یکشنبه، 19 مرداد 1399 / 2020 August 9
بازدید : 7962 تاریخ درج : 1390/6/15 زمان : 13:52:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

وزیر اطلاعات بعنوان سخنران میهمان پیش از ظهر سه شنبه در صحن علنی مجلس خبرگان سخنان مبسوطی ایراد كرد

پس از اتمام نطق، سخنرانان پیش از دستور، این مجلس در ادامه وارد شور در خصوص انتخاب اعضاى تدوین بیانیه پایانى اجلاس دهم شد. دستور بعد از شخص: سخنرانى حجت الاسلام و المسلمین مصلحى وزیر محترم اطلاعات بود.

 موضوع سخنرانى وزیر اطلاعات پیرامون مسائل انتخابات بود.

 وى گفت: دشمنان در رویایى با نظام، دو استراتژى را دنبال می ‏كنند كه استراتژى اول خودش دو شاخه دارد:

 1. تهاجم به ارزشها هویت دینى و فرهنگ اسلامى و...

 2. تحریم‏هاى اقتصادى و سیاسى

دوم استراتژى حداكثرى مبارزه با نظام كه با استفاده از ابزارهاى نرم و سخت صورت می گیرد.

 آقاى مصلحى، ضمن تأكید بر نقش وزارت اطلاعات در حراست و حفاظت از دستاوردهاى نظام به جنگ سخت اطلاعاتى نظام با دشمنان خبر داد. وى در ادامه از برخى اظهار نظرهاى كارشناسانه كه در بعضى موارد حتى موجب از بین رفتن تلاشهاى صورت گرفته می ‏شود، انتقاد كرد و خواستار این شد كه مسئولین این نكات امنیتى را در سخنان و مصاحبه‏ هاى خود رعایت نمایند.

 وزیر اطلاعات در ادامه با اشاره به بیدارى اسلامى و انقلابات بوجود آمده در منطقه، نقش انقلاب اسلامى را در این راستا از اهمیت فوق العاده‏اى برخوردار دانست. وى بیدارى اسلامى را آغاز مبارزه با نظام سلطه قلمداد كرد.

 آقاى مصلحى در بخش دیگرى از سخنان خود به موضوع انتخابات اشاره و به ارائه تحلیلى در این خصوص پرداخت. ایشان روحیه سربازان گمنام امام زمان را از سطح بالایى برخوردار دانست و این روحیه بالا را نشان از ولایت مدارى نیروهاى این وزارتخانه خواند. وى به ائتلافات علنى و عمدتاً مخفى جریان فتنه با جریان انحرافى براى مقابله با خط اصلى نظام و انقلاب اسلامى خبر داد.

 وى در تحلیل این ائتلافات، آنها را از پیچیده‏ترین مسائلى دانست كه نظام به آن‏ها روبروست.

 ایشان ادامه داد: البته وزارت اطلاعات از سطح بالاى هوشیارى برخوردار است و نخواهد گذاشت این جریانات، انتخابات 12 اسفند (انتخابات مجلس شوراى اسلامى) را به انحراف بكشاند.

 وزیر اطلاعات گفت: جریان فتنه و جریانات انحرافى هر دو با ویژگی هاى مشتركى در راستاى تقابل جدى با نظام و ولایت فقیه تحركاتى را دارند. وى افزود: این تحركات با تلاش براى القاء فصل الخطاب نبودن ولایت فقیه و تقسیم بندى فرامین رهبرى به حكومتى و غیر حكومتى سیاست خود را دنبال میك ند.

 وى رویكرد منفعلانه این جریانات با مسأله بیدارى اسلامى را از دیگر اهداف آن‏ها دانست.

 مصلحى افزود: از نگاه این جریانها، به دست گرفتن كرسى ریاست جمهورى و كرسی ‏هاى مجلس شوراى اسلامى تنها راه تغییر نظام دانست؛ مدتى است كه با روشهاى گوناگون جذب مردم در حال شكل‏گیرى است.

 وى بزرگ نمایى مشكلات مردم، ایجاد هراس در بین توده‏ هاى مردم، اتخاذ سیاست تساهل و تسامح، علاقه‏ مندى جدى در خصوص رابطه با آمریكا به نحو پررنگ در عملكرد این جریانات كاملاً هویداست.

 همچنین جریانات می كوشند تا با گفتمان اصلاح طلبانه، تمامى نیروهاى نظام (اصلاح طلبان) را به گونه‏ اى جذب نمایند.

 این گروهها در حال شكل دادن لایه‏ هاى مختلف براى جذب نخبگان هستند. از برنامه ‏هاى این جریانات، مقابله با سیاست هاى مقام معظم رهبرى، تأكید بر ملى گرایى افراطى، تأكید بر شبه مدرنیسم، تأكید بر ناكارآمد بودن اسلام، تأكید بر ناكارآمدى روحانیت مى‏ باشد. از دیگر برنامه‏ ها براى تأثیر گذارى بر نخبگان عبارتند از:

 1. احساس بى قدرتى و عجز افراد بر تأثیر گذارى در تصمیمات

 2. احساس بى معنایى سیاسى

 3. ایجاد حسن بى اعتمادى به حاكمیت

 4. بهره‏گیرى از مواضع دوپهلو و لغزنده

 5. اتخاذ گرایشات غربى

وزیر اطلاعات در ادامه سخنان خویش به موضوع تغییر نسل و شكل گیری نسلی كه از نظر زمانی با اهداف انقلاب فاصله دارند، افزود:این گروهها با سوء استفاده از بی اطلاعی نسل جدید از مسائل انقلاب، تهی كردن ذهن نسل جدید از اندیشه های حضرت امام و مقام معظم رهبری در بین این نسل می پردازد.

وی از پروژه القاء حواس پرتی جمعی از سوی این جریانات اشاره نمود و از اهداف كوتاه مدت و بلند مدت این قضایا خبر داد.

مصلحی همچنین از تاكتیك مظلوم نمایی جریان اصلاحات پرده برداشت و از فریب برخی از افراد خودی در این مسأله ابراز تأسف نمود.

ایشان تبیین انحرافی از ولایت فقیه كه آنرا دچار نسبیت گرایی كرده را از دیگر برنامه های این گروهها دانست.

وزیر اطلاعات ، در ادامه در خصوص تدابیری كه برای برگزاری سالم انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی باید اتخاذ نمود ، سخن راند.

ایشان همچنین از شیوه های استحاله فرهنگی خبر داد و از برنامه شبكه های ماهواره ای برای ایجاد استحاله فرهنگی در بین تفكرات گوناگون جامعه پرده برداشت.

وی وجود شبكه های مختلف در راستای ذائقه های مختلف افراد جامعه را در راستای این اهداف خواند.

 

ارسال نظر
نویسنده
متن
*