یکشنبه، 17 اسفند 1399 / 2021 March 7
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده
طاهری، سیدجلال الدین(اصفهان)

 سید جلال الدین طاهری متولد سال ۱۳۰۵ در یکی از محله‌های قدیمی شهر اصفهان به نام حسین آباد در قسمت جنوبی اصفهان در مجاورت محله سیچان و پاچنار متولد گردید. وی دانش آموخته دیپلمه رشته علوم انسانی به سال ۱۳۲۳ می‌باشد. وی همچنین دانش آموخته انجمن ایران و فرانسه است و به زبانهای عربی و فرانسه تسلط کامل دارد. طاهری از مبارزین سرسخت دوران محمدرضا پهلوی در دوران قبل از انقلاب بود. او اولین امام جمعه شهر اصفهان بود به طوریکه قبل ازانقلاب نیز به اصرار روح‌الله خمینی اقدام به برگزاری نماز جمعه در مسجد اعظم حسین آباد نمود. سید جلال‌الدین طاهری امام جمعه و نماینده ولی فقیه در اصفهان و نماینده استان اصفهان در مجلس خبرگان قانون اساسی و همچنین مجلس خبرگان رهبری بود. او تا پایان عمر از روحانیون هوادار اصلاحات به شمار می‌رفت.


از طاهری تاکنون چندین جلد کتاب به زبان عربی منتشر شده‌است. کتاب دو جلدی «الطهارة» و کتاب چهار جلدی «المحاضرات : تقریر مباحث اصول الفقه قدوه الفقهاء والمجتهدین آیه محمد المحقق الداماد» (تقریر دروس آیت‌الله محقق داماد) به قلم او منتشر شده‌اند.

او از تاریخ ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ به علت عارضه شدید انسداد تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان الزهرا اصفهان بستری شد و روز ۱۲ خرداد ۱۳۹۲ پس از ۳۵ روز بستری بودن در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان به علت ایست تنفسی درگذشت.