سه شنبه، 17 تیر 1399 / 2020 July 7
بازدید : 6024 تاریخ درج : 1390/12/16 زمان : 21:11:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

اولین میهمان ویژه ی صبح سه شنبه شانزدهم اسفند

نخستین میهمان ویژه اجلاس یازدهم چهارمین دوره مجلس خبرگان رهبری دكتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی بود.ایشان نخست با شكوهمند دانستن حضور مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی آن را پدیده ای مبارك عنوان كرد.

وی با ارائه تحلیلی از وضعیت اقتصادی كشور و نقشه های دشمنان در تحریم های كشورهای غربی علیه جمهوری اسلامی و بهانه جویی های این كشورها و از جمله مسأله انرژی هسته ای اشاره نمود.

رئیس مجلس شورای اسلامی وضعیت جمهوری اسلامی را در بین كشورهای منطقه و همسایه ، وضعیت مطلوبی خواند و استراتژی نظام در برخورد با مسائلی كه در این كشورها اتفاق می افتد ، تیزهوشانه و همراه با دقت عمل و بر اساس تصمیمات داهیانه مقام معظم رهبری دانست.

دكتر لاریجانی از دامن زدن به اختلافات شیعه و سنی به عنوان یكی از استراتژی های شوم استكبار جهانی و در راستای منزوی كردن حمهوری اسلامی سخن گفت.

ایشان در بعد مسائل فرهنگی نیز به نقاط قوت فرهنگ اسلامی و نقش علماء و حوزه های علمیه در فرهنگ سازی از اهمیت ویژه برخوردار دانست و این نقش را نقطه ثقل ترویج فرهنگ دینی قلمداد كرد و افزود : برای برخورد با تهدیدات و تهاجم فرهنگی و بویژه ترویج عرفان های كاذب نباید از این امتیاز ویژه؛ یعنی نقش علماء و حوزه های علمیه ، غفلت كرد.

ریاست مجلس شورای اسلامی در ادامه در تبیین وضع اقتصادی كشور به تولید ناخالص ملی ، وضعیت ضریب جینی ، جركت و گرایش توسعه به سمت نقاط محروم و خودكفایی اقتصادی كه باعث پیشرفت كشور می شود اشاره نمود.ش

ایشان همچنین به پیشرفت های علمی و تكنولوژیكی اشاره و نقش دولت های مختلف كه از ابتدای تأسیس نظام جمهوری اسلامی در این زمینه انجام داده اند  را مهم برشمرد و آن را مرهون تدابیر حكیمانه رهبر معظم انقلاب دانست.

دكتر لاریجانی یكی دیگر از دستاوردهای دولت و نظام را طرح مسكن مهر و خروج زمین ازسبد كالا به عنوان یك طرح خوب و تأثیر گذار قلمداد كرد.همچنین مشكلاتی مانند وضعیت بیكاری و تورم را زا مسائلی دانست كه همت تمام مسئولان را در جهت رفع یا كاهش می طلبد.

وی افزایش نقدینگی در سطح جامعه و افزایش واردات را از مسائلی دانست كه باید در حركت آینده تصحیح شود وی شیب ملایم طرح هدفمندی یارانه ها را در این خصوص و بهبود وضعیت حاضر را دارای  اهمیت فوق العاده برشمرد.

نكته دیگری كه از سوی لاریجانی مورد اشاره قرار گرفت ، تسهیل فضای كسب و كار و رونق تولید است كه می تواند هم مشكل گرانی را تقلیل دهد و هم مسائل بی كاری را علاج كند و همچنین از حضور  سرمایه گذاری در بازار سكه و جلوپیری كند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به قابلیت ها و پتانسیل های موجود در تولید داخل ، حركت به این سمت را یك فرصت اساسی خواند و افزود : به اعتقاد كارشناسان ، تمركز بر تولید داخل صادرات و تسهیل فضای كسب و كار یك راهكار اساسی حركت آتی اقتصادی كشور می باشد.

لاریجانی سپس با ارائه آماری از توانمندی های كشور در بخش خدمات فنی و مهندسی در صنعت ساخت و تولید نیروگاه برق به نقش بخش خصوصی و ظرفیتی كه این بخش در صادرات برق به كشورهای همسایه و درآمدزایی كه خواهد داشت ، اشاره كرد.

ایشان همچنین سرمایه گذاری در بخش نفت ، گاز و پتروشیمی را اقدام لازمی برای آینده دانست و اصلاحات در توسعه بخش كشاورزی را بیان داشت ضروری دانست و به عنوان راهكاری برای مقابله با برخی از تنگناها و مشكلات ، بسیار تأثیر گذار دانست

دكتر لاریجانی در ادامه گفت: جلوگیری از واردات بی رویه در بخش كشاورزی و حمایت عملی و بر اساس قانون برنامه از بخش كشاورزی راهكاری مناسب برای جلوگیری از مهاجرت و بهبود شرایط كشاورزان و دامداران خواهد بود.

وی در این سخنرانی به تحلیلی از شرایط بین المللی و منطقه ای اشاره داشت و استراتژی دشمن در اختلاف افكنی بین شیعه و سنی را شگردی برای فرار از نتایج انقلاب های منطقه ای بیان نمود.

ارسال نظر
نویسنده
متن
*