سه شنبه، 24 تیر 1399 / 2020 July 14
بازدید : 7082 تاریخ درج : 1389/12/18 زمان : 07:21:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

گزارش جلسه عصر چهارشنبه 18 اسفند

جلسه چهارم، عصر چهارشنبه اجلاس نهم در ساعت 20/16 به رياست آيت الله يزدي شروع به كار كرد.

حجت الاسلام و المسلمين فلاحيان به عنوان اولين ناطق پيش از دستور سخنراني كرد.

ايشان با انتقاد از ميزان محاسبه معوقات و جرايم دیرکرد اقساط تسهيلات بانكي، به تبيين ماهيت پول و ماليت و عدم ماليت آن پرداخت. نماينده مردم خوزستان در خبرگان رهبري با اشاره به هزينه واسطه گري و ترجيح مصرف آتي به مصرف فعلي، پيشنهاد كرد نرخ سود را بر اساس نرخ تورم محاسبه كنند تا بنگاههاي اقتصادي به حيات خود ادامه دهند.

وي با اشاره به تحولات منطقه هسته مركزي مخالفان را قشر جوان آنها عنوان كرد كه عمدتاً از جمهوري اسلامي و ولايت فقيه الگو گرفته‌اند.

حجت الاسلام و المسلمين فلاحيان ضمن تأكيدبر ارتباط گسترده با مردم اين كشورها علماء و روحانيت را برای ايجاد ظرفيتهاي تبليغي بخصوص در فضاي سايبري فرا خواند.

ناطق دوم عصر چهارشنبه حجت ‌الاسلام و المسلمين رمضاني بود.

ايشان با اشاره به مركز اسلامي هامبورگ به اهميت اين مركز و ارائه گزارشی از این مرکز پرداخت.

نماينده مردم گيلان در ادامه ، توجه نمايندگان را به هجمه مراكز علمي و دانشگاهي غرب در نقض امور و حقوقي اسلامي، جلب كرد و پيشنهاد كرد روحانيت با تمهيد مقدمات، بتواند در زمینه تبليغ امور ديني بخصوص براي خارج از كشور اين خلاء را از بين برد. وي همچنين با تبيين اسلام هراسي در كشورهاي غربي آن را زاييده بيداري اسلامي چه در خاور ميانه و چه در كشورهاي اروپايي دانست.

حجت الاسلام و المسلمین رمضاني در پايان نويد داد كه در مقابل ، بحث الهام گيري از اسلام در حال رشد و و شكوفايي است.

حجت الاسلام و المسلمين كعبي، به عنوان ناطق سوم در جايگاه قرار گرفت.

ايشان با اشاره به روايتي از امام صادق(ع)، ادامه حيات اين نظام را مرهون نفس قدسي امام راحل(ره)  و ياران صديق ايشان عنوان كرد. نماينده مردم خوزستان در خبرگان رهبري با بيان اينكه پايداري و استقامت در راه امام و ولايت، هزينه بردار است ، مجلس خبرگان را نماد مشروعيت نظام و مردم سالاري ديني دانست.

وي با توجه به ظرفيتهاي مجلس خبرگان رهبري، روان سازي بين روحانيت و مردم را خواستار شد و اظهار داشت كه اين مطالب با دو ركن حمايت و وحدت قابل دسترسي است.

ايشان با عنايت به ريزشها و رويشها در طول اين نظام، اذعان داشت : راه حل مقابله با اختلافات خواص ، با تحمل و صبر و تذكر دادن ميسر است.

حجت الاسلام و المسلمين كعبي در ادامه با قرائت فرازهايي از فرمايشات اميرالمؤمنين (ع) ، تأکید داشت  تندروي و كندروي و اعتدال را با توجه به موازين رهبي بايد در نظر گرفت.

سپس مجلس خبرگان رهبري در ادامه  انتخابات كميسيونهاي خود را در دستور کار قرار داد.

 

ارسال نظر
نویسنده
متن
*