چهار شنبه، 25 تیر 1399 / 2020 July 15
بازدید : 6225 تاریخ درج : 1390/12/16 زمان : 18:09:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

نطق ریاست محترم مجلس خبرگان رهبری - یازدهمین اجلاس رسمی

به حول و قوه الهی و استعانت از درگاه ایزد منان ، یازدهمین اجلاسیه رسمی مجلس خبرگان رهبری در دوره چهارم با حضور اعضای این مجلس در شانزدهم اسفند 1390 در ساختمان سابق مجلس شورای اسلامی ، كار خود را آغاز كرد.

این اجلاسیه كه پس از انتخابات دوازدهم اسفند ماه با حضور با شكوه و غرور آفرین مردم بصیر و آگاه كشورمان برگزار گردید ، از حال و هوای خاصی برخوردار بود.

در ابتدای جلسه و پس از تلاوت آیاتی از كلام الله مجید ، حضرت آیت الله مهدوی كنی ، ریاست مجلس خبرگان رهبری با قرائت آیه " واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لاتتفرقوا" پیرامون مسأله " بیداری اسلامی " در منطقه خاور میانه و كشورهای عربی به ایراد سخن پرداخت.

ایشان در ادامه با اشاره به انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی از حضور گسترده مردم غیور و آگاه در این انتخابات تشكر و قدردانی كرده و آن را سیلی محكمی به دشمنان نظام اسلامی دانست.

رئیس مجلس خبرگان رهبری حضور در انتخابات را دارای اهمیت و در این برهه حساس فوق العاده مهم قلمداد نمودند. وی افزود : علی رغم اینكه مشكلاتی در جامعه وجود دارد ، مردم مشكلات را تحمل كرده و در تمام عرصه های انتخابات و راهپیمایی ها پشتیبانی خود از نظام را اعلام می كنند.

آیت الله مهدوی در این خصوص به مسئولیت سنگین مسئولین و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و وظایفی كه بر عهده دارند مورد اشاره قرار داد. همچنین در این رابطه ، وظیفه نظارتی نمایندگان بر احرای صحیح قوانین و همچنین وضع قوانین جامع و مناسب كه همراه با مطالعه و كار دقیق باشد ، به گونه ای كه قابل اجرا باشد  را گوشزد نمود.

ایشان تأكید كرد حفظ وحدت بین مسئولین و مردم با توجه به این حضور گسترده در انتخابات بسیار ضروری است و ادامه داد : بهتر است رقابت ها به رفاقت تبدیل و دوستی و اخوت را كه مورد تأكید قرآن كریم است ، سرلوحه كارها قرار گیرد.

مسأبه دیگری كه ایشان به آن پرداخت، مسأله رفع اختلاف بین مجلس و دولت بود و هر دو قوه را به رفع مشكلات مردم و نظام دعوت كرد.

وی از رهنمودهای مقام معظم رهبری برای رسیدن به وحدت بین مسدولین و حضور مردم در انتخابات قدردانی و آن را دارای اهمیت فوق العاده دانست.

رئیس مجلس خبرگان رهبری سپس حفظ و گسترش فرهنگ دینی و توجه مسئولین بویژه مسئولین صدا و سیما را مورد تأكید قرار داد.

نكته دیگری كه در سخنان آیت الله مهدوی كنی مورد توجه فرار گرفت مسأله هتك حرمت قرآن كریم توسط نیروهای بیگانه در كشور افغانستان بود.وی این عمل را تقبیح و به شدت مجكوم كرد و در پایان سران كشورهای اسلامی بویژه كشور بحرین را به حل مسالمت آمیز مشكلات این كشور دعوت نمود.

برای دانلود  فایل صوتی سخنرانی حضرت آیت الله مهدوی كنی  اینجا كلیك نمایید.

ارسال نظر
نویسنده
متن
*