جمعه، 9 آبان 1399 / 2020 October 30
بازدید : 7684 تاریخ درج : 1388/12/5 زمان : 18:42:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

گزارش هفتمین اجلاس دورۀ چهارم مجلس خبرگان رهبری- بخش چهارم - جلسه عصر 1388/12/5

گزارش هفتمین اجلاس دورۀ چهارم مجلس خبرگان رهبری- بخش چهارم - جلسه عصر 1388/12/5

چهارمین و آخرین جلسۀ هفتمین اجلاس رسمی دورۀ چهارم مجلس خبرگان رهبری عصر امروز در محل سابق مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در این جلسه پس از استقرار اعضای هیأت رئیسه در جایگاه و رسمیت مراسم ، حجت الاسلام و المسلمین عبد اللهی به عنوان اولین ناطق قبل از دستور ، با تجلیل از شور و شعور مردم در 22 بهمن، این حضور حماسی را نشان از اقتدار و همبستگی و وحدت مردم ایران برای خنثی کردن فتنه دانست.

نمایندۀ مردم استان اصفهان در مجلس خبرگان رهبری ، انتخابات ریاست جمهوری را قانونی و مورد تأیید شورای نگهبان و سرانجام تنفیذ مقام رهبری دانست و با تشکر از مواضع صریح و خوب آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنرانی ها، مصاحبه ها و به ویژه نطق افتتاحیۀ این اجلاس ، در خصوص محوریت رهبری برای ایجاد آرامش و وحدت در جامعه گفت: بعضی از سیاسیون در این راستا برخلاف قانون و منویات رهبری حرکت می کنند که خوب است توسط آیت الله هاشمی رفسنجانی دعوت به توبه شوند و به دامان ملت و نظام برگردند.

حجت الاسلام و المسلمین احمدی نیز در سخنانی با تشریح برنامه های الهی برای برپایی دین و در طول تاریخ و رسالت انبیاء گفت: همۀ انبیاء الهی برای تقویت تدین مردم آمده اند و برنامه ای جز هدایت مردم و تعمیق دین نداشتند.

نمایندۀ مردم خوزستان بعضی از شعارهای اجتماعات اعتراضی پس از انتخابات را انحرافی و حرکتی برای کم رنگ شدن دین در جامعه خواند و گفت: اگر چه مردم ایران در راهپیمایی های تجدید پیمان ثابت کردند که عمیقاً به مبانی دین معتقدند، اما باید هوشیار باشیم که برنامۀ دین ستیزی دشمنان تمام شدنی نیست.

وی با تشریح یکی از سخنرانی های آخرین پیامبر اکرم(ص) در مدینه گفت: نبی مکرم در آن سخنرانی ، حاکمان اسلام را به رعایت حقوق مردم دعوت کرد و آن دعوت در طول تاریخ برقرار است و خوب است حاکمیت نظام جمهوری اسلامی نیز به مطالبات دینی مردم توجه نماید.

وی با تشریح یکی از سخنرانی های آخرین پیامبر اکرم (ص) در مدینه گفت: نبی مکرم در آن سخنرانی، حاکمان اسلام را به رعایت حقوق مردم دعوت کرد و آن دعوت در طول تاریخ بر قرار است و خوب است حاکمیت نظام جمهوری اسلامی نیز به مطالبات دینی مردم توجه نماید.

حجت الاسلام و المسلمین هاشم زاده هریسی سومین ناطق قبل از دستور بود که با اشاره به ظرفیت های جهانی برای پذیرش عمومی ندای آسمانی و تعالیم انسان ساز اسلام گفت: اسلام آیین محبوب است و اگر درست مطرح شود، همه دلها را به خود جذب می کند.

نماینده مردم استان آذربایجان شرقی در خبرگان افزود: یکی از مواردی که در تعمیق و تداوم اسلام مورد نیاز است، مهرورزی صادقانه است که شامل همه، اعم از موافق و مخالف می باشد. وی کتاب آسمانی قرآن مبین را رحمت خداوندی و متلمل رحمت بودن پیامبر اسلام دانست.

حجت الاسلام هاشم زاده هریسی در ادامه با اشاره به حوادث ماههای اخیر گفت: باید از رسانه های نظام اسلامی، به ویژه رسانه ملی ندای وحدت جاری شود و نه خصومت و بدگمانی.

وی کینه جویی، موچ گیری، اهانت و بی ادبی نسبت به مخالفان را خلاف ادب و فرهنگ اسلامی ذکر کرد و گفت: جامعه اسلامی، جامعه ای توأم با رحمت و آرامش و کمال است و باید باشد. حجت الاسلام و المسلمین کعبی آخرین ناطق قبل از دستور بود که به بیان دیدگاههای خویش در خصوص آغاز بحث سیاست های کلی انتخابات در مجمع تشخیص مصلحت نظام پرداخت و گفت: محتوای مصوبه 28 بندی کمیسیون مجمع بر خلاف قانون اساسی و مصلحت است و باعث تضعیف شورای نگهبان می شود. اما ورود مجمع در این مسئله قانونی است.

وی در مورد اجلاس اخیر اظهار داشت: این اجلاس، اجلاس پاس داشت و تجلیل از رهبری در برون رفت موفقیت آمیز از فتنه است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه برخی اسناد ویژه مربوط به جریان فتنه را تشریح و بر لزوم روشنگری علما تأکید کرد.

در ادامه جلسه بیانیه پایانی قرائت شد.

نمایندگان خبرگان در ادامه برنامه های اجلاس اخیر، امشب میهمان رئیس مجلس خبرگان در محل مجمع تشخیص مصلحت نظام می باشند و فردا نیز برای تجدید میثاق با امام و شهیدان به بهشت زهرا عزیمت و سپس با رهبر انقلاب دیدار می کنند.

ارسال نظر
نویسنده
متن
*