سه شنبه، 8 مهر 1399 / 2020 September 29
بازدید : 6683 تاریخ درج : 1391/4/22 زمان : 05:43:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

جلسه مشترك هیئت رییسه و كمیسیونهای مجلس خبرگان رهبری

چهارمین جلسه مشترك هیئت رییسه و كمیسیونهای مجلس خبرگان رهبری كه بر اساس تبصره 2 ماده 15 آیین نامه داخلی این مجلس در فاصله بین اجلاسیه های رسمی مجلس خبرگان كه هر شش ماه یك بار تشكیل می گردد با حضور اعضای هیئت رییسه، رؤسای كمیسیونها ون چند تن از اعضای مجلس خبرگان در تاریخ 21 تیرماه سال جاری در دفتر مجلس خبرگان در تهران برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه، نخست آیاتی چند از كلام الله مجید تلاوت شد و سپس جلسه وارد دستور كار خود شد.

 آیت الله یزدی نایب رییس مجلس خبرگان رهبری با تبریك اعیاد شعبانیه به خصوص میلاد مبارك حضرت بقیه الله الاعظم عج برای همه از درگاه خداوند متعال توفیق بهره برداری و استفاده از ایام و لیالی این ماه پربركت مسئلت نمود. ایشان سپس به فلسفه وجود برگزاری این جلسه اشاره كرد و آن را روال  عادی ومطابق آیین نامه داخلی مجلس خبرگان قلمداد كرد و برخی گمانه زنی هایی كه در بیرون از این مجلس راجع به برگزاری این نشست ، صورت گرفته یا می گیرد ،‌مردود دانست. وی در ادامه در خصوص برخی مسائل داخلی كشور از جمله تحریم های خصمانه غرب علیه نظام جمهوری اسلامی مسائلی را مطرح و اطمینان داد كه نظام و مردم همچنان مستحكم در برابر این تحریمها ایستاده و از اصول خود كوتاه نخواهند آمد.

نامبرده فشارهای غرب علیه كشورمان را مایه بروز ابتكار و بالا رفتن مقاومت ملت و نظام ارزیابی كرد و به كشورهای غربی هشدار داد با این روش ها نخواهند توانست نظام  ما را از پای در آورند. وی افزود: ملت سرافراز ما در عمل هم نشان داده اند كه چگونه این تهدیدات را به فرصت ها تبدیل كرده و به فضل خداوند متعال قطعا مسائل جزئی روز مرده زندگی، آنها را به عقب نشینی وا نخواهد داشت.

نكته دیگری كه آیت الله یزدی به آن اشاره كرد مسأله بیداری اسلامی و حاكمیت مردم در برخی كشورهای اسلامی بود. وی حاكمیت مردم بر سرنوشت كشورشان را  نشانه كمك الهی و بیداری ملت ها دانست.م ایشان همچنین با اشاره به تإثیر و نقش انقلاب اسلامی در بیداری كشورهای اسلامی  را غیر قابل كتمان ارزیابی نمود.

نائیب رییس مجلس خبرگان رهبری در پایان، ضمن محكوم نمودن ترور عالم برجسته شیعیان عربستان كه در روزهای اخیر رخ داده، پایه های نظام سعودی را متزلزل و بیداری اسلامی مردم این كشور را مایه پیروزی آنها خواند.

پس از سخنرانی نایب رییس مجلس خبرگان رهبری حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خاتمی عضو هیئت رییسه مجلس خبرگان ضمن سخنانی به تحلیل اوضاع كنونی كشورمان پرداخت و در خصوص برخی تحلیلهای نابجا كه بعضا از مسائل جاری كشور صورت می پذیرد و این گونه تحلیلها و القای برخی شبهات را از سوی دشمنان قلمداد و در این خصوص هشدار داد.

آیت الله سید احمد علم الهدی دیگر سخنران این جلسه بود. این عضو مجلس خبرگان نیز به ارزیابی برخی مسائل فرهنگی جامعه پرداخت و بروز برخی ناهنجاریها در این حوزه را مورد انتقاد قرار داد. وی از كلیه دستگاههای دولتی و نظارتی خواست با این گونه مسائل برخورد جدی صورت پذیرد تا مردم متدین و خانواده شهدا و اقشار جامعه بیش از این از این مسائل لطمه ندیده و اسباب ناراحتی آنان پیش نیاید.

آیت الله دری نجف آبادی دیگر عضو هیئت رییسه با اشاره به بركات ماه شعبان المعظم و فرا رسیدن ماه مبارك رمضان از حوزه های علمیه و دیگر نهادهای دینی و فرهنگی خواست در مورد رسالت تبلیغی این نهادها توجه بیشتری صورت پذیرد. ایشان با توجه به سال تولید ملی، واردات و قاچاق برخی كالاهای  غیر ضروری و ضد فرهنگی را موجب ضربه به تولید ملی اقتصاد و فرهنگ كشور دانست و در این باره هشدار داد.

