سه شنبه، 13 خرداد 1399 / 2020 June 2
بازدید : 5708 تاریخ درج : 1396/11/29 زمان : 14:40:00
 
نام فرستنده
پست الکترونیکی گیرنده
پیام برای گیرنده

نشست هیات رئیسه مجلس خبرگان برگزار شد

نشست هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری صبح امروز 29 بهمن در دبیرخانه این مجلس برگزار شد.


🔸اعضای هیات رئیسه در این نشست درخصوص برنامه های اجلاس رسمی خبرگان رهبری که قرار است اسفند برگزار شود ، گفتگو کردند .
در این نشست همچنین درخصوص ایجاد هیات اندیشه ورز خبرگان رهبری و ترکیب و کیفیت فعالیت آن تبادل نظر و مقرر شد این تشکل و اعضای آن در اجلاس رسمی خبرگان در اسفند به تصویب اعضا برسد .
همچنین رئیس مجلس خبرگان در نشست امروز دیدگاه هایش را درباره آخرین مسائل و رویدادهای داخلی و بین المللی بیان کرد.
 
🔸آیت الله جنتی: تا ملت پشتیبان نظام است، هیچ قدرتی توان شکست ایران را ندارد.
🔸رئیس مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: تا ملت تابع رهبری و پشتیبان نظام است، هیچ قدرتی توان شکست ملت فهیم ما را ندارد.
آیت الله احمد جنتی در نشست هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با قدردانی از مردم بابت حضور باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن امسال گفت: در 39 سال پس از انقلاب ، مردم هر سال باشکوه‌تر از قبل در راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی حاضر شده اند اما امسال پس از دعوت مقام معظم رهبری، براساس نظرسنجی‌ها این مراسم ، بسیار باشکوه‌تر از قبل برگزار شد.
🔹وی افزود : پیام این حضور باشکوه برای دوستان ایران اسلامی این است که مطمئن باشند تا ملت ایران متحد ، تابع رهبری و پشتیبان نظام اسلامی است، هیچ قدرتی توان شکست ملت فهیم ما را ندارد.
🔸آیت الله جنتی اضافه کرد: پیام حضور حماسی مردم به دشمنان انقلاب اسلامی نیز این است که تحریک افراد ناباب برای اغتشاش، تخریب و آتش زدن اماکن مقدس و بالاخره فتنه‌های گوناگون مانند فتنه 88 و فتنه اخیر، تاثیری در اراده مستحکم مردم نخواهد داشت.
🔹وی با برشمردن برخی مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم مانند بیکاری و رکود گفت: از مسئولان، انتظار رسیدگی و تلاش مضاعف برای رفع مشکلات مردم را داریم.
🔹رئیس مجلس خبرگان همچنین با تاکید بر اینکه ملت ایران در مبارزه با استکبار به ویژه امریکا و رژیم صهیونیستی وحدت کلمه دارد افزود : با توجه به نص صریح آیات قرآن کریم ، تلاش دشمنان بی ثمر است و این تلاش‌ها جز آزاری بیش نیست و به یقین شکست خواهند خورد زیرا زیربنای انقلاب ما بر اعتقاد مردم به اسلام ، اخلاق و معنویت است.
🔸آیت‌الله جنتی همچنین درخصوص مباحث اخیر درباره‌ حجاب اسلامی تأکید کرد: حجاب مبتنی بر نص صریح قرآن مجید است و هیچ عالم مسلمانی درباره آن نظر مخالفی ندارد.
🔸وی همچنین با محکوم کردن اقدام خلاف رئیس‌جمهور امریکا در اعلام بیت‌المقدس به پایتختی رژیم غاصب صهیونیستی گفت: باور دارم هیچ مسلمان واقعی این موضوع را نمی پذیرد و جز سیاسیون بی‌اخلاق و خودفروخته که توجهی به افکار عمومی ندارند، هیچ کس حاضر نمی‌شود قبله اوّل مسلمانان را به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر صهیونیستی بپذیرد.
🔹آیت‌الله جنتی اظهار امیدورای کرد که ان شاءالله به زودی با ظهور حضرت ولی عصر(عج) جشن پیروزی انقلاب اسلامی مردم فلسطین را شاهد باشیم و با توجه به تلاش‌ها و مبارزات مستمر جبهه مقاومت این هدف قابل پیش بینی است.
🔸وی همچنین با عرض تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) بانوی اوّل اسلام است که بعد از پیامبر اسلام(ص) و حضرت علی (ع) کسی از نظر فضایل اخلاقی قابل قیاس با آن حضرت نیست.
🔸آیت الله جنتی در پایان با اظهار تأسف از سانحه سقوط هواپیمای مسافری، درگذشت جمعی از هموطنان عزیزمان را تسلیت گفت و برای آنان رحمت و مغفرت الهی و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت کرد.
 
