سه شنبه، 17 تیر 1399 / 2020 July 7
بازدید : 6163 تاریخ درج : 1390/12/16 زمان : 19:46:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

چهارمین نطق پیش از دستور صبح سه شنبه شانزدهم اسفند

آیت الله دكتر احمد بهشتی نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری چهارمین ناطق پیش از دستور اجلاسیه یازدهم مجلس خبرگان بود.

ایشان، نخست با اشاره به حضور چشمگیر و خیره كننده مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی  و همچنین راهپیمایی 22 بهمن از تمام ملت شریف ایران اسلامی قدردانی و عنایات خداوند باری تعالی بر این كشور شهید پرور را قابل حمد و ستایش دانست.
وی سپس با تاكید بر وحدت بین مسلمانان شیطنت های دشمنان دین اسلام را به شدت محكوم كرد. دكتر بهشتی در این رابطه به تدابیر و فرمایشات رهبر كبیر انقلاب اسلامی؛ حضرت امام خمینی قدس سره اشاره و عمل به این تدابیر حكیمانه را مانع و سدی محكم در برابر دسیسه های داخلی و خارجی در این خصوص خواند و ترویج فرهنگ وحدت و تقریب ملل اسلامی را بسیار ضروری دانست.
ایشان با اشاره به روایتی، شیعه را میانه‌ رو و معتدل توصیف كرد و در این راستا به بیان پاره‌ای از تاریخ اسلام،  بر ایجاد وحدت بین شیعه و سنی تاكید كرد.
و نیز بر لزوم گفتگوی صمیمانه علمای اسلام و رهبران مذهبی شیعی و سنی تاكید كرد و لازم دانست كه همانگونه كه گفتگوی ادیان داریم، مركز تقریب ادیان داشته باشیم و همانگونه كه مراكز تقریب مذاهب داریم، به گفتگوی مذاهب نیز توجه كنیم.

ارسال نظر
نویسنده
متن
*