چهار شنبه، 1 بهمن 1399 / 2021 January 20
بازدید : 5788 تاریخ درج : 1392/6/12 زمان : 18:16:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

آغاز به كار چهاردهمین اجلاسیه رسمی خبرگان رهبری و سخنرانی آیت الله مهدوی كنی

چهاردهمین اجلاسیه رسمی مجلس خبرگان رهبری ، كار خود را آعاز كرد. اجلاسیه های رسمی این مجلس كه هر شش ماه ، طی دو روز در غالب 4 جلسه با هدف بحث و بررسی مسائل جاری كشور، منطقه و جهان اسلام برگزار می گردد.

اجلاس چهاردهم كه آكنده به عطر حضور پیكر مطهر 6 تن از شهدای تازه تفحص شده جنگ تحمیلی با تلاوت آیاتی از كلام الله مجید در صبح سه شنبه دوازدهم شهریور ماه، برنامه های خود را در ساختمان سابق مجلس شورای اسلامی آغاز نمود.

پس از آن آیت الله مهدوی كنی رئیس مجلس خبرگان رهبری ، ضمن خیر مقدم به اعضای این مجلس ، از مقام شهید و شهادت سخن كفت.


رئیس مجلس خبرگان رهبری ، با اشاره به حضور پیكر مطهر شهدای حاضر در صحن اجلاس، بقای نظام و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی را در گرو این شهیدان و جان نثاری شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی دانست. وی در ادامه بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان تأكید كرد.

آیت الله مهدوی كنی سپس با اشاره به انفجار ریاست جمهوری در سال 60 به دست منافقان كوردل یاد و خاطره شهدای دولت به ویژه شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشت و افزود:« ما هیچگاه نباید یاد امام و شهدا را فراموش كنیم»ایشان یكی از خصوصیات شهید رجایی را اعتقاد ایشان به مقام روحانیت و مرجعیت دانست.

ریاست مجلس خبرگان رهبری ، تشكیل جلسه خبرگان در محضر ابدان مطهر شهیدان را مایۀ خیر و بركت و موجب تذكر به مردم و مسؤولین ارزیابی نمود.

وی سپس از حضور مردم در پای صندوق های رأی در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری را قدردانی كرده و انتخاب حجة الإسلام و المسلمین دكتر حسن روحانی به ریاست جمهوری را به ایشان تبریك گفت و افزود:« ایشان بر اساس اصول قانون اساسی ، رئیس جمهور همه است و لذا باید وجود ایشان ، مایۀ خیر و بركت برای همه مردم باشدو ما هم برای ایشان آرزوی موفقیت و توفیق می كنیم؛ چون مسؤولیت سنگینی بر عهده دارند.»

رئیس مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از نطق خود، شهادت رئیس مذهب جعفری ؛ امام جعفر صادق (ع) را تسلیت گفته و روایاتی از آن امام همام را بیان كرد و از مقام علم و علمای واقعی، سخن گفت.

وی در پایان اظهار امیدواری كرد تمام مردم , علما و مسؤولین بتوانند راه امام راحل و شهدای گرامی را پیموده و صادقانه در این راه قدم بردارند. ایشان در همین زمینه گفت:« انشاء الله بتوانیم با اخلاص در عمل و نیت های خالص این راه را ادامه دهیم.»

ارسال نظر
نویسنده
متن
*