یکشنبه، 17 اسفند 1399 / 2021 March 7
بازدید : 7478 تاریخ درج : 1391/6/15 زمان : 03:19:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

اولین ناطق پیش از دستور جلسه عصر سه شنبه 14 شهریورماه

   نشست دوم دوازدهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری ساعت 5 عصر روز سه شنبه چهاردهم شهریورماه سال جاری با حضور اكثر نمایندگان این مجلس در محل سابق مجلس شورای اسلامی تشكیل گردید.

   در این جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از كلام الله مجید ، چند تن از نمایندگان مجلس خبرگان رهبری در نطق های پیش از دستور خود، مسائل مهم جاری كشور را به مورد بحث و بررسی قرار داده و دراین خصوص ، اظهار نظر كردند.

   نخستین سخنران جلسه عصر حجت الإسلام و المسلمین عاملی نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری  بود كه در جایگاه قررگرفت.

   ایشان سخنان خود را حول دو محور در باب سیاست های كلی نظام ارائه داد. وی مقوله فرهنگ و مسأله رشد طلاق در سطح جامعه را فاصله گرفتن از سند چشم انداز در بعد فرهنگ ، ارزیابی نمود.

   این نماینده مجلس خبرگان رهبری ، رشد روز افزون طلاق در سطح جامعه را معلول علت های گوناگون دانست و افزود:« این موضوع صرفاً معلول مشكلات معیشتی و اقتصادی نیست ؛ زیرا این معضل اجتماعی در سطح خانواده های مرفه از رشد افزون تری برخوردار است.»

   وی خاطر نشان كرد:« ما نیاز جدی به افسران جدید و تازه نفس فرهنگی داریم.» ایشان در ادامه ، رسالت حوزه های علمیه را نیز از اهمیت بسزایی برخوردار دانست.

   حجت الإسلام عاملی ترویج زندگی ساده و پرهیز از چشم و هم چشمی و فرهنگ مصرف گرایانه را یكی دیگر از مؤلفه های جدی و تأثیر گذار برای كاهش آمار خیره كننده طلاق ، ارزیابی و تحلیل كرد. وی همجنین ترویج فرهنگ عفاف از سوی صدا و سیما در ساخت سریالها را در این راستا ، خیلی مهم دانست.

   ایشان در رابطه با بانكها و مؤسسات غیر دولتی با اشاره به ضرورت نظارت بر این بانكها و بیان انواع تخلفات اقتصادی توسط این بانكها گفت در حال حاضر این بانكها به جای بانكداری ، بنگاه داری می كنند و با تشكیل شركت های اقماری در انواع معاملات تورم زا وارد شده و شوكهای شدیدی در اقتصاد كشور وارد می كنند .

   وی بعد از تحریم اقتصادی ، وجود برخی بانكهای خصوصی را دومین خطر برای اقتصاد كشور دانست. نماینده مردم اردبیل با ارائه مستنداتی برخی انواع عملیات اقتصادی این بانكها و آفات و انحرافات آنها بیان داشت.

   ایشان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت:« با توجه به ضرورت اجرای اصل 44 ، برخی واگذاری های افسار گسیخته را موجب برخی نا هنجاری های اقتصادی در سطح جامعه می شود.»

   وی ادامه داد:« اصل 44 تصریح دارد حمایت دولت از بخش خصوصی منوط است به اینكه از محدوده قوانین اسلام خارج نشود و موجب رشد و توسعه اقتصادی كشور گردد و مایه زیان جامعه نشود در حالیكه برخی بانكهای خصوصی در هر سه محور مشكلاتی را پدید آورده اند.»

   حجت الإسلام و المسلمین عاملی اظهار داشت:« در حال حاضر بانك مركزی هیچ كنترل و نظارتی بر این بانكها و مؤسسات ندارد و برخی از آنها آن قدر فربه شده اند كه برخورد با آنها مشكلاتی را پدید خواهد آورد!»

ارسال نظر
نویسنده
متن
*