پنج شنبه، 15 خرداد 1399 / 2020 June 4
بازدید : 1578 تاریخ درج : 1397/6/13 زمان : 13:43:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

نطق حجت الاسلام و المسلمین عسکر دیرباز نماینده مردم استان آذربایجان غربی

سخنران پنجمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری حجت الاسلام و المسلمین عسکر دیرباز نماینده مردم استان آذربایجان غربی بود. وی در سخنرانی خود مواردی را به شرح زیر، مورد تأکید و یادآوری قرار داد.

 

تیم اقتصادی دولت بایستی بگونه ای عمل کند که موجب نشود اوضاع اقتصادی جامعه نامساعد گردد. امروزه مردم شریف ما از جمله مردم ولایتمدار استان آذربایجان غربی با مشکلات فراوان اقتصادی و تورم افسار گسیخته دست و پنجه نرم می کنند، اما برای حفظ انقلاب، مشکلات را تحمل می کنند.

دولت بایستی بگونه ای عمل کند که اعتماد مردم را بیشتر جلب کند. مهم­ترین سرمایه نظام اسلامی، اعتماد مردم است. با عمل به وعده ها، جلوگیری از سوء تدبیرها و مشارکت مردم در فعالیت های اقتصادی و کاهش تصدی گری دولت میتوان اعتماد عمومی جامعه را ترمیم نمود.

دولت بایستی تدابیری بیندیشد که بصورت نهادینه شده استفاده دولت از بدنه کارشناسی حوزه های علمیه برای حل مشکلات فرهنگی و بهره گیری از بدنه کارشناسی دانشگاهیان بیشتر شده و رسمیت پیدا کند. دلسوزان برای فروش نفت، ورود ارز، حل مشکلات بیکاری به ویژه بیکاری فارغ التحصیلان، تورم افسار گسیخته، رکود اقتصادی و استقلال بانک مرکزی، طرحها و برنامه های بسیار خوبی دارند که بایستی از آنها استفاده شود.

حجت الاسلام و المسلمین دیرباز تأکید کرد: مقتضای اقتصاد مقاومتی این بود که با خروج ترامپ از برجام با کمترین مشکل مواجه بشویم. این مطلب روشن است که اگر اقتصاد مقاومتی در جامعه پیاده شده بود، آسیب های روزهای اخیر به ملت شریف ایران وارد نمی شد و بروز این آسیب ها نشانه هایی روشن از پیاده نشدن سیاست های اقتصاد مقاومتی در جامعه است.

وی افزود: همچنین درخواست می کنیم قوه قضائیه و یا دولت لایحه ای تقدیم مجلس شورای اسلامی کنند که هر مقام دولتی مادامی که مسئولیت دارد از انجام فعالیت اقتصادی، منع شود. همه ما شینده ایم که مقام معظم رهبری نزدیکان خود را از فعالیتهای اقتصادی منع کرده اند.

نماینده آذربایجان غربی در پایان گفت: امید است علمای بزرگوار مجلس خبرگان با عنایت به حدیث «لولا حضور الحاضر و قیام الحجة بوجود الناصر» بیش از پیش  نسبت به طرح و پیگیری مشکلات اقتصادی مردم حساسیت نشان دهند.

ارسال نظر
نویسنده
متن
*