یکشنبه، 17 اسفند 1399 / 2021 March 7
بازدید : 7863 تاریخ درج : 1391/6/15 زمان : 20:26:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

دومین نطق پیش از دستور جلسه صبح چهارشنبه

   آیت الله مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، امام جمعه تبریز و نماینده مردم این استان در مجلس خبرگان رهبری در سخنرانی پیش از دستور خود گزارشی از زلزله اخیر در استان آذربایجان شرقی و روند بازسازی و پیگیری مشكلات حادثه دیدگان ارائه داد.

   ایشان برآورد هزینه بازسازی مناطق زلزله زده را هشتصد میلیارد تومان، ارزیابی كرد و افزود:« مشكل اصلی الآن در این مناطق، سرمای زودهنگام و تبعات آن برای مردم می باشد.»

   وی در ادامه از وعده های دولت برای بازسازی 45 روزه مناطق آسیب دیده و وامهای وعده داده شده سخن گفت و اظهار امیدواری كرد دولت بتواند با كم كردن برخی مراحل اداری از این مردم كه با مشكلات متعدد مواجه هستند، حمایت لازم را به عمل آورد.

   این عضو مجلس خبرگان همچنین بر ضرورت بازسازی و ساخت و ساز سریع مساجد تخریب شده در مناطق زلزله زده، تأكید نمود. و از مساعدتهای مردمی و مسؤولین دولتی و نیز تقبل جمعی از خبرگان محترم كه تاكنون ساخت 15 عدد مسجد روستائی را بر عهده گرفته اند سپاسگزاری كرد.

   وی در پایان از سفر ویژه و اظهار محبت مقام معظم رهبری به این منطقه، این تشریف فرمایی را موجب تسكین آلام مردم آذربایجان شرقی؛ به خصوص مناطق زلزله زده دانست و خاطرنشان شد: « این سفر پر بركت مقام معظم رهبری، جلوی برخی شایعات دشمنان نظام علی الخصوص قومیت گراها را به خوبی گرفت ».

ارسال نظر
نویسنده
متن
*