورای نگهبان، عضو حزب جمهوري اسلامي، مشاور رئيس جمهور، مشاور رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام ، رئيس ديوان عدالت اداري و عضو مجلس خبرگان رهبري. وی دارای مدرک دکتری فقه و مباني حقوق است .

حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد رضا عباسی فرد قبل از انقلاب وارد حوزه علميه قم شد. همزمان با آغاز مبارزات انقلابي به عرصه سياسي آمد و در سالهاي قبل از انقلاب به بيت آيت الله العظمي گلپايگاني نزديك شد و روابط سياسي خود را از اين طريق مستحكم و نهادينه نمود.

عباسي فرد در مجلس اول به نمايندگي از طرف مردم كوهدشت و چگني به مجلس راه يافت. او در دوره نمايندگي خود از نمايندگان پر كار محسوب مي شد. تعداد نطقها و تذكرات او در اين دوره بيش از ساير نمايندگان استان بود.

 

عباسي فرد در دوره دوم از طرف مردم خرم آباد وارد مجلس شد و پس از آن مناصب سياسي ديگري از جمله عضويت در شوراي نگهبان به عنوان حقوقدان، رياست ديوان عدالت اداري،مشاورت رييس قوه قضاييه و معاون اجرايي قوه قضاييه و نمايندگي خبرگان رهبري از حوزه خوزستان را در كارنامه خود دارد.