دوشنبه، 23 تیر 1399 / 2020 July 13
بازدید : 4241 تاریخ درج : 1399/2/6 زمان : 11:08:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

رئیس قوه قضائیه در پیامی درگذشت آیت‌الله امینی را تسلیت گفت

آیت‌الله امینی عمر با برکتش را در خدمت به فقه جعفری، حوزه‌های علمیه و انقلاب شکوهمند اسلامی سپری کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه و نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری در پیامی درگذشت آیت‌الله «ابراهیم امینی» عضو مجلس خبرگان رهبری را تسلیت گفت.

متن این پیام بدین شرح است:

انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت آیت‌الله ابراهیم امینی، از علمای پیشتاز انقلاب اسلامی و از یاران صدیق حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری، مورد تأثر اینجانب شد.

این فقیه گرانقدر عمر با برکتش را در خدمت به فقه جعفری، حوزه‌های علمیه و انقلاب شکوهمند اسلامی سپری کرد. به نحوی که در زمان مبارزات دوران ستمشاهی و در کسوت شاگرد و نماینده حضرت امام (ره)، در دوران پیروزی انقلاب و نمایندگی ایشان در مسئولیت‌‎های مختلف، در قامت نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری و نیابت ریاست این مجلس، در مقام امامت جمعه شهر مقدس قم و به‌عنوان یکی از اعضای برجسته جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، پشتیبان و در خدمت انقلاب اسلامی، حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب بود و از هیچ تلاش علمی و عملی در دفاع از اصل مترقی ولایت فقیه دریغ نکرد.

اینجانب این ضایعه را به محضر بقیه الله الاعظم، ارواحنا فداه، رهبر معظم انقلاب، حوزه علمیه و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، شاگردان و خانواده محترم ایشان و مردم شریف نجف‌آباد تسلیت می‌گویم و برای آن فقید سعید علو درجات و بهره‎مندی از دریای رحمت ماه مبارک رمضان و برای بازماندگان صبر و اجر مسالت دارم.

ارسال نظر
نویسنده
متن
*