سه شنبه، 21 مرداد 1399 / 2020 August 11
بازدید : 6577 تاریخ درج : 1390/11/18 زمان : 20:15:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

بیانیه رئیس مجلس خبرگان رهبری به مناسبت یوم الله 22 بهمن

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت شجاع و با ایمان ایران


برگزاری جشن های سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام نورانی دهه فجر مصادف است با میلاد با سعادت رسول گرامی اسلام (ص) و میلاد امام جعفر صادق (ع) و این مناسبت بر نورانیت و درخشندگی این روزها می افزاید.

ملت ایران در حالی وارد جشنهای دهه فجر می شود كه صدای اسلام خواهی ملت های مسلمان در منطقه طنین افكن است و طاغوتهای مسلط بر كشور های اسلامی یكی پس از دیگری به خاك مذلّت فرو می افتند.

ملت ایران در حالی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی می دارد كه دشمنان نظام و انقلاب اسلامی گرفتار جنبش های مردمی در داخل مرزهای خود هستند و از نظر اقتصادی با بحران روبه رو هستند.

اینجانب به نمایندگی از خبرگان امت اسلامی نكاتی را به پاسداشت نعمت الهی جمهوری اسلامی و تداوم راه و خط امام(ره) و سپاس از مردم قدرشناس ایران اسلامی یاد آور می شوم:

 

1-قرن ما به یمن قیام الهی امام خمینی(ره) قرن مجد و عظمت اسلام است.این قرن به لطف اخلاص ملت ایران قرن تجدید حیات اسلام و بیداری اسلامی است.

مصلح بزرگ ما امام خمینی(ره) است كه این قرن به نام او ثبت شده است و ما افتخار می كنیم پیشوایی ما را در این زمان رهبری كرد كه خستگی ناپذیر سرشار از ایمان و پایبند به احكام الهی سنگر به سنگرپیش رفت و با طواغیت زمان شجاعانه پنجه در انداخت و سرانجام پرچم اسلام را در سرزمین الهی ایران به اهتزاز در آورد.

ملت ما تحت زعامت امام خمینی(ره) با اسلام جهاد و شهادت، اسلام كتاب و سنت، اسلام تعبد و تعقل، اسلام علم و معرفت ، دیانت و سیاست و اسلام قیام و عمل آشنا شد اسلامی كه دغدغه اصلی آن نجات محرومان و مستضعفان و پا برهنگان است و با خرافه و بدعت ، تحجر و غفلت، التقاط و جهالت و دنیا پرستی و رهبانیت مرزبندی دقیق دارد.

امام خمینی (ره) حكومتی انقلابی را بر اساس اسلام ناب محمدی(ص) بر پا داشت و مؤمنانه از آن پاسداری كرد.

اكنون این امانت الهی در دست خلف صالح او حضرت آیة اللّه خامنه ای مد ظله العالی است. كسی كه خبرگان امت بارها به صداقت و علم، ایمان و عمل، تقوی و تدبیر او در مقاطع گوناگون اذعان كرده اند. هم اوست كه اول پاسدار و پرچمدار خط امام و راه امام است و در این راه چه رنجها و مرارتها كشیده است.

از هنر و مهارت رهبر معظم انقلاب همین بس كه با تمام مشكلات توانسته است طی دو دهه زعامت امت، انقلاب اسلامی را در مسیر خط امام (ره) درست و صحیح اداره كند.

 

2-ملت ما ازپانزده خرداد ۴۲ تا پیروزی انقلاب در بیست و دو بهمن ۵۷ و از آنجا تا ایام نورانی حیات امام خمینی (ره) و پس از آن در عصر زمامداری مقام معظم رهبری فراز و فرودهائی را طی كرده است ودر این راه پرخطر روحانیت معظم، مراجع عالیقدر و حوزه های علمیه مؤمنانه پیشاپیش ملت در همه صحنه ها حضور داشتند.

پیوند ملت با مراجع عالیقدر و روحانیت از یك طرف و درك درست فرامین رهبری در بحرانهای پدید آمده مهمترین عامل پیروزی و مهمترین رمز پایداری و استحكام نظام امت و امامت بوده است.

ما اكنون در دهه چهارم انقلاب اسلامی هستیم. شرط عبور از این مرحله تحكیم وحدت ملی و انسجام اسلامی و پاسداشت خون شهدای عزیز انقلاب اسلامی و تكریم جانبازان و آزادگان و همه كسانی است كه بدون چشم داشت در كمال تواضع در خدمت انقلاب اسلامی بوده اند.

