دوشنبه، 5 آبان 1399 / 2020 October 26
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده
تسخیری، محمدعلی(گیلان)

آیت‏ الله محمد علی تسخیری فرزند مرحوم آیت‏الله علی ‏اکبر تسخیری، در سال 1323 هجری ‏شمسی چشم به جهان گشود. از صفحات درخشان زندگی خانواده ایشان شهادت برادر بزرگوارشان، محمد حسین تسخیری و جانبازی سه برادر دیگر ایشان می باشد.
 تحصیلات مقدماتی و دروس حوزوی را تا مرحله درس خارج در محضر اساتید بزرگی نظیر آیات عظام شهید صدر، خویی، حکیم، شیخ جواد تبریزی، شیخ کاظم تبریزی، صدرا بادکوبی و شیخ مجتبی لنکرانی سپری نمود و در کنار آن، دروس دانشگاهی را نیز در رشته ادبیات عرب، فقه و اصول در دانشکده معروف فقه نجف اشرف فرا گرفت. ایشان همزمان با تحصیل در حوزه علمیه نجف اشرف به تدریس دروس رایج حوزوی نیز اشتغال داشت و در نتیجه مجاهدت های سیاسی، مدتی در سیاهچال های رژیم بعث زندانی شد.
ایشان در حوزه علمیه قم نزدیک به 12 سال در درس های اساتید بزرگی نظیر آیات عظام گلپایگانی، میرزا هاشم آملی و وحید خراسانی شرکت نمود. در این مدت همچنین به تدریس علوم حوزوی در حوزه علمیه قم و پاره ‏ای مراکز علمی و دانشگاهی کشور پرداخت.
بعد از پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي ايران ایشان با قبول مسئولیت های اجرایی و شرکت در همایش های بین المللی و داخلی، تمامي تلاش خويش را صرف امور فرهنگي و تبليغي در داخل و خارج كشور نمود. از جمله فعالیتهای ایشان در زمینه های علمی، فرهنگی و تبلیغی در این دوره، نگارش تعداد بسیاری کتاب و مقاله و همچنین ایراد سخنرانی و انجام مصاحبه های گوناگون در مناسبتهای مختلف می باشد...