وی تلاش هر چه بیشتر دستگاه های ذی ربط را در این خصوص خواستار شد و بر وحدت همه جانبه همگی در برابر دشمنان اسلام و انقلاب تأكید نمود.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی دیگر عضو مجلس خبرگان بود كه در این جلسه به ایراد سخن پرداخت.

وی ابتدا پیرامون مسائل داخلی كمیسیونهای مجلس خبرگان نكاتی را بیان و پس از آن با طرح برخی مسائل جاری كشور از اعضای مجلس خبرگان خواست تا از نقش معنوی این نهاد مقدس در سطح جامعه هر چه بیشتر  بهره برداری نمایند.

دیگر عضو  این مجلس كه ضمن سخنان خود نكاتی را یادآور شد حجت الاسلام و المسلمین آقای وافی  بود. ایشان با اشاره به تحریم های معاندان علیه نظام جمهوری اسلامی، خواهان این شد كه مردم عزیز كشورمان همانگونه كه در طی 33 سال گذشته مشكلات را تحمل كرده اند همچنان مقاومت كرده و برخی مسئولان نظام را به ساده زیستی هر چه بیشتر و تأسی از زندگی ساده و بی آلایش رهبر معظم انقلاب، رهنمون كرد.وی در پایان خواستار ترویج بیش از پیش فرهنگ ساده زیستی، مقاومت و ایثار در بین مردم و مسئولین شد.

دیگر عضو مجلس خبرگان كه به ایراد سخن پرداخت آیت الله میرمحمدی بود. ایشان  به عنوان رییس كمیسیون حراست و پاسداری از ولایت فقیه مجلس خبرگان رهبری گزارش مختصری از روند عملكرد این كمیسیون ارائه و سپس حجت الاسلام و المسلمین سید محمد واعظ موسوی به عنون عضو هیئت رییسه این كمیسیون، ضمن ارائه گزارش مفصل تری از فعالیت های كمیسیون حراست و پاسداری از ولایت فقیه، سخنان آیت الله میرمحمدی را كامل نمود.

حجت الاسلام و السلمین سلیمانی عضو مجلس خبرگان رهبری و نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان در خصوص اقدام جدی و حمایت عملی از فرمایش مقام معظم رهبری در باره تولید ملی و حمایت از صنعت و كار و سرمایه ایرانی نكاتی را یادآور شد. وی از تمام مسئولین و اعضای مجلس خبرگان رهبری خواست تا با این رهنمود رهبر معظم انقلاب صرفا به صورت شعاری برخورد نكنند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری در همین زمینه خواستار اقدام عملی كلیه دست اندركاران نظام برای مقابله جدی با تحریمها و كم كردن بار مشكلات پیش آمده از این مسأله بر دوش مردم شد.

مباحثی كه در ادامه جلسه مورد بحث قرارگرفت مسائل مربوط به كمیسیونهای مجلس خبرگان رهبری بود كه از سوی اعضای این جلسه، مورد بحث و بررسی قرار گرفت. پس از این گفتگوها و تبادل آرای نمایندگان مجلس خبرگان جهت هر چه فعال تر شدن كمیسیونهای این مجلس، حجت الاسلام و المسلمین سید مجتبی طاهری خرم آبادی به نكاتی در موضوع بیداری اسلامی اشاره كرد و خواستار فعالیت هر چه بیشتر دستگاه دیپلماسی در این خصوص شد.

وی سپس در باره برخی مسائل پیش آمده در كشور و بروز برخی گرانی ها و فشار آن بر مردم همیشه در صحنه كشرمان، نكاتی را بیان كرد.

آیت الله عبدالنبی نمازی، امام جمعه كاشان نیز در خصوص مدیریت بارز و ارزنده رهبر معظم انقلاب در برابر مشكلات داخلی و خارجی علیه نظام، نكاتی را یادآوری و مسئولیت سنگین مسئولین كشور در این مورد را گوشزد كرد

ایشان از برخی هزینه های گزاف برای برپایی برخی همایش ها و سمینارهای بی حاصل، انتقاد و عدم اختصاص و هدایت صحیح بودجه های فرهنگی نظام را موجب بروز مشكلات جدی فرهنگی دانست.

حجت الاسلام و المسلمین عبداللهی رییس كمیسیون سیاسی اجتماعی هم طی سخنانی از مسائل مربوط به این كمیسیون و كمیسیون های دیگر نكاتی را مطرح نمود.

حجت الاسلام و المسملین سید محمد واعظ موسوی با انتقاد از بروز برخی مشكلات اقتصادی و فرهنگی در كشور استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت های عظیم و ارزنده نظام را با توجه به فرا رسیدن ماه مبارك رمضان در این خصوص و جذب بیشتر مردم به خصوص جوانان به مسائل دینی و اسلامی خواستار شد و در همین زمینه بر تعویق برگزاری لیگ فوتبال در ماه مبارك رمضان تاكید كرد.

ارسال نظر
نویسنده
متن
*