چهار شنبه، 25 تیر 1399 / 2020 July 15
بازدید : 5102 تاریخ درج : 1398/7/3 زمان : 16:22:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

سخنان حجت الاسلام و المسلمین حاجی ابوالقاسم دولابی، نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری

بسمه تعالي

السلام عليك يا اباعبدالله

«و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون.»

سالروز شهادت حضرت سید الساجدین(ع) را تسلیت عرض مینمایم.

در فاصله عاشورا تا اربعین حسینی دلهای ارادتمندان به ساحت آل الله داغدار است و این شور که با شعوری عمیق آمیخته است ؛ میرود تا زمینه ساز تمدنی عظیم با محوریت سید الشهدا (ع) گردد.

رهبر معظم انقلاب در دیدار خبرگان در سال 96 فرمودند:

«واقعاً این اعتقاد، درست است که اسلام را قیام سیّدالشّهدا حفظ کرده؛ همچنان‌که در طول زمان، در قرنهای متوالی، این حادثه روزبه‌روز زنده‌تر شده. امروز این مراسم از صد سال پیش که تدیّن مردم به‌حسبِ ظاهر، معارضینی مثل معارضین امروز هم نداشت، خیلی گرم‌تر، گیراتر، پُرشورتر و گسترده‌تر دارد انجام میگیرد؛ همه‌ی اینها معنا دارد، همه‌ی اینها ‌ نشان‌دهنده‌ی یک حقایقی و یک جریانی است که به رهبری حسین‌بن‌علی (سلام‌الله‌علیه) دارد در دنیا پیش میرود؛ و ان‌شاءالله پیش خواهد رفت و کارگشا خواهد بود و گره‌‌های ملّتها را باز خواهد کرد.»

در دیدار اخیر خود نیز با موکب داران عراقی فرمودند:

«اربعین جهانی شد و جهانی‌تر هم خواهد شد و این خون حسین‌بن‌علی است که بعد از ۱۴۰۰سال دارد میجوشد و روزبه‌روز زنده‌تر میشود.»

هدف هر مسلمان باید امروز ایجاد تمدن نوین اسلامی باشد. ملتهای اسلامی ظرفیت عظیمی دارند که اگر از آن استفاده شود، امت اسلامی به اوج خواهد رسید. ایجاد تمدن اسلامی هدف نهایی ما است.

اصلی ترین شاخصه تمدن اسلامی که حول محور اربعین و سید الشهداء ع شکل میگیرد چیست؟ که با تقویت آن سرعت ما به سمت تمدن جهانی بیشتر میشود و با تضعیف آن از تمدن جهانی فاصله میگیرم؟

به جرات میتوان گفت : اصلی ترین شاخصه، همان عزت مداری و ظلم ستیزی است که حضرت آن را خواست خدا و رسول و مؤمنان میدانند. ابی الله ذلک لنا و رسوله و المؤمنون. و نیز دامان پاک مادر بزرگوارشان که رسم عزت را به جهانیان آموخت. ( و حجور طابت و طهرت).

عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ: إِنَّ اللَّهَ فَوَّضَ إِلَى الْمُؤْمِنِ أُمُورَهُ كُلَّهَا وَ لَمْ يُفَوِّضْ إِلَيْهِ أَنْ يَكُونَ ذَلِيلًا أَ مَا تَسْمَعُ اللَّهَ تَعَالَى يَقُولُ- وَ لِلَّهِ الْعِزَّةُ وَ لِرَسُولِهِ وَ لِلْمُؤْمِنِينَ فَالْمُؤْمِنُ يَكُونُ عَزِيزاً وَ لَا يَكُونُ ذَلِيلًا قَالَ إِنَّ الْمُؤْمِنَ أَعَزُّ مِنَ الْجَبَلِ لِأَنَّ الْجَبَلَ يُسْتَقَلُّ مِنْهُ بِالْمَعَاوِلِ وَ الْمُؤْمِنَ لَا يُسْتَقَلُّ مِنْ دِينِهِ بِشَيْ‏ءٍ.

ماجرای کربلا نمایش دو اسلام در برابر دیدگان امت اسلام است.

یکی اسلام حسین(ع) که اسلام مقاومت و عزت است و دیگری اسلام عمر سعد که اسلام سازش و ذلت مداری است.

اسلام مقاومت، ظلم ستیز است و اسلام سازش ظلم پذیر. اسلام ظلم ستیز ، ظلم را به زانو در میآورد اما اسلام سازش ، به دام ظلم میافتد و به تدریج، به اهرم ظالم تبدیل گردد. عمر سعد ها نمیخواهند کار به جنگ بکشد . میخواهند میان سرور آزادگی از یکسو و مجسمه دیناطلبی از سوی دیگر ، آشتی برقرار کنند. اما در عمل به بازوی ظالم تبدیل میگردند.

در زیارت اربعین آمده است :

وَ قَدْ تَوَازَرَ عَلَيْهِ مَنْ غَرَّتْهُ الدُّنْيَا وَ بَاعَ حَظَّهُ بِالْأَرْذَلِ الْأَدْنَى وَ شَرَى آخِرَتَهُ بِالثَّمَنِ الْأَوْكَسِ وَ تَغَطْرَسَ وَ تَرَدَّى فِي هَوَاهُ وَ أَسْخَطَ نَبِيَّكَ وَ أَطَاعَ مِنْ عِبَادِكَ أَهْلَ الشِّقَاقِ وَ النِّفَاقِ وَ حَمَلَةَ الْأَوْزَارِ الْمُسْتَوْجِبِينَ النَّارَ

انقلاب اسلامی ایران با ماهیتی ظلم ستیز و با شعار «هیهات من الذلة» شکل گرفت.