 

3-انقلاب عزیز ما پس از ۸ سال نبرد نا برابر با استكبار جهانی در جنگ سخت، وارد مرحله ای پیچیده و خطرناك شد و آن نبرد نرم شبكه استبداد جهانی علیه ملت به پاخاسته ایران است كه درك مختصات این نبرد و كشف ترفندهای آن بویژه تهاجم وسیع فرهنگی شرط پیروزی ماست. خداوند بزرگ هیچگاه در هیچ مقطعی از انقلاب ، ملت مارا تنها نگذاشته است اطمینان داریم در این مرحله كه در حال عبور از یك پیچ تند تاریخی هستیم تنها نخواهیم بود و الطاف بیكران الهی و نفس قدسی امام (ره) و روح پر فتوح شهیدان مارا یاری خواهند كرد.

 

4- یكی از بركات انقلاب اسلامی در دهه چهارم شكوفایی بیداری اسلامی در منطقه و شكست توطئه های آمریكا و رژیم صهیونیستی در دنیای اسلام است. امروز ایران به عنوان بزرگترین تكیه گاه مستضعفان و آزادیخواهان جهان در آمده است مردم مسلمان منطقه كه یكی پس از دیگری دیكتاتورها را سرنگون می كنند در نوسازی سیاسی خود به ملت ایران و جمهوری اسلامی به عنوان یك الگوی كارآمد نگاه می كنند.

ایران امروز در جهان نماد یك حكومت كارآمد اسلامی است كه پیشرفت خودرا بدون تكیه به قدرتهای جهان تجربه می كنند امروز این تجربه موفق در معرفی نگاه تیزبین نخبگان جهان اسلام قرار دارد.

 

5- جهان امروز در آستانه یك تحول عظیم است. التهاب و بحران اقتصادی و نا آرامی و اغتشاش در غرب پس لرزه های یك زلزله عظیم سیاسی است كه به زودی غرب را در هم می شكند همانطور كه امپراطوری ظالمانه شوروی سرنگون شد و تفكر سوسیالیزم و كمونیزم به موزه های تاریخ سپرده شد.

لیبرالیسم و حاكمیت سرمایه داری لجام گسیخته در حال فروپاشی است و آنها كه صدای شكسته شدن استخوان تمدن غرب را نمی شنوند دچار ناشنوایی هستند.

فریادهای به پاخاسته در كشورهای اسلامی مقدمه یك قیام فراگیر علیه استبداد جهانی است.بشریت بزودی تجربه ای از حیات سیاسی را خواهد دید كه در آن استبداد و استكبار از نفس افتاده و ظهور حضرت مهدی حجةابن الحسن عسگری عج اللّه تعالی فرجه الشریف و حكومت صالحان را بر جهان نوید می دهد.

ما به وعده های خداونددر قرآن كریم ایمان داریم كه «اَنّ الارض یرثها عبادی الصالحون» و آن چیزی كه ما را به این وعده ها بیشتر امیدوار می كند وجود جوانان مسلمان و مؤمن و مبارزی است كه در سرتاسر جهان و به ویژه منطقه نقش آفرینی می كنند.

 

6-انتخابات مجلس شورای اسلامی در پیش است امروز نگاه مردم جهان به كارآمدی مردم سالاری دینی و ژرفای مشاركت سیاسی در ایران است.مردم جهان مترصّدند كه حضور ملت ایران در پای صندوق های رأی پس از فرو نشستن غبار فتنه ۸۸ چگونه خواهد بود.

بدون مشاركت بالای سیاسی مردم، طرفداران مؤمن انقلاب را امیدوارتر و دشمنان قسم خورده نظام را مأیوس تر می كند انتخابات مجلس یك فرصت برای بازخوانی مشكلات و راه حل آنها و سرعت بخشیدن به حركت قطار پیشرفت كشور است.

امیدوارم ملت ایران به نقش تاریخی خود در این مرحله عمل كنند و حضوری دشمن شكن در انتخابات داشته باشند.

 

7-یوم اللّه ۲۲ بهمن نقطه عطفی در تاریخ ایران و جهان است تكریم چنین روزی آنهم با یاد و گرامی داشت شخصیت بزرگ امام خمینی(ره) وظیفه ی الهی و انقلابی است . راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن نماد آمادگی، حضور ملت ایران در صحنه است.حضور حماسی مردم در روز ۲۲ بهمن هر سال به عنوان عاملی بازدارنده در برابر توطئه ها و دسیسه های آمریكا در فضای سیاسی كشور است اینجانب و همه خبرگان امت در سراسر كشور همپای ملت بزرگوار ایران درسالگرد پیروزی انقلاب به خیابانها خواهیم آمد و فریاد مرگ بر آمریكا و مرگ بر اسرائیل سرخواهیم داد.

محمد رضا مهدوی كنی

رئیس مجلس خبرگان رهبری

1390/11/15

ارسال نظر
نویسنده
متن
*