چهار شنبه، 1 بهمن 1399 / 2021 January 20
بازدید : 8547 تاریخ درج : 1391/6/16 زمان : 03:43:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

بیانیه‏ ى دوازدهمین اجلاس رسمى مجلس خبرگان رهبرى «دوره‏ ى چهارم»

 بسم‏ الله‏ الرحمن‏ الرحیم

   مجلس خبرگان رهبرى در پایان دوازدهمین اجلاس خود، با آرزوى توفیق و سربلندى براى ملّت بزرگ ایران لازم میداند مطالبى را به استحضار مردم شریف برساند:

1 ـ از حضور پرشكوه و حماسى مردم ایران در روز جهانى قدس در فضاى معنوى ماه مبارك رمضان كه تجدید بیعتى آگاهانه با آرمان‏هاى انقلاب اسلامى و امام راحل قدس‏ سره و رهبر معظم انقلاب اسلامى بود؛ تقدیر نموده و از مردم آگاه و ظلم‏ ستیزى كه در دیگر نقاط جهان، این مراسم ضد استكبارى و ضد صهیونیستى را برپا داشتند، تشكر می نماییم.

2 ـ برگزارى موفقیت‏ آمیز اجلاس جنبش عدم تعهد در تهران نشانه‏ اى از اقتدار، عزّت و پیروزى نظام جمهورى اسلامى ایران در میان ملت‏ها و كشورهاى جهان بود. انتظار می ‏رود در طول دوره‏ ى ریاست ایران اسلامى، با تشكیل دبیرخانه‏ اى فعّال، در راستاى تحكیم ساختار، نهاد سازى و بهره‏ گیرى مؤثر از ظرفیت‏هاى بالقوه و بالفعل این جنبش گام برداشته شود و امید است توصیه ‏هاى مهم مقام معظم رهبرى(مدظله‏ العالى) در سخنرانى افتتاحیه‏ ى اجلاس و در دیدار با سران كشورها، بخصوص نسبت به مسایل جهانى و اصلاح ساختار سازمان ملل اجرایى شده و مورد توجه جدّى همه‏ ى مسئولان ذى‏ربط قرار گیرد.

3 ـ در شرایط تشدید فشارهاى اقتصادى، سیاسى و فرهنگى از سوى نظام سلطه بر ملت ایران كه به فضل الهى تاكنون حاصلى جز تقویت اراده‏ ى ملت شریف نداشته، مجلس خبرگان رهبرى راهكار برون رفت از این شرایط را طرح اقتصاد مقاومتى و رعایت اصول صرفه‏ جویى، قناعت و اعمال سیاستِ از تولید به مصرف و حمایت از تولید ملى و كار و سرمایه‏ ى ایرانى دانسته و همگان، به‏ ویژه دولت‏مردان را به استفاده از تولیدات داخلى توصیه می نماییم.

4 ـ با عرض تسلیت به مناسبت وقوع زلزله در استان آذربایجان ‏شرقى، براى از دست رفته‏ گان این حادثه طلب مغفرت نموده و براى بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواستاریم و از حضور رهبر معظم انقلاب اسلامى (مدظله‏ العالى) و مسئولان كشورى در میان حادثه دیدگان منطقه تشكر مینماییم. همچنین از مسئولان امر، اهتمام وافر در كمك به آسیب دیدگان و بخصوص تسریع در تأمین مسكن و سرپناه مناسب قبل از فصل سرما را خواستاریم.

5 ـ در آستانه ‏ى سال تحصیلى جدید از همه‏ ى دانش‏ آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینى و هم‏چنین آموزگاران، اساتید و مسئولان آموزشى میخواهیم براى پیشرفت در عرصه‏ هاى آموزش، پژوهش و اخلاق و معنویت تلاش نمایند و از دانشمندان و دست اندركاران دانش‏هاى بنیادین میخواهیم بر رشد كیفى و  كمّى و پرشتاب خود در همه‏ ى عرصه‏ ها بیفزایند و براى پیشرفت علمى و تلاش براى جوشش چشمه‏ هاى ایمان بر پایه‏ ى ارتقاى معرفت دینى و تقویت كارآمدى نظام اسلامى و روحیه‏ ى جهادى و پیشبرد جنبش نرم‏ افزارى تلاش نمایند.

