چهار شنبه، 1 بهمن 1399 / 2021 January 20
بازدید : 6484 تاریخ درج : 1392/4/14 زمان : 02:54:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

دیدار رییس جمهور منتخب با جمعی از علما و اساتید حوزه علمیه قم در ساختمان دبیرخانه مجلس خبرگان رهبرى

حجت الاسلام و المسلمین دكتر حسن روحانى؛ رییس جمهور منتخب در سفر به شهر مقدس قم پس از دیدار با مراجع عظام در محل ساختمان دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری با  جمعی از علما و اساتید حوزه علمیه قم دیدار و گفتگو كرد.

در این دیدار نخست آیت الله یزدی نایب رئیس و رئیس دبیرخانه مجلس خبرگان رهبرى، ضمن خیر مقدم و تبریك به رئیس جمهور منتخب برای ایشان آرزوی موفقیت نمود.

سپس آیت الله امینی در سخنانی پیرامون وظیفه سنگین دولت خصوصاً در زمینه مسائل فرهنگی جامعه، نكاتی را یادآور شد . ایشان اهتمام دولت اسلامی نسبت به ترویج فرهنگ اسلامی و دینى، در اهمیت ارائه برنامه‌های مناسب برای جذب جوانان را گوشزد كرد. آیت الله امینی در ادامه اظهار امیدواری كرد دولت یازدهم با تدبیر بتواند در حل معضلات كشور تمام تلاش خود را به كار ببندد.

آیت الله حسینی بوشهرى؛ عضو مجلس خبرگان رهبرى و مدیر حوزه علمیه قم نیز ضمن خیر مقدم به حجة الاسلام و المسلمین دكتر روحانی به سوابق درخشان رئیس جمهور منتخب در عرصه های گوناگون خدمت‌رسانی اشاره و از ظرفیت حوزه علمیه برای همكاری و ارائه مشاوره در عرصه های فرهنگى، اجتماعی و سیاسی به دولت سخن گفت.

ایشان حاكمیت بخشیدن دین در كشور را از رسالت‌های اساسی دولت خواند و افزود: ان شاءالله حوزه بتواند سهم بیشتری برای حاكمیت دین در عرصه‌های گوناگون و همكاری با دولت داشته باشد.

آیت الله دری نجف آبادی نیز با تبریك به ملت شریف، علما و به ویژه مقام معظم رهبری برای برگزاری حماسه سیاسی در 24 خرداد، انتخاب حجة الاسلام و المسلمین روحانی به ریاست جمهوری را تبریك گفت.

آیة الله دری بر ضرورت آسیب‌شناسی و تدبیر حكیمانه برای رفع برخی معضلات اجتماعی و تحكیم بنیان خانواده به عنوان كانون اصلی تربیت نیروی انسانی و مبارزه با مفاسد اجتماعی تأكید كرد.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی هادوی تهرانی از اساتید حوزه علمیه قم نیز در سخنانی انتخاب دكتر روحانی به ریاست جمهوری را تبریك گفت. وی از ضرورت ارتباط عمیق‌تر بدنه دولت با حوزه علمیه و بهره‌گیری از دیدگاهها و نظرات مراجع تقلید و اساتید حوزه سخن گفت.

حجة الاسلام و المسلمین جواد فاضل لنكرانی هم در این جلسه انتخاب شایسته دكتر روحانی به ریاست جمهوری نظام اسلامی را تبریك گفته و خاطرنشان كرد بدنه اصیل حوزه و روحانیان از انتخاب شایسته حجة الاسلام و المسلمین روحانی به ریاست جمهوری بسیار خرسندند. ایشان ضمن انتقاد از برخی برخوردهای سلیقه ای با مراجع و علما و حوزویان كه در سالهای گذشته رخ داده از رئیس جمهور منتخب خواست ضمن تعمیق ارتباط دولت و حاكمیت با روحانیت در راستای رفع برخی از كاستی های گذشته كه در این زمینه اتفاق افتاده، تلاش نماید.

آیت الله مقتدایى؛ عضو مجلس خبرگان رهبرى، حضور مردم در پای صندوقهای رأی و انتخاب یك فرد روحانی به ریاست جمهوری را پس از گذشت بیش از سه دهه از انقلاب اسلامی به فال نیك گرفته و از دكتر روحانی و دولت آینده خواست امیدی را كه پس از انتخابات در سطح جامعه پدید آمده یك فرصت مناسب جهت خدمتگزاری بدانند و اظهار امیدواری كرد این شادی و شعفی كه با انتخاب ایشان به وجود آمده با فضل و عنایت الهی و كارهای اساسی كه دولت یازدهم انجام خواهد داد همچنان استمرار داشته باشد.

حجة الاسلام و المسلمین حسن نمازی دیگر عضو مجلس خبرگان رهبرى نیز در سخنانی با اشاره به شعار دولت آقای روحانی مبنی بر اعتدال، از بزرگان ، نخبگان و صاحب نظران خواست آنها نیز در مطالبات خود از دولت جدید، اعتدال و میانه روی را رعایت نمایند.

حجة الاسلام و المسلمین دكتر حسن روحانى، پس از استماع نظرات حضار در این جلسه، ضمن تشكر از پیشنهادات ارائه شده خود را فرزند حوزه خواند و افزود: این دولت تلاش خواهد كرد ارتباط درست، منظم و سازمان یافته‌ای با مراجع عظام و حوزه علمیه داشته باشد. ایشان در ادامه گفت: در این انتخابات دست عنایت و لطف الهی را مشاهده كردیم؛ چرا كه در سفرهای استانی می دیدم مردم پس از گذشت سالها از انقلاب اسلامی چگونه از یك طلبه كه لباس مقدس روحانیت را بر تن دارد استقبال می‌كنند و این به جز لطف الهی چیز دیگری نمی‌تواند باشد. امیدواریم این لطف و رحمت الهی در ادامه مسیر نیز همچنان یار و یاور دولت خدمتگزار باشد.

دكتر روحانی از نشست هایی كه پس از انتخابات با مسؤولین مختلف داشته، گزارش مختصری ارائه داد و گفت: زمانی می توان از حل معضلات به ویژه معضلات فرهنگی سخن گفت كه ما برای جوانان، شغل ایجاد كنیم، در غیر این صورت نمی توان توقع اصلاح جامعه و التزام جوانان به دین و مذهب را داشت.

وی در ادامه افزود: مردم ناكارآمدی در نظام دینی را خواه ناخواه به پای دین خواهند نوشت لذا باید تلاش كرد با كارآمدی و تلاش برای رفع مشكلات مردم این تلقی نادرست از بین برود.

رییس‌جمهور منتخب در پایان كمك، همیاری و همكاری همه گروهها؛ به ویژه حوزویان دلسوز به دولت جدید را خواستار شد و اظهار امیدواری كرد ان‌شاءالله همواره دست عنایت خداوند، ائمه اطهار علیهم السلام به ویژه عنایت خاص حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف، بر سر این مردم و خادمان آنان در نظام باشد.

ارسال نظر
نویسنده
متن
*