♦️آیت الله سیداحمد خاتمی گفت: انتخابات هیأت رئیسه مجلس خبرگان؛ 22 اسفند
📌عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری از برگزاری انتخابات هیأت رئیسه و کمیسیون های این مجلس در اجلاس رسمی خبرگان در اسفند خبر داد.
🔹آیت الله سید احمد خاتمی پس از نشست هیأت رئیسه مجلس خبرگان در دبیر خانه این مجلس با تبیین مباحث مطرح در این نشست در پاسخ به خبرنگار ما گفت: اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری 22 و 23 اسفند برگزار می شود و هیأت رئیسه موظف است یک ماه قبل از اجلاس موضوعات مرتبط با آن را بررسی کند.
🔸وی افزود: یکی از موضوعات مربوط به کمیسیون سیاسی است که چه موضوعاتی در اجلاس رسمی مجلس خبرگان مد نظر قرار بگیرد و از چه شخصیتی برای حضور در اجلاس دعوت شود در این چارچوب این کمیسیون نامه ای در این باره نوشته بود که بر اساس آن هم موضوعات اجلاس و هم شخصیت مدعو مشخص شد.
🔹آیت الله خاتمی گفت: ما در اجلاس آینده چون انتخابات مجدد هیأت رئیسه و کمیسیون ها را در پیش داریم بر طرح یک موضوع و دعوت از یک شخصیت متمرکز شدیم تا بتوانیم انتخابات را برگزار کنیم.
عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان افزود: طرح هایی نیز از کمیسیون های آیین نامه، اصل 107 و اصل 109 ارسال شده بود که مصوب کردیم تا در دستور کار اجلاس رسمی مجلس خبرگان در اسفند قرار بگیرد.

🔹وی گفت: جلسه امروز هیأت رئیسه مجلس خبرگان مقدمه ای برای تشکیل اجلاس رسمی است تا با برنامه پیش برود البته هیأت رئیسه، نشست دیگری قبل از اجلاس رسمی برگزار می کند که در آن طرح دو فوریتی تشکیل هیأت اندیشه ورز خبرگان مطرح می شود که برای رای گیری به صحن مجلس خبرگان ارائه خواهد شد.
🔹آیت الله خاتمی افزود: هیأت اندیشه ورز خبرگان برخاسته از صحن علنی خبرگان خواهد بود که این نشان از احترام به همه اعضای خبرگان دارد اما مسیر این کار فراهم، کارگروه اندیشه ورز ایجاد و چندین جلسه آن نیز برگزار شده است.
🔹عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان گفت: اینکه تعداد اعضای پیشنهادی هیأت اندیشه ورز خبرگان چه باشد و چه موضوعاتی در این هیأت باید مطرح شود در نشست آینده هیأت رئیسه خبرگان قبل از اجلاس رسمی در 22 اسفند بیشتر بررسی می شود گرچه کارگروه اندیشه ورز در خصوص تعداد اعضای هیأت اندیشه ورز نیز اقداماتی کرده و پیشنهادهایی داده است.
🔹وی افزود: برای اینکه فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص تشکیل هیأت اندیشه ورز خبرگان اجرا شود بلافاصله مقدمات کار را فراهم کردیم و کارگروهی در دبیرخانه خبرگان ایجاد شد اما انتخاب اعضای این هیأت در صحن علنی مجلس خبرگان خواهد بود.
⭕️آیت الله خاتمی در پایان این مصاحبه همچنین واقعه سقوط هواپیمای مسافربری و جان باختن شماری از هموطنانمان را به داغدیدگان تسلیت گفت و برای درگذشتان از درگاه خدا طلب رحمت و مغفرت کرد.


ارسال نظر
نویسنده
متن
*