6 ـ مجلس خبرگان رهبرى، جنبش مبارك بیدارى اسلامى را به عنوان ثمره‏ ى انقلاب اسلامى، ارج نهاده و از ملت‏هاى مسلمان میخواهد ضمن حفظ وحدت و پرهیز از هر نوع تفرقه‏ ى قومى، دینى و اقلیمى، با درایت و هوشیارى، از نفوذ و رسوخ عناصر و اندیشه‏ هاى سودجویانه ى استكبارى و صهیونیستى به درون این جنبش‏ها، ممانعت به عمل آورده و توطئه‏ ى مصادره‏ ى جنبش‏هاى اسلامى توسط قدرت‏هاى بزرگ و فرصت طلب را خنثى نمایند.

7 ـ یكى از عوامل مهم موفقیت ما در عرصه‏ هاى گوناگون، پایبندى به احكام نورانى اسلام بوده و همین امر زمینه‏ ى گرایش ملت‏هاى مسلمان در خیزش اسلامى در منطقه است از این رو لازم میدانیم همه‏ ى مسئولان و خدمتگزاران نظام اسلامى در كلیه‏ ى سطوح نسبت به صیانت و پاسدارى از احكام نورانى اسلام وفادار و در حفظ وحدت و همدلى و اصل مهم ولایتمدارى كوشا باشند.

8 ـ ما ضمن ابراز تأسف از چشم بستن سازمان‏هاى مدافع حقوق بشر بر حوادث خونین میانمار و بحرین؛ از تمامى حق طلبان و آزادگان جهان و سازمان‏هاى مدعى حقوق بشر انتظار داریم رژیم حاكم بر بحرین را به دلیل نقض تمامى مقررات مربوط به حقوق بشر، تحت فشار و بازخواست بین ‏المللى قرار دهند.

9 ـ از مسلمانان و آزادى خواهان جهان می‏خواهیم در مقابل توطئه‏ ى نظام سلطه علیه سوریه، به عنوان خط مقدم مبارزه با رژیم اشغالگر قدس، واكنش نشان داده و از ارسال سلاح و كمك‏هاى مالى توسط نظام استكبارى به این كشور و تشدید جنگ داخلى و پیچیده‏ تر شدن مسائل جلوگیرى كنند و راه‏ حل‏هاى عقلانى بر پایه‏ ى عدالت و جلوگیرى از قتل و كشتار مردم بیگناه، نفى خشونت، گفتگوى ملّى و روش مسالمت‏ آمیز و انتخابات آزاد را به دور از توطئه‏ هاى استكبارى و ماجراجویى‏ ها و فشارهاى صهیونیستى انتخاب نمایند. در پایان ضمن درخواست رحمت و علوّ درجات براى روح ملكوتى حضرت امام قدس‏ سره و سایر شهیدان راه حق بخصوص شهیدان رجایى و باهنر كه در ایام سالگرد شهادتشان در هفته‏ ى دولت به سر میبریم و هم‏چنین شهداى هفدهم شهریور ماه؛ از درگاه خداوند تبارك و تعالى خواستاریم و انتظار داریم راهى كه ملت شریف ایران با الهام از آرمان‏هاى امام خمینى قدس‏ سره و در پرتو رهنمودهاى نورانى حضرت آیت الله العظمى خامنه‏ اى مدظله‏ العالى در پیش گرفته است؛ به سعادت و بهروزى این ملت و امت بزرگ اسلامى ختم و با تعجیل در ظهور امام عصر«عجل الله تعالى فى فرجه الشریف» پرچم پر افتخار اسلام را در سراسر گیتى به اهتزاز در آورد.

«انه سمیع و مجیب الدعاء»     

مجلس خبرگان رهبرى
15/6/1391  

ارسال نظر
نویسنده
متن
*