سه شنبه، 13 خرداد 1399 / 2020 June 2
بازدید : 4608 تاریخ درج : 1397/9/17 زمان : 20:20:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

اجلاس آینده مجلس خبرگان 21 و 22 اسفند برگزار می‌شود

جلسه هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری عصر امروز در تهران برگزار شد. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: موادی از طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری در اجلاسیه های گذشته به تصویب رسیده و بررسی دیگر بندها به اجلاس بعد موکول شده است .

جلسه هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری عصر امروز در تهران برگزار شد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: با توجه به سیاست های کلی انتخابات ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس خبرگان آماده و موادی از این طرح  در اجلاسیه های گذشته به تصویب رسیده و بررسی دیگر بندها به اجلاس بعد موکول شده است .

آیت الله سیداحمد خاتمی با اشاره به جلسه عصر امروز  هیئت رئیسه مجلس خبرگان افزود: ادامه بررسی طرح قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری در اجلاس اسفندماه در دستور کار اجلاس است. شرایط نام نویسی نامزدها و اینکه نامزدها باید چه ویژگیهایی داشته باشند بخشی از موارد مرتبط به قانون انتخابات مجلس خبرگان است که در باره آنها تجدیدنظر و در اجلاسیه خبرگان به رای نهایی گذاشته می شود .
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در جلسه امروز زمان اجلاس بعدی مشخص شد گفت: 27 دی ماه جلسه مشترکی بین هیئت رئیسه مجلس خبرگان و روسای کمیسیون ها برگزار می شود و اجلاس  آینده نیز 21 و 22 اسفند برگزار خواهد شد.
آیت الله خاتمی درباره دغدغه اعضا در خصوص مسائل کلان کشور نیز گفت: در این جلسه تاکید شد که باید مراقب دسیسه های دشمنان در مقطع کنونی بود دسیسه هایی که درصدد ایجاد ناامیدی در مردم و تضعیف نهادهای قانونی کشور است.
وی خاطرنشان کرد: اعضای مجلس خبرگان درباره مسائل کشور به ویژه مسائل اقتصادی دغدغه دارند و در همین زمینه از هدایت مسائل کلان کشور از سوی مقام معظم رهبری بویژه تشکیل شورای عالی هماهنگی سران قوا و نیز موضوع نظارت به ویژه در دادن مجوز به رئیس قوه قضاییه قدردانی کردند.
آیت الله خاتمی در پایان گفت: ده نفر از اعضای مجلس خبرگان پیشنهادی به هیئت رئیسه داده اند که از این پس در پایان هر اجلاس علاوه بر بیانیه، قطعنامه هم صادر و روی یک موضوع تمرکز و از دستگاه ها مطالبه گری شود که این طرح در جلسه امروز جهت بررسی بیشتر به کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس خبرگان ارجاع شد.

ارسال نظر
نویسنده
متن
*