با شعار نه شرقی نه غربی که ترجمان امروزی «هیهات من الذلة» است، کشوری را که زمانی برای بیرون راندن دشمن از خاک خود میجنگید ، به کشوری تبدیل کرد که در فرسنگ ها دورتر از خاک خود، دشمن داعشی را به زانو در آورد.

کشوری را که بدون اجازه شخص اولش، در سال 1322 محل برگزاری کنفرانس تهران با حضور چرچیل و روزولت و استالین بود، به جایی رسانید که توقیف کشتی اش در صدها کیلومتر دورتر از مرز ها را بی جواب نگذاشت.

کشوری که زمانی در برابر حمله جنگنده بمب افکن های عراقی ، هیچ سپر دفاعی نداشت را به جایی رساند که اجازه ورود پهپاد رادار گریز متجاوز امریکای قلدر را به مرز های هوایی کشورش نداد.

الگوی ایران اسلامی، الگوی اسلام حسینی(ع) و ظلم ستیز و است و الگوی عربستان خائن، الگوی اسلام ظلم پذیر و اسلام عمر سعد است که عملا به ابزار دست استکبار جهانی تبدیل شده و اطاع من عبادک اهل الشقاق و النفاق را معنی بخشیده است.

امروزه دستهایی تلاش میکنند تا اسلام ظلم ستیز را که اصلی ترین عامل پیروزی های جبهه مقاومت بوده است را به اسلام سازش تبدیل کنند.

ترویج اشرافیگری از یک سو و تلاشهای مفسدان فرهنگی از سوی دیگر که فضای مجازی را به قتلگاهی برای جوانان تبدیل نموده است گامهایی در جهت تبدیل اسلام مقاومت به اسلام سازش است.

حذف نام شهید از تابلوهای شهری و تغییرات گسترده ای که در کتب درسی در سالهای نه چندان دور اتفاق افتاد در همین راستا بود.

فرزند من و فرزندان ایران اسلامی حق دارند که از فضای مجازی سالم برخوردار باشند. چه دستهایی در کار است که نمیگذارد فضای مجازی سالم در کشور ایجاد شود؟

ریاست محترم قوه قضاییه تصدیق میفرمایند که این مورد نیز از مهمترین حقوق عامه است. آنها که به دنبال مذاکره با امریکا هستند نیز خواسته یا نا خواسته در جهت تحکیم اسلام سازش حرکت میکنند.

به همین جهت رهبر معظم انقلاب در سخنان خود در ابتدای درس خارج فرمودند : «همه مسئولان یکصدا معتقدند با امریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد.»

اما ایکاش ریاست محترم جمهور نیز که معتقد به اسلام مقاومت هستند در رفتارهای خود با مستکبران، دقت بیشتری به خرج میدادند. تصویر قهقهه ایشان در ملاقات با نخست وزیر انگلیس سوژه رسانه ها شده است.

کاش کسی به ایشان بگوید که امروزه زبان بدن در دیپلماسی کم اهمیت تر از گفته ها نیست. و پیامهایی که از زبان بدن برداشت میشود گاهی مهم تر از پیامهایی است که از گفته ها استنباط میگردد.

امروز عده ای با پاک کردن نام شهید از تابلوهای شهری و تبدیل واژه ظلم ستیزی به ظلم گریزی، به دنبال ترویج اسلام سازش هستند، و خواسته اند شهید کم فروغ باشد، اما به لطف الهی سید الشهداء پر فروغ تر شده است.

«یریدون لیطفئوا نور الله بافواههم و الله متم نوره ولو کره الکافرون»

اصلی ترین هدف دشمنان از تحریمها نیز همین به زانو در آوردن مؤمنان و به ذلت کشاندن آنان است تا تحقق تمدن جهانی اسلام را به تاخیر بیندازند.

«هُمُ الَّذينَ يَقُولُونَ لا تُنْفِقُوا عَلى‏ مَنْ عِنْدَ رَسُولِ اللَّهِ حَتَّى يَنْفَضُّوا»

غافل از آنکه

«وَ لِلَّهِ خَزائِنُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ لكِنَّ الْمُنافِقينَ لا يَفْقَهُونَ»

این خزائن السمواتی که منافقان از آن بی خبرند چیست؟

اصلی ترین مصداقش همین خون مبارک سید الشهداء(ع) است که منافقان، قدرت درک عظمتش را ندارند.

ترامپ و جانسون و مکرون، ممکن است از هریک از دارایی های ما مطلع شوند. اما اصلی ترین دارایی ما که «حب الحسین» است را نمیفهمند. «و لکن المنافقین لا یفقهون.»

آنها چه میفهمند که 70 کیلومتر پیاده روی با یک پا و با تکیه برعصا توسط دختری که در سال گذشته و در همین مراسم یک پای خود را به دلیل برخورد با مواد منفجره داعشی ها از دست داده است یعنی چه؟

ترامپ، چه میفهمد که به دوش کشیدن مادری پیر و 70 کیلومتر پیاده روی به عشق سید الشهداء چه معنایی دارد؟ «وَ لِلَّهِ خَزائِنُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ لكِنَّ الْمُنافِقينَ لا يَفْقَهُونَ»

شور حسین است چه ها میکند

امروز نیز پیاده روی اربعین میرود تا آخرین قدمها به سوی ظهور را بردارد و ایجاد تمدن جهانی به رهبری حسین بن علی(س) را هموار سازد.

مقام معظم رهبری: «این خون حسین‌بن‌علی است که بعد از ۱۴۰۰سال دارد میجوشد و روزبه‌روز زنده‌تر میشود.»

ارسال نظر
نویسنده
متن
*