سه شنبه، 8 مهر 1399 / 2020 September 29
بازدید : 6745 تاریخ درج : 1391/5/25 زمان : 23:09:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

پیام رئیس مجلس خبرگان رهبری به مناسبت روز جهانی قدس

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ نُریدُ اَن نَّمُنَّ عَلیَ الَّذِینَ استُضعِفُوا فِی الاَرضِ وَنَجعَلَهُم اَئِمَّةً وَ نَجعَلَهُم الوَارِثِین

«سوره قصص آیه 5»

ترجمه : «ما اراده كردیم تا بر مستضعفان زمین نعمت بخشیم و آنان را پیشوایان و وارثان روی زمین قرار دهیم»

 

مردم آگاه ایران اسلامی!

«روز جهانی قدس»،‌ابتكار هوشمندانه‌ پیشوای فقید انقلاب اسلامى، از یك سو نماد باور صادقانه نظام اسلامی به آموزه‌های دینی از دیگر سوء نمود حمایت از آزادی و انسان ستمدیده است؛ ابتكاری كه آرمان‌های دینى، انسانى، سیاسی و تاریخی امت اسلام را با قداست «شهرالله» پیوند داد و زمینه‌ساز بازیابی هویت اسلامی شد.

 

امام خمینی (رضوان‌الله تعالی علیه) با نامیدن روز قدس به عنوان «روز اسلام و روز رسول اكرم»، قبله اول مسلمانان را از مرز جغرافیا، سیاست و ملیت فراتر برد. معنایی معنوی و اعتقادی به آن بخشید و آن را به سرمنشأ جریانی جهانی بدل كرد؛ چنانكه امروز، حمایت از آرمان فلسطین به شاخص و شعار نظام ما تبدیل شده است. امروز، در سایه بیدارگری‌های ایران اسلامى، دنیا دریافته است كه ملت فلسطین اگر چه هنوز مظلوم است. اما تنها نیست؛ دریافته است كه فلسطین هنوز «مسأله ما»ست، دریافته است كه اسرائیل، دشمن بشر و دولت ترور است؛ دولتی كه رسماً در بزرگداشت جنایت هورا می‌كشند و به آن افتخار می‌كند؛ دولتی جعلی كه افزون خواهی‌اش، نه تنها برای جهان اسلام، بلكه برای تمام بشر، خطرساز است.

پیام روز قدس این است كه اتحاد امت اسلام، تنها راه نجات فلسطین است. ارائه طرح‌هایی با ماهیت سازش و با این پندار كه اسرائیل در برابر توافق‌های بین‌المللی تسلیم خواهد شد و به قیمت واگذاری خودمختاری در بخشی از سرزمین‌های اشغالى، از توسعه طلبی دست خواهد كشید، نشانه نشناختن ذات غاصبانه صهیونیسم جهانی است.

اما روز قدس امسال، رنگ و بویی دیگر دارد: آنچه با نام «بیداری اسلامی» در منطقه رخ داد، برآمده از منطق ظلم ستیزانه پیام امام خمینی (رضوان‌الله تعالی علیه) در روز قدس بود؛ منطقی كه از ایدئولوژی اسلام و قابلیت‌های حیرت‌انگیز آن بهره می‌گرفت.

این،‌اندیشه امام بود كه هرگاه ملت‌ها بیدار شوند، دولت‌ها را به حركت در مسیر صحیح رهنمون می‌شوند. امام (ره) با وقوف به مشكلات درونی جهان اسلام، از جمله ناتوانی و وابستگی بعضی سران كشورهای اسلامى،‌ بر شعور جمعی جهان اسلام، كه برآمده از اشتراكات دینی و فرهنگی بود، تأكید بلیغ داشت.

 

اكنون جلوه‌های رنگارنگ بیداری اسلامی و اظهار وجود امت اسلامی در زمانه ما، بیش از پیش، پیام امام در روز قدس را باز می‌نمایاند و بر این واقعیت تأكید می‌كند كه واكنش دشمن، برخاسته از آگاهی ماست. اینك در ماجرای سوریه، به عیان، می‌بینیم كه سرآسیمگى، فتنه‌انگیزی و خونریزی دشمنان امت اسلام به این دلیل است كه در تنگنا قرار گرفته‌اند و كار به آن جا رسیده است كه دیگر حتی به ظاهر رفتار حقوق بشری هم پایبند نیستند و آشكارا به خشونت روی آورده‌اند. این اضطراب غرب، نشان از آن دارد كه بیداری اسلامی یك گام به پیش بود.

برادران و خواهران مسلمان!

مشیت و سنت خداوند، چنانكه خود فرموده است، حتمی و غیرقابل تغییر است و گام ‌زدن در مسیر حق، سرانجام و لاجرم، نتیجه دلخواه را در پی خواهد داشت. شیرینی دفاع ازحق، از سختی‌های سلوك در صراط مستقیم الهی خواهد كاست و دستاوردهای دلنشین به بار خواهد آورد. این سنت الهی، در پیوند با آگاهی عمومی اهل اسلام، بی‌تردید، آزادی قدس شریف و عزت مسلمانان را نوید خواهد داد.

ملت سرافراز ایران، به نشانه سركوبی ستم و در حمایت هماره از آرمان‌ها و رهبر معظم انقلاب‌اسلامی و با همراهی مراجع عالیقدر، عالمان و مسئولان، امسال نیز در راهپیمایی روز قدس سنگ تمام خواهد گذاشت و برائت خود از جرثومه‌های فساد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در زمین را اعلام خواهد كرد.

مجلس خبرگان رهبری نیز، با تكریم و تعظیم ملت آگاه ایران، روز جهانی قدس را ارج می‌نهد و همپای ملت در این گردهمایی شكوهمند شركت می‌كند. به امید اتحاد هر چه بیشتر امت اسلام و به امید ظهور موعود جان‌ها و جهان‌ها حضرت حجت‌بن الحسن (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف).

 

ارسال نظر
نویسنده
متن
*