سه شنبه، 8 مهر 1399 / 2020 September 29
بازدید : 6383 تاریخ درج : 1391/6/14 زمان : 18:16:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

نطق ریاست محترم مجلس خبرگان رهبری در آغاز اجلاس دوازدهم دوره ی چهارم

   به حول و قوه الهی دوازدهمین اجلاس رسمی دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری با حضور نمایندگان این مجلس در تاریخ چهاردهم شهریور ماه آغاز به كار كرد.

   در ابتدا، آیاتی چند از كلام الله مجید تلاوت شد. سپس آیت الله مهدوی كنی، ریاست مجلس خبرگان رهبری به ایراد سخن پرداخت.

   ایشان در سخنان خود نخست، رحلت آیت الله قره باغی نماینده مردم استان آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری را تسلیت گفت.

   رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بركات و دستاوردهای ارزنده ماه مبارك رمضان و روز قدس و اجلاس جنبش عدم تعهد، همه این مسائل را به بركت انقلاب اسلامی و رهبری داهیانه رهبری الهی دانست.

   ایشان، انقلاب اسلامی را دارای سه ركن دانست و افزود این انقلاب با هماهنگ بودن این سه ركن همچنان به حیات ارزشمند خود ادامه خواهد داد. وی دسیسه های دشمنان علیه نظام اسلامی را غیر قابل انكار دانست، اما تمام این مسائل را موجب رشد و بالندگی جمهوری اسلامی قلمداد كرد.

   آیت الله مهدوی كنی با اشاره به زلزله آذربایجان از مقام معظم رهبری و دولت خدمتگزار در ساماندهی زلزله زدگان و برپایی اجلاس جنبش عدم تعهد، تشكر و قدردانی نمود. وی افزود: « با تمام مشكلاتی كه وجود دارد، اما مدیریت كشور برای عبور از بحران ها و مشكلاتی كه بر سر راه این نظام مقدس هست، یك واقعیت غیر قابل انكار است »

   ایشان گفت:« این اجلاس نشان داد كه علی رغم تبلیغات دشمنان كشور از امنیت خوبی برخوردار است. » رئیس مجلس خبرگان در ادامه با اشاره به روایتی از ائمه معصومین علیهم السلام در خصوص «امنیت» این مسأله را از نعمت های الهی دانست كه كشور ما هم اكنون از آن برخوردار است. وی پیشرفت و رفاه را در سایه امنیت عملی دانست و قدردانی این نعمت بزرگ خداوند را از همگان خواستار شد.

   ریاست محترم مجلس خبرگان، رهبری داهیانه آیت الله خامنه ای و نیز خدمات دولت خدمتگزار و تلاش و تحمل سختی ها و مشكلات از سوی مردم را موجب پدید آمدن چنین امنیت ماندگاری در كشور خواند.

   وی در ادامه با اشاره به ریاست سه ساله جمهوری اسلامی بر اجلاس «نم» فرصت مغتنمی دانست و اظهار امیدواری كرد این اجلاس بتواند با ریاست ایران اسلامی بر آن بتواند به آرمانهای اسلامی این جنبش دست پیدا كند.

   نكته دیگری كه از سوی ایشان، طرح شد مسأله مدیریت عادلانه جهانی كه از سوی مقام معظم رهبری در اجلاس جنبش عدم تعهد مطرح شد، بود. وی این موضوع را از اهمیت فوق العاده ای برخوردار دانست و از سران كشورهای عضو این جنبش خواست در این مسیر حركت نمایند.

   آیت الله مهدوی كنی، مسأله تأمین معیشت مردم از سوی دولت و دست اندركاردان اجرایی كشور را از وظایف مهم حاكمیت اسلامی خواند، در عین حال، مردم را به قناعت و صرفه جویی و كوشش فراخواند. ایشان با اشاره به روایت « القناعة كنز لاینفی »، قناعت را موجب پیشرفت مردم و جامعه دانست. ولی در این خصوص از برخی ریخت و پاش ها و تشریفات نابجا در بیت المال از سوی برخی مسؤولین و كارمندان دولت انتقاد كرد و افزود: « اشاره مقام معظم رهبری به اقتصاد مقاومتی در این راستا ارزیابی می شود ».

   وی در پایان به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا كه در سال آینده برگزار خواهد شد، اشاره و از مردم خواست همانگونه تا كنون این نظام را از طرق مختلف، حمایت كرده اند در این انتخابات نیز با شركت خود از نظام مقدس جمهوری اسلامی كه با خون شهداء پدید آمده است، پشتیبانی نمایند.

ارسال نظر
نویسنده
متن
*