یکشنبه، 19 مرداد 1399 / 2020 August 9
بازدید : 7705 تاریخ درج : 1390/6/16 زمان : 11:20:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

سخنان پیش از دستور صبح چهارشنبه - 1

جلسه سوم دهمین اجلاس رسمی دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری در صبح روز 16 شهریور 1390 با حضور اعضاء كار خود را آغاز نمود.

در این جلسه ، ابتدا آیاتی از كلام الله مجید تلاوت گردید. سپس چهار نفر از نمایندگان بر اساس آیین نامه داخلی مجلس خبرگان ، نطق های قبل از دستور خود را ایراد كردند.

اولین سخنران پیش از دستور حجت الإسلام و المسلمین آقای حیدری آل كثیری از استان خوزستان بود.

ایشان در ابتدا عید فطر را به نمایندگان مجلس خبرگان و مردم تبریك گفته و سپس از حضور مردم در مراسم روز قدس قدردانی كرد.

وی سپس حادثه هشتم شوال و تخریب بقاع متبركه ائمه بقیع را یادآور شد و این اقدام وهابیت را مجكوم نمود.سپس با نقل سیر تاریخی پیدایش این گروه، این فرقه و نحله تندرو را مورد نقد جدی قرار داد. عضو مجلس خبرگان رهبری ، وهابیت را نه تنها دشمن شیعیان أهل بیت علیهم السلام ، بلكه این گروه را دشمن اهل سنت نیز خواند.

وی سپس در آستانه سالگرد هفته دفاع مقدس ، با گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و جانبازی های نیروهای مردمی در دفاع از انقلاب و میهن اسلامی مان از آنان قدردانی نمود.ایشان در بخش دیگری از سخنان خود، سران فتنه را به توبه و بازگشت به نظام دعوت كرد و از آنان خواست تا با تبعیت از ولایت فقیه به آغوش ملت باز گرداند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان در ادامه انتشار نشریه خاتون از سوی روزنامه دولتی ایران را مجكوم نمود.

حجت الإسلام و المسلمین حیدری ، سپس در خصوص پخش برخی از برنامه ها و سریالهای صدا و سیما ، از مسئولین این سازمان خواست تا از كارشناسان دینی و فرهیخته در این راستا بهره ببرد.موضوع دیگری كه وی به آن پرداخت، مسأله عفاف و حجاب در جامعه اسلامی بود و خواستار اجرای طرح تفكیك در دانشگاهها شد.ایشان در پایان ، موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی كه در سال جاری برگزار خواهد شد را یادآور شد و همگان را به ویژه اصول گرایان با محوریت ولایت فقیه و با حكمیت جامعتین به حفظ وحدت دعوت كرد.

ارسال نظر
نویسنده
متن
*