سه شنبه، 17 تیر 1399 / 2020 July 7
بازدید : 4865 تاریخ درج : 1398/10/26 زمان : 09:00:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

نشست مشترک هیئت رئیسه و کمیسیونها+تصاویر

هفتمین نشست مشترک هیئت رئیسه و کمیسیونهای مجلس خبرگان رهبری در دوره پنجم صبح امروز با حضور میهمانان ویژه حضرات آیات و حجج اسلام آقایان رئیسی رئیس قوه قضائیه، طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه و علوی وزیر اطلاعات با موضوع بررسی اغتشاشات آبان ماه و مسائل جاری کشور از جمله ابعاد شهادت سردار سلیمانی و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی برگزار شد.

هفتمین جلسه مشترک هیئت رئیسه و کمیسیونهای مجلس خبرگان رهبری با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز بکار کرد.

آیت الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در ابتدای نشست مشترک هیئت رئیسه و کمیسیونهای این مجلس ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و خیر مقدم به اعضاء جلسه با اشاره به مسائل روز، سالگرد فرار شاه معدوم پهلوی را تبریک گفت و افزود: روز 26 دی 57 تنها فرار شاه نبود بلکه روز فرار قدرت‌های استکباری و فرار آمریکای جنایتکار و فرار استعمار بود؛ این روز روز پربرکتی برای به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی بود.

 

🔰آیت‌الله جنتی: شهادت سردار سلیمانی داغی سنگین برای ما بود. واقعا فقدان این مرد الهی برای ما و محور مقاومت یک مصیبت است. خداوند آمریکا و اسرائیل را لعنت کند که این فرد مجاهد، مؤمن، متعهد و رزمنده بی نظیر و بی بدیل و اهل عبادت را از ما گرفت. انشاءالله خداوند روح ایشان را حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و شهدای کربلا محشور فرماید.

این گونه انسانها همانطور که حیاتشان مایه برکت است خونشان هم مایه خیر و برکت است. حاج قاسم سلیمانی برای شهادت آماده بود. وی حتی پیش از شهادت خود در یک دست‌نوشته خود را برای شهید شدن آماده کرده بود و وی را می توان یک مجتهد واقعی در راه خدا دانست.

وی افزود: تشييع میلیونی سردار سلیمانی و مراسم متعدد گرامیداشت این شهید الهی نشان داد این مرد متدین چگونه در قلوب مردم ایران و منطقه جای دارد و مردم فارغ از حزب و جناح چگونه قدردان این سردار فداکار وطن هستند. آیت الله جنتی با ابراز تأسف از حادثه کرمان، بیان داشت: متأسفانه در مراسم تشییع پیکر حاج قاسم در کرمان عده‌ای را از دست دادیم که بنده به خانواده ایشان تسلیت می‌گویم.

 

رییس مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از رفتار گستاخانه سفیر انگلیس در تجمع مقابل دانشگاه امیرکبیر بیان داشت: مشخص نیست که چرا وزارت امور خارجه در مقابل چنین تحرکاتی منفعل عمل می‌کند. امروز سفیر انگلیس در تهران از اغتشاشات فیلم می‌گیرد و به معترضان خط می دهد و هنگامی که او را دستگیر می کنند که این را انکار می‌کند که او حتی سفیر انگلیس است.

 

آیت الله جنتی تصریح کرد: سفیر انگلیس باید به عنوان عنصر نامطلوب شناخته شده و از ایران اخراج شود.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر کارآمدی مجلس شورای اسلامی، ابراز داشت: بسیار مهم است که مجلس شورای اسلامی همانند قوه قضائیه دچار تحول بشود و علاوه بر نظارت بر اجرای قوانین، به تصویب قوانین مطلوب نیز بپردازد. برای مثال یکی از قوانینی که مجلس شورای اسلامی باید به تصویب برساند، موضوع نظام‌مند کردن ثبت‌نام ها در انتخابات است تا تعداد زیادی از افراد بدون ضابطه در امر انتخابات ثبت نام نکنند.

 

 

آیت الله جنتی در پایان با ابراز همدردی خانواده های داغدار سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی این سانحه را دارای ابعاد پیچیده و فنی دانست و گفت: ضمن اینکه برای روح عزیزان از دست رفته در این پرواز بویژه دانشجویان عزیزمان علو درجات را مسئلت می کنیم و بار دیگر به خانواده های محترم این شهیدان تسلیت می گوییم و از مسؤولان امر می خواهیم تا روشن شدن ابعاد فنی این مسأله آنرا دنبال نمایند.

 

پس از سخنان آیت الله جنتی، جلسه با حضور رئیس قوه قضائیه، وزیر اطلاعات و رئیس سازمان اطلاعات سپاه به عنوان میهمانان ویژه هفتمین نشست مشترک هیئت رئیسه و کمیسیونها دستور کار خود را به صورت غیر علنی دنبال می‌کند.

میهمانان ویژه این جلسه، جریانات و اغتشاشات آبان ماه و مسائل اخیر از جمله ابعاد مختلف شهادت سردار سلیمانی و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی را تشریح نموده و به سؤالات اعضای خبرگان پاسخ دادند.

 

 در پایان این جلسه، اعضاء ضمن قدردانی از مواضع حکیمانه و داهیانه مقام معظم رهبری و تشکر از سپاه پاسداران در هدف قرار دادن پایگاه آمریکایی عین الاسد و شکستن هیمنه پوشالی آمریکا از حضور پرشور مردم در تشییع پیکر پاک سردار سلیمانی تقدیر کردند.

 

 

فایل های پیوستی
photo_2020-01-16_11-09-26
: photo_2020-01-16_11-09-26.jpg این فایل 330 بار دانلود شده است.
photo_۲۰۲۰-۰۱-۱۶_۱۰-۴۲-۰۴
: photo_۲۰۲۰-۰۱-۱۶_۱۰-۴۲-۰۴.jpg این فایل 325 بار دانلود شده است.
photo_۲۰۲۰-۰۱-۱۶_۱۱-۰۶-۲۹
: photo_۲۰۲۰-۰۱-۱۶_۱۱-۰۶-۲۹.jpg این فایل 322 بار دانلود شده است.
photo_۲۰۲۰-۰۱-۱۶_۱۱-۰۶-۵۸
: photo_۲۰۲۰-۰۱-۱۶_۱۱-۰۶-۵۸.jpg این فایل 318 بار دانلود شده است.
photo_2020-01-16_11-17-23
: photo_2020-01-16_11-17-23.jpg این فایل 338 بار دانلود شده است.
photo_۲۰۲۰-۰۱-۱۶_۱۱-۱۵-۴۰
: photo_۲۰۲۰-۰۱-۱۶_۱۱-۱۵-۴۰.jpg این فایل 325 بار دانلود شده است.
photo_۲۰۲۰-۰۱-۱۶_۱۱-۳۳-۴۶
: photo_۲۰۲۰-۰۱-۱۶_۱۱-۳۳-۴۶.jpg این فایل 329 بار دانلود شده است.
ارسال نظر
نویسنده
متن
*