سه شنبه، 24 تیر 1399 / 2020 July 14
بازدید : 8026 تاریخ درج : 1390/1/19 زمان : 23:56:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

بیانیه ی دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری پیرامون فجایع اخیر در بحرین

بسم الله القاصم الجبارين


قال رسول الله صلى‏الله‏عليه‏و‏آله:«من اصبح لا يهتم بأمور المسلمين فليس منهم و من سمع رجلاً ينادى يا للمسلمين فلم يجبه، فليس بمسلم»


امروز روزى است كه هر كس نداى يا للمسلمين را از سرزمين‏هاى اسلامى بشنود و پاسخ نگويد، نمى‏تواند خود را از اهل اسلام و ايمان به شمار آورد.

امروز روزى است كه حوادث دردناك و خونين شمال آفريقا، خاورميانه و به ويژه ددمنشى زمامداران بحرين، يمن و ليبى، شيرينى پيروزى قيام عليه حكام زبون و وابسته را در برخى از مناطق جهان اسلام تلخ كرده است. آيا مسلمانان حق دفاع از كيان اسلام و كشورهاى اسلامى را ندارند؟ آيا امروز روز سكوت عالمان دين است؟ و آيا امروز مى‏توان عافيت‏طلبى اختيار كرد؟

امروز روزى است كه اگر كسى فرياد هل من ناصر ينصرنى را از مسلمانان بحرين،ليبى، مصر، فلسطين و... نشنود، نمى‏تواند خود را از زمره‏ى ملسمانان متعهد بداند.

امروز روز آزمون آنانى است كه در سطح جهان خود را آزادى‏خواه مى‏دانند.

آيا هيچ آزادى خواهى مى‏تواند حمايت‏هاى خونين برخى كشورهاى وابسته منطقه از اين ددمنشى را تحمل كند؟

مسلمانان و آزادى‏خواهان راستين در سطح جهان، اين روزها با اخبار جگرسوز و دلخراش سركوب خونين مسلمانان بحرين، مواجه‏اند. تاسف‏بارتر اين كه، اين واقعه‏ى خونين، با دخالت غيرمشروع نيروهاى سركوب‏گر خاندان آل سعود و آل نهيان، همراه است. در كجاى جهان، سركوب مردم مظلوم يك كشور توسط نيروهاى بيگانه به رسميت شناخته مى‏شود؟

عجيب آن‏كه، مشروعيت بخشى به اين اقدامات، از طريق سكوت يا حمايت علماى بهره‏مند از مواهب قدرت و حكومت طائفه‏اى و بهره‏مند از رانت‏هاى نفتى، تأمين شده است. برخى از علماى مدعى آزادگى و تعلقات فرافرقه‏اى و فرامذهبى، واقعه‏ى دردناك بحرين را، به نزاعى طائفه‏اى تقليل داده و بدين شيوه، كشتار محبان اهل بيت عليه‏السلام را مشروع مى‏دانند! آيا اين شيعيان از مسلمانان نيستند؟ و امّا آنان در محضر خداى متعال چه پاسخى خواهند داشت؟

بى ترديد نمى‏توان شكوه راستين در قيام‏هاى خداباورانه و ستم سوزانه‏ى مسلمانان در كشورهاى مختلف را ناديده انگاشت و به پيروزى آنان بر كفر جهانى دل نبست.

مجلس خبرگان رهبرى به همراهى علماء اسلام و حوزه‏هاى علميه در كنار ديگر مسلمانان و آزادى‏خواهان راستين، از قيام خودجوش و دادخواهانه مسلمانان كشورهاى اسلامى عليه دولت‏هاى جائر و وابسته، و به ويژه قيام مردم مظلوم بحرين حمايت كرده و سركوب خونين آنان را محكوم مى‏كند و سكوت اثرگذاران و صاحب‏نظران و سياستمداران را حرام مى‏داند و بر لزوم ممانعت جدى سازمان‏هاى جهانى از اين رفتار ددمنشانه و دخالت‏هاى نامشروع بيگانه تاكيد مى‏كند. «وسيعلم الذين ظلموا اىّ منقلب ينقلبون»


محمد يزدى                      


رييس دبيرخانه‏ى مجلس خبرگان رهبرى

ارسال نظر
نویسنده
متن
*