یکشنبه، 17 اسفند 1399 / 2021 March 7
بازدید : 7872 تاریخ درج : 1391/6/15 زمان : 17:13:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

نشست صمیمی ریاست و اعضای محترم مجلس خبرگان رهبری

   نمایندگان مجلس خبرگان رهبری، پس از برگزاری دو جلسه صبح و عصر در ضیافت شام ریاست این مجلس كه در دفتر آیة الله مهدوی كنی برگزار شد، شركت كردند.

   در این نشست صمیمی چند تن از اعضای مجلس خبرگان رهبری طی سخنانی، نكاتی را مورد تذكر یادآوری قرار دادند.

   حجت الاسلام و المسلمین علی معلمی در سخنانی، در خصوص برخی مشكلات اقتصادی و معیشتی مردم -به عنوان یكی از اركان مهم نظام اسلامی- به ایراد سخن پرداخت.

   نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری همچنین مسؤولیت سنگین مسؤولان و دولتمردان را بسیار با اهمیت دانست و حضور جدی دولت و كارگزاران نظام اسلامی برای رفع مشكلات اقتصادی و تورم پدید آمده از تحریم ها را خواستار شد.

   آیة الله سید علی اكبر قرشی یكی دیگر از اعضای مجلس خبرگان رهبری در این جلسه پیرامون موضوع ولایت و معنای ولی سخنانی ایراد كرد.

   آیة الله مهدوی كنی رئیس محترم مجلس خبرگان رهبری نیز طی سخنانی از فلسفه این نشست سخن گفت. ایشان در ادامه پیرامون وظایف حاكمیت اسلامی در عصر غیبت نكاتی را بیان كرد و افزود « معنای انتظار فرج، پذیرش عملی فرامین ولایت فقیه در عصز غیبت می باشد »

   رئیس مجلس خبرگان رهبری، وظایف نمایندگان این مجلس را از اهمیت بیشتری برخوردار دانست. وی با توجه به اهمیت مجلس خبرگان رهبری استفاده ی بیشتر از ظرفیت این مجلس را خواستار شد و افزود: نمایندگان مجلس خبرگان رهبری با حضور فعال تر در جلسات این مجلس در راستای تعهد شرعی و قانونی عمل به وظایف خویش و حمایت هر چه بیشتر از مقام معظم رهبری تلاش نماید.

   آیة الله مهدوی كنی افزود: عدم تعهد به قوانین یكی از آفات جامعه و موجب خلل در امور و عدم پیشرفت كارها می شود.

   حجت الاسلام و المسلمین وافی نیز در سخنانی موضوع فساد و ترویج برخی منكرات در سطح جامعه را تقبیح و اینگونه امور خلاف عفت عمومی را محكوم كرد.
   
   وی ارائه ی راهكارهای عملی مبارزه با این نوع ناهنجاری های اجتماعی از سوی دست اندركاران فرهنگی ضروری خواند.

   ایشان اختلاف طبقاتی را یكی از مشكلات جدی كشور دانست و افزود: « آقایان باید تدبیری بیندیشند تا این موضوع به صورت اساسی پیگیری و تلاشی در خصوص كم كردن فاصله طبقاتی صورت پذیرد. »

   حجت الاسلام و المسلمین فلاحیان نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری نیز طی سخنانی موضوع گرانی و تورم را مورد ارزیابی قرار داد. وی مسؤولیت دولت و حاكمیت را برای رفع مشكلات معیشتی مردم را بسیار سنگین و وظیفه ای الهی دانست.

   ایشان، وجود نقدینگی زیاد و سرگردان در جامعه و در دست مردم را یكی از عوامل مهم بروز مسائل اقتصادی اخیر دانست.

   وی وجود تورم در كشور را معلول علت های گوناگونی همچون تحریم های غرب و دشمنان نظام و برخی سیاست های غلط اقتصادی دولت مانند استفاده ی نابجا از صندوق ذخیره ارزی برای هزینه های جاری كشور تحلیل نمود.

   حجة الاسلام و المسلمین حیدری آل كثیر، نماینده دیگری بود كه در این نشست، فهم و تأمل بیشتر در قرآن كریم از سوی علما و نمایندگان مجلس خبرگان رهبری را، خواستار شد و افزود: « به دلیل بروز و ترویج برخی عقاید انحرافی در سطح جامعه و سوء استفاده از عقاید پاك جوانان این مرز و بوم این مسؤولیت از سوی حوزویان و كارشناسان دینی و مذهبی از اهمیت بیشتری برخوردار است».

   آیة الله سید علی شفیعی نیز طی سخنانی از برگزاری موفقیت آمیز شانزدهمین اجلاس كشورهای عدم تعهد از سوی جمهوری اسلامی گفت ظرفیت ایجاد شده در این زمینه كه به بركت اتقلاب اسلامی و رهبری ولایت فقیه، پدید آمده است را بسیار ارزشمند تحلیل نمود.

   ایشان عظمت روحانیت در راهبری و هدایت جامعه را بسیار در خور اهمیت دانست و خاطرنشان ساخت كه حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری، نمونه ی بارز روحانیت و رهبری الهی برای تشكیل و پیشبرد اهداف حكومت اسلامی در عصر غیبت می باشند.

   آیة الله یزدی، نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری نیز پیرامون تعهدات الزام آور و وظایف كسانی كه در نظام اسلامی مسؤولیتی را بر عهده گرفته اند، تكلیفی شرعی و قانونی خواند. وی علاوه بر شرعی و قانونی این وظیفه، جنبه ی اخلاقی این موضوع را نیز گوشزد نمود.

   آیة الله جنتی هم در سخنانی، وظایف نمایندگان مجلس خبرگان رهبری را مورد اشاره و بر اهمیت كار اعضای این مجلس تأكید نمود، ایشان در ادامه، پیرامون بروز برخی مفاسد اجتماعی همچون بد حجابی در سطح جامعه از دست اندركاران فرهنگی، مردم متدین و روحانیت خواست احیاء و اجرای فریضه ی امر به معروف و نهی از منكر را جدی تر بگیرند.

   آیة الله معصومی نیز در سخنان كوتاهی وظیفه ی نمایندگان مجلس خبرگان رهبری را در حراست و پاسداری از ارزشهای اسلامی و جایگاه ولایت فقیه كه آرمان حضرت امام (ره) و ستون اصلی خیمه انقلاب و حاكمیت اسلامی در این برهه از زمان می باشد را یاد آور شد.

ارسال نظر
نویسنده
متن
*