دوشنبه، 5 آبان 1399 / 2020 October 26
بازدید : 7483 تاریخ درج : 1388/12/4 زمان : 15:59:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

گزارش هفتمین اجلاس دورۀ چهارم مجلس خبرگان رهبری- بخش دوم - جلسه عصر 1388/12/4

گزارش هفتمین اجلاس دورۀ چهارم مجلس خبرگان رهبری- بخش دوم - جلسه عصر 1388/12/4

New Page 1

دومین جلسۀ  هفتمین اجلاس رسمی دورۀ چهارم مجلس خبرگان رهبری عصر امروز در محل سابق مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
در آغاز این جلسه آقای دری نجف آبادی از سوی اعضای هیأت رئیسه و اعضای خبرگان دستگیری تروریست جنایتکار در شرق کشور،ریگی را به رهبری معظم انقلاب و مردم شریف و سربازان گمنام امام زمان (عج) که این عملیات موفق را انچام دادند، تبریک گفت و پس از آن حجت الاسلام و المسلمین معلمی در سخنانی با تبیین و تحسین حضور معنا دار مردم در حوادث ماههای اخیر گفت: مردم غیرتمند نشان داده اند که حامی انقلاب و رهبری نظام هستند که به ندای مقام والای ولایت لبیک گفتند.
نمایندۀ مردم مازندران در ادامه گفت: رهبر مظلوم و استوار، علی وار استقامت کرد و نشان داد که هنوز بی نظیر است.وی با تأکید بر لزوم توجه به وحدت در جامعه ، گلایه از آیت الله هاشمی رفسنجانی را دلسوزانه خواند و گفت: همگان انتظار داشته و دارند که با توجه به جایگاه ایشان صریح تر سخن گفته و موضع بگیرند.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر بهشتی ناطق بعدی بود که با اشاره به حادثۀ شوم تخریب بارگاه دو امام در سامراء ، شهادت امام حسن عسگری (ع) را تسلیت گفت و یادآور شد که شیعه در طول تاریخ مظلوم بود.وی با اشارۀ گزارشی از سفر اخیر خویش به سامراء خواستار توجه بیشتر مسئولان مربوطه برای بازسازی عتبات عالیات در آن شهر شد و تأکید کرد: دشمنان بدانند با تخریب بارگاه ائمه در عزم مسلمانان و شیعیان خللی ایجاد نمی شود.
نمایندۀ مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با ابراز تأسف از اهانت یکی از مسئولان دولتی که 12 پست را در نظام اسلامی اشغال کرده ، به ساحت مقدس انبیای الهی ، مخصوصاً حضرت نوح (ع) گفت: این اهانت بی سابقه نیست و تاریخ مواردی از این گونه اهانت ها را می شناسد که حضرت نوح را خظاکار هم می دانند . وی توصیه کرد نباید افرادی که علم و آگاهی کافی به مسانل الهی و دینی ندارند به این گونه مباحث وارد شوند و باید به کار خود بپردازند.
وی با انتقاد از عملکرد صدا و سیما در برخی برنامه سازی ها و لزوم سعۀ صدر مسئولان آن گفت: چرا باید در رسانۀ ملی از زبان یک روحانی با سابقه به سابقۀ روحانیت توهین شود؟
دکتر بهشنی با انتقاد از مسائل فرهنگی و گسترش صوفی گری و خرافه پرستی و حتی انکار دعوت قرآن به حجاب توسط یک مسئول هنری، فرهنگی گفت: نباید با سکوت خویش به بعضی ها میدان دهند که هر کار غیر فرهنگی را زیر لوای فرهنگ انجام دهند.
حجت الاسلام و المسلمین شاهرودی سومین ناطق قبل از دسنور بود که با باطل دانستن ادعای دشمنان مبنی بر خستگی مردم از انقلاب گفت: راهپیمایی 9 دی و 22 بهمن نشان داد که انقلاب در اعماق وجود مردم ریشه دارد.
وی با محکومیت اتفاقات عاشورا و روز قدس افزود: اگر شور انقلابی مردم در آغاز به شعور تبدیل نشود ، آن انقلاب روز به روز ضعیف تر می شود ، اما شاهدیم که شعور مردم روز به روز بیشتر می شود و این نشان از عمق انقلاب در جامعه است.وی با بیان ویژگی های دینی مردم شیعه و سنی استان گلستان ، گفت: امیدواریم مسئولین کشور اتحاد مردم را مغتنم بدانند و در جهت رسیدگی به نیازهای استان بکوشند.
وی با اشاره به اتفاقات اخیر و کوبیدن بعضی ها بر طبل اختلافات مقام معظم رهبری و آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: در تاریخ ثبت شده است که امام راحل دست این دو عزیز را برای تداوم بقای انقلاب در دست هم گذاشت.ایشان در ادامه آیت الله هاشمی را رفیق شفیق آیت الله خامنه ای خواند و از ایشان تقاضا کرد که با رویکردی روشن و شفاف، پیروی از منویات ولایت فقیه را برای همگان ثابت کنند..
در ادامه پنج تن از نمایندگان سؤالات و ابهامات خویش در خصوص فعالیت های دیپلماسی ایران را از وزیر امور خارجه پرسیدند و ایشان نیز پاسخ گفت.

ارسال نظر
نویسنده
متن
*