سه شنبه، 8 مهر 1399 / 2020 September 29
بازدید : 9402 تاریخ درج : 1390/12/18 زمان : 02:55:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

بیانیه ى پایانی اجلاسیه رسمی دوره ى چهارم مجلس خبرگان رهبرى

مجلس خبرگان رهبرى در جایگاه رفیع شرعى و قانونى خود، به عنوان امین و چشم تیزبین نظام اسلامى و مردم، بعد از بحث و بررسى در مسائل مختلف كشور، در پایان یازدهمین اجلاس رسمى، لازم می ‌داند نكاتى را به استحضار ملت شریف ایران برساند:
1. حضور با صلابت و دشمن شكن مردم خداجوى ایران را در راهپیمایى 22 بهمن 1390 و انتخابات نهمین دوره ى مجلس شوراى اسلامى صمیمانه اجر نهاده و تشكر خویش را از این اقدام خداپسندانه اعلام می كنیم همچنین از تلاش تمامى دست‌اندركاران، مجریان، ناظران انتخابات و شوراى نگهبان و صدا و سیما سپاسگزاریم و از رهبر معظم انقلاب مدظله به خاطر هدایت و مدیریت حكیمانه براى حضور حداكثرى مردم و از مراجع عظام تقلید و علماء و همه ى كسانى كه علیرغم تحریم ها و تهدیدات دشمن، حضور همه جانبه ى ملت را در پاى صندوقهاى رأى رقم زدند؛ تقدیر نموده و خاضعانه خداوند منان و عنایات خاصه ى حضرت ولى عصر(عج) را بر این نعمت بزرگ شاكریم.
2. مدیریت و رهبرى مدبرانه ى رهبر فرزانه و ناخداى كشتى انقلاب، همواره چراغ راه مسئولان و مردم بوده است. ضمن سپاس به درگاه احدیت به خاطر نعمت وجود رهبرىِ الهى ـ معنوىِ حضرت آیت الله العظمى خامنه‌اى دامت بركاته و تأكید مجدد بر این كه خبرگان رهبرى، معظم له را در طراز ممتاز از شایستگی ها و صفات رهبرى می‌داند؛ دوام عمر بابركتشان را از درگاه خداوند متعال خواستاریم و ضمن اعلام حمایت و پشتیبانى از رهنمودهاى ایشان، از مسئولان و مردم مى خواهیم كه راهنمایى هاى معظم له را نصب‌العین خود قرار دهند كه صلاح كشور و ملت و رضاى خدا را در گرو آن می ‌دانیم.
3. منتخبین محترم و سایر نمایندگانى كه با همت و بصیرت مردم در دور دوم نهمین دوره ى مجلس شوراى اسلامى انتخاب خواهند شد؛ بر اساس قانون نماینده ى تمام ملت محسوب مى شوند نه یك حوزه ى خاص، لذا ضرورى می ‌دانیم كه با ایجاد فضاى رفاقتى در مجلس و ضمن تعامل و همكارى با یكدیگر، در بعد قانون گذارى و نظارت، مصالح كل كشور و حل مشكل همه ى مردم را بر حل مشكل حوزهى انتخابیه ى  خود مقدم بدارند و با پاسدارى از خون شهدا در جهت تحقق عدالت اجتماعى و حمایت از محرومان و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامى حركت نمایند.
4. از تلاش همه ى  دست اندركاران امور كشور در قواى سه گانه و نیروهاى مسلح به خصوص از كوشش هاى دولت صمیمانه تشكر مى كنیم و به دولت محترم توصیه مىكنیم در رفع مشكلات اقتصادى مردم بیش از پیش كوشش نماید و از قواى سه گانه همكارى بیشتر جهت تحقق سند چشم‌انداز و آرمان هاى بلند ملت بزرگ ایران و رهبر معظم انقلاب را خواهانیم.
5. تلاش خالصانه ى جهادگران عرصه ى  علم و دانش را ارج مى نهیم و براى شهیدان والا مقام این میدان مقدس از درگاه خداوند منان علو درجات را مسئلت نموده و تداوم این حركت عظیم علمى را از دانشمندان و دانشگاهیان و فرهیختگان در راستاى رسیدن به قله هاى رفیع علمى به نحوى كه در خور شأن ملت بزرگ و مسلمان ایران باشد، خواهانیم.
6. ضمن تشكر از قوه ى محترم قضاییه نسبت به توجه ویژه به پرونده ى فساد بزرگ اقتصادى، از مسئولین محترم این قوه مى خواهیم علاوه بر مجازات شرعى و قانونى مفسدین، با همكارى دولت اقدامات لازم جهت پیشگیرى از تكرار جرم و برنامه‌ریزى براى سلامت فضاى جامعه و خانواده ها را در دستور كار خود قرار دهند.
7. درخت تنومند انقلاب اسلامى كه ریشه در اعماق تعالیم حیات بخش و ظلم ستیز اسلام ناب محمدى(ص) دارد، به لطف الهى بیش از پیش به بار نشسته و از مرزهاى ایران عبور كرده و قلوب بخش عظیمى از امت اسلامى را فتح نموده است. بیدارى اسلامى در پهنه ى وسیعى از جهان اسلام یكى از ثمرات شیرین این شجره ى طیبه است. مجلس خبرگان رهبرى حمایت كامل خود را از حركت اسلام خواهانه ى مردم مسلمان كشورهاى تونس، مصر، لیبى، بحرین، یمن و دیگر نقاط جهان اسلام اعلام مى كند و ضمن درخواست موفقیت و پیروزى براى آنان از درگاه حضرت حق، به مردم شریف این كشورها توصیه مى كند كه:
الف) تنها به خدا توكل كنند و بدانند كه :(وَ مَا النَّصْرُ إِلّا مِنْ عِنْدِ اللّهِ الْعَزِیزِ الْحَكِیمِ).
ب) فریب مكر و تطمیع هاى سران این كشورها، سازمان هاى مدعى حقوق بشر و حكومت هاى غربى را نخورند و تا قلع ریشه ى  فساد و پیروزى كامل، انقلاب خویش را با صلابت تداوم بخشند.
ج) از ادامه ى راه خویش مأیوس و خسته نشوند و بدانند كه به حول و قوه ى الهى، زمان  سقوط مستبدان و ظالمان بسیار نزدیك است.(إِنَّ مَوْعِدَهُمُ الصُّبْحُ أَ لَیْسَ الصُّبْحُ بِقَرِیبٍ).
د) ضمن مقابله با جریانهاى نفوذى، با حفظ هوشیارى خود به حفاظت و صیانت از ارزش هاى اسلامى ادامه دهند.
8. آنچه موجب عزت و اقتدار جوامع اسلامى است؛ هویت عمیق اسلام و ارزشهاى متعالى آن است و اگر غرب و استكبار جهانى تصور مىكنند با تهدیدات و فشارهاى سیاسى، اقتصادى، نظامى و تبلیغات تخریبى و مبارزه با اسلام و اسلام ستیزى و تفرقه‌افكنى و اقدامات جنایتكارانه ى دیگر مى توانند مسلمانان را از اهداف متعالى خود باز دارند سخت در اشتباهند.
9. جنایات آمریكایى ها در افغانستان و به ویژه جسارت به قرآن كریم كه اهانت به تمام ادیان الهى است؛ غیر قابل گذشت است و ما آن را نشأت گرفته از روحیه ى استكبارى و عنادشان به خاطر اسلامى بودن حركتهاى ضد استكبارى در جهان دانسته و به شدت محكوم مى نماییم و خروج اشغالگران آمریكایى را از افغانستان خواهانیم.
10. در آستانه ى فرا رسیدن  سال جدید از مردم خداجوى ایران اسلامى انتظار داریم ضمن توجه به سنن دینى عید، همانطور كه همیشه یار زیردستان، محرومان و مسكینان بوده‌اند؛ در این ایام نیز شادى خود را با مستمندان تقسیم نمایند و با كمك اقتصادى به آنان، رضاى خدا را در دنیا و آخرت بدست آورند. همچنین از صدا و سیما و مردم مؤمن و فهیم ایران انتظار داریم كه با احترام به فرامین الهى و قوانین و مقررات كشور، سالى توأم با آرامش و نشاط را آغاز كنند.
در پایان یاد و خاطره ى امام راحل(رض) و شهداى گرانقدرمان را گرامى داشته و از خداوند متعال طول عمر با بركت براى رهبر فرزانه انقلاب اسلامى و تمامى خدمتگزاران به نظام اسلامى را مسئلت داریم.
«اللهم عجل لولیك الفرج و العافیة و النصر»
مجلس خبرگان رهبرى ـ 17/12/1390

ارسال نظر
نویسنده
